zpravodajstvi.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je neděle 19. dubna 2015, svátek má Rostislav
Aktuální teplota: 6.1 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Pavilon A výstaviště Flora obehnal plot, práce na jeho rekonstrukci začaly

16.1.2013 6:28

Na začátku tohoto týdne zahájili dělníci přípravné práce na rozsáhlou rekonstrukci hlavního pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora. Začít by měla v následujících dvou týdnech. Dokončení dlouho připravované opravy výstaviště je plánováno na přelom letošního a příštího roku a projekt si vyžádá investici 175 milionů korun. Výběrové řízení na rekonstrukci výstaviště, které proslavila mezinárodní výstava květin Flora, vyhrála stavební firma Gemo.

Technický náměstek Výstaviště Flora Jiří Svačinka uvedl, že společnost Gemo minulý týden převzala staveniště a v pondělí dělníci pavilon A obehnali plotem. "Byly zahájeny přípravné práce tak, aby rekonstrukce pavilonu A mohla být zahájena v nejbližších dnech ihned poté, co se firma Gemo seznámí se všemi podklady," řekl Svačinka.
Dělníci pak budou moci zahájit první stavební práce. Naplno se rekonstrukce rozběhne za zhruba dva týdny, kdy archeologové ukončí průzkum okolí hlavního pavilonu A, který je v provozu od roku 1967.
Z hlavního pavilonu bude zachován pouze železobetonový skelet, ostatní části budovy dělníci vymění, protože jsou v nevyhovujícím stavu. Pavilon bude také dobudován, současně s novou výstavní plochou o rozloze 1090 metrů čtverečních vznikne nová správní budova s restaurací. Obě budovy propojí spojovací lávka.
Olomoucká radnice zároveň investuje do zlepšení přístupových cest k areálu a vybudování parkoviště pro stovku osobních aut a jedenáct autobusů. Součástí projektu jsou i opravy chodníků, kanalizace a veřejného osvětlení.

Pavilon A výstaviště Flora už se ocitl za plotem, za nímž se rozbíhají první rekonstrukční práce.
Foto: Adam Fritscher

Zhruba čtyřicet procent nákladů na opravu Výstaviště Flora pokryje dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava. Rekonstrukce hlavního pavilonu A měla začít už předloni. Zpozdily ji ale rozsáhlé přípravy a magistrát dokonce v polovině zpracování projektové dokumentace projekt zeštíhlil.
Rekonstrukce poznamenala chod výstaviště. Podzimní výstavy na Výstavišti Flora loni kvůli uzavření pavilonu A přilákaly méně návštěvníků než předloni. Podle vedení Výstaviště Flora zatím nelze s jistotou říci, zda nižší návštěvnost souvisí s uzavřením pavilonu A, kvůli němuž musely být výstavy přestěhovány do menších hal.
Výstaviště Flora Olomouc patří stejnojmenné akciové společnosti, jejímž stoprocentním vlastníkem je město. Historie výstaviště se datuje od roku 1966, kdy rozhodnutím Okresního národního výboru v Olomouci vznikla rozpočtová organizace Olomoucké výstavní sady.

Petr Běhal kš

čtk

Sdílet
Reklama
Autoservis ŠAFRAN - montáž a servis LPG

Montáž a servis LPG, opravy motorů a převodovek, opravy výfukových a brzdových systémů, velkoobchod, maloobchod autobaterií, stáčení brzdových kotoučů na vozidle, montáže autorádií a opravy elektro, montáž...Dětský dřevěný doktorský kufřík Isabel

Kufřík obsahuje - teploměr, fonendoskop, injekční stříkačku, masti, léky, celkem 28 ks - vše vyrobené ze dřeva20x8,5x25 cm.

Cena: 1 209 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

Fotogalerie

MORA zakončila vítězně extraligovou sezónu

19.4.2015

Facebook

Pevnost poznání se otevírá: zažijete v ní výlet vesmíru i do hlavy

14.4.2015

Facebook

Podívejte se: comeback Michala Hrůzy si vychutnal vyprodaný U-klub

9.4.2015

Facebook

Wohnouti zahráli před zaplněným Eskem

3.4.2015

Facebook

© 1997-2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace