zpravodajstvi.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je pátek 19. září 2014, svátek má Zita
Aktuální teplota: 12 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Pavilon A výstaviště Flora obehnal plot, práce na jeho rekonstrukci začaly

16.1.2013 6:28

Na začátku tohoto týdne zahájili dělníci přípravné práce na rozsáhlou rekonstrukci hlavního pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora. Začít by měla v následujících dvou týdnech. Dokončení dlouho připravované opravy výstaviště je plánováno na přelom letošního a příštího roku a projekt si vyžádá investici 175 milionů korun. Výběrové řízení na rekonstrukci výstaviště, které proslavila mezinárodní výstava květin Flora, vyhrála stavební firma Gemo.

Technický náměstek Výstaviště Flora Jiří Svačinka uvedl, že společnost Gemo minulý týden převzala staveniště a v pondělí dělníci pavilon A obehnali plotem. "Byly zahájeny přípravné práce tak, aby rekonstrukce pavilonu A mohla být zahájena v nejbližších dnech ihned poté, co se firma Gemo seznámí se všemi podklady," řekl Svačinka.
Dělníci pak budou moci zahájit první stavební práce. Naplno se rekonstrukce rozběhne za zhruba dva týdny, kdy archeologové ukončí průzkum okolí hlavního pavilonu A, který je v provozu od roku 1967.
Z hlavního pavilonu bude zachován pouze železobetonový skelet, ostatní části budovy dělníci vymění, protože jsou v nevyhovujícím stavu. Pavilon bude také dobudován, současně s novou výstavní plochou o rozloze 1090 metrů čtverečních vznikne nová správní budova s restaurací. Obě budovy propojí spojovací lávka.
Olomoucká radnice zároveň investuje do zlepšení přístupových cest k areálu a vybudování parkoviště pro stovku osobních aut a jedenáct autobusů. Součástí projektu jsou i opravy chodníků, kanalizace a veřejného osvětlení.

Pavilon A výstaviště Flora už se ocitl za plotem, za nímž se rozbíhají první rekonstrukční práce.
Foto: Adam Fritscher

Zhruba čtyřicet procent nákladů na opravu Výstaviště Flora pokryje dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava. Rekonstrukce hlavního pavilonu A měla začít už předloni. Zpozdily ji ale rozsáhlé přípravy a magistrát dokonce v polovině zpracování projektové dokumentace projekt zeštíhlil.
Rekonstrukce poznamenala chod výstaviště. Podzimní výstavy na Výstavišti Flora loni kvůli uzavření pavilonu A přilákaly méně návštěvníků než předloni. Podle vedení Výstaviště Flora zatím nelze s jistotou říci, zda nižší návštěvnost souvisí s uzavřením pavilonu A, kvůli němuž musely být výstavy přestěhovány do menších hal.
Výstaviště Flora Olomouc patří stejnojmenné akciové společnosti, jejímž stoprocentním vlastníkem je město. Historie výstaviště se datuje od roku 1966, kdy rozhodnutím Okresního národního výboru v Olomouci vznikla rozpočtová organizace Olomoucké výstavní sady.

Petr Běhal kš

čtk

Sdílet
Reklama
Agentura ACADEMIA

AKČNÍ NABÍDKA

PRÁVĚ PROBÍHÁ ZÁPIS DO NOVÝCH KURZŮ

ŠKOLNÍ ROK ZAČÍNÁ 22. ZÁŘÍ 2014

Aj začátečníci - po 18-19:30, st 18:15-19:45
Aj mírně pokročilí - út 16-17:30, st 17:30-19
FCE - út 18:30-20:00
NJ začátečníci - čt, pá 17 - 18:30
Šj začátečníci - po 17-18:30

Více informací a aktuální rozvrh kurzů najdete na našich webových stránkách:

www.academia-levey.cz

NAUČTE SE CIZÍ JAZYK A PŘIHLAŠTE SE DO NAŠICH KURZŮ ANGLIČTINY, NĚMČINY, ŠPANĚLŠTINY, ITALŠTINY, FRANCOUZŠTINY, ČÍNŠTINY, ČEŠTINY PRO CIZINCE aj.

NABÍZÍME VÁM VÝUKU V MALÝCH SKUPINKÁCH, CÍLENOU METODIKU PŘI VÝUCE, PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ A ATMOSFÉRU A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ ZKUŠENÉ A MILÉ LEKTORY.

Zajišťujeme různé druhy kurzů:

- individuální výuku šitou na míru
- skype výuku
- firemní výuku
- skupinové kurzy (Aj, Nj, Fj, Špj, It, Rj)
- kurzy pro teenagery
- speciální nabídku tandemových hodin, dva za cenu jednoho
- češtinu pro cizince
- přípravu na jazykové zkoušky
- jazykové kurzy ve Velké BritáTIGI Bed Head Styling Small Talk 200 ml

gelový krém pro objem 3 v 1. Poctivost a kvalita vlasových přípravků TIGI je obohacena o jedinečné umění profesionálních kadeřníků.

Cena: 268 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

Fotogalerie

Mora si poradila s mistrem. Doma v napínavé bitvě přehrála Zlín

16.9.2014 | 33 fotografií

Facebook

Nebe nad Olomoucí ožilo leteckým dnem

13.9.2014 | 35 fotografií

Facebook

První utkání sezony bylo dlouho vyrovnané, Mora prohrála až v nájezdech

12.9.2014 | 40 fotografií

Facebook

Dny otevřených památek ukázaly i bežně nepřístupná místa

7.9.2014 | 47 fotografií

Facebook
Partnerské weby:    Brno     Plzeň     Přerov     České Budějovice     Pardubice     Hradec Králové     Ústí nad Labem     Liberec     Ostrava     Zlín

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace