zpravodajstvi.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je sobota 31. ledna 2015, svátek má Marika
Aktuální teplota: -0.3 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Pavilon A výstaviště Flora obehnal plot, práce na jeho rekonstrukci začaly

16.1.2013 6:28

Na začátku tohoto týdne zahájili dělníci přípravné práce na rozsáhlou rekonstrukci hlavního pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora. Začít by měla v následujících dvou týdnech. Dokončení dlouho připravované opravy výstaviště je plánováno na přelom letošního a příštího roku a projekt si vyžádá investici 175 milionů korun. Výběrové řízení na rekonstrukci výstaviště, které proslavila mezinárodní výstava květin Flora, vyhrála stavební firma Gemo.

Technický náměstek Výstaviště Flora Jiří Svačinka uvedl, že společnost Gemo minulý týden převzala staveniště a v pondělí dělníci pavilon A obehnali plotem. "Byly zahájeny přípravné práce tak, aby rekonstrukce pavilonu A mohla být zahájena v nejbližších dnech ihned poté, co se firma Gemo seznámí se všemi podklady," řekl Svačinka.
Dělníci pak budou moci zahájit první stavební práce. Naplno se rekonstrukce rozběhne za zhruba dva týdny, kdy archeologové ukončí průzkum okolí hlavního pavilonu A, který je v provozu od roku 1967.
Z hlavního pavilonu bude zachován pouze železobetonový skelet, ostatní části budovy dělníci vymění, protože jsou v nevyhovujícím stavu. Pavilon bude také dobudován, současně s novou výstavní plochou o rozloze 1090 metrů čtverečních vznikne nová správní budova s restaurací. Obě budovy propojí spojovací lávka.
Olomoucká radnice zároveň investuje do zlepšení přístupových cest k areálu a vybudování parkoviště pro stovku osobních aut a jedenáct autobusů. Součástí projektu jsou i opravy chodníků, kanalizace a veřejného osvětlení.

Pavilon A výstaviště Flora už se ocitl za plotem, za nímž se rozbíhají první rekonstrukční práce.
Foto: Adam Fritscher

Zhruba čtyřicet procent nákladů na opravu Výstaviště Flora pokryje dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava. Rekonstrukce hlavního pavilonu A měla začít už předloni. Zpozdily ji ale rozsáhlé přípravy a magistrát dokonce v polovině zpracování projektové dokumentace projekt zeštíhlil.
Rekonstrukce poznamenala chod výstaviště. Podzimní výstavy na Výstavišti Flora loni kvůli uzavření pavilonu A přilákaly méně návštěvníků než předloni. Podle vedení Výstaviště Flora zatím nelze s jistotou říci, zda nižší návštěvnost souvisí s uzavřením pavilonu A, kvůli němuž musely být výstavy přestěhovány do menších hal.
Výstaviště Flora Olomouc patří stejnojmenné akciové společnosti, jejímž stoprocentním vlastníkem je město. Historie výstaviště se datuje od roku 1966, kdy rozhodnutím Okresního národního výboru v Olomouci vznikla rozpočtová organizace Olomoucké výstavní sady.

Petr Běhal kš

čtk

Sdílet
Reklama
Rockfoil Artwork Co., Ltd. - odštěpný závod

AKČNÍ NABÍDKA

NOVINKA! Kámen jak ho neznáte!

- nabízíme kamenné dýhy a folie, skutečný celistvý kamenný povrch s 3D reliéfem ve formě tenkých velkoplošných obkladů.

- foto - detail reliéfu povrchu jednoho z mnoha druhů křemencové kamenné folie ( typ Standard BFC_NRG ). Tento druh je jednou z nejpopulárnějších kamenných folií používaných pro různé obklady jak v interiéru ( např. koupelny ), tak i v exteriéru ( např. fasády ). Skupina kam. folií Standard BFC_NRG nabízí velkou variabilitu odstínů a reliéfů.

- přesvěčte se na vlastní oči a dotekem jak je tento materiál unikátní a všestranně použitelný!

- povrch obkladů ROCKFOIL je vyroben stržením tenké ( 2-5mm ) celistvé pravé břidličné nebo křemencové vrstvy z kamenného monobloku pryskyřičnou ( sklolaminátovou ) fixací.

- formát 1,22m x 0,61m váží pouze 1,5kg

- slevy 20% na biokrbové sety!

- Cena kompletu biokrbu + obestavby ROCKFOIL s žulovou římsou - 15.990,00Kč/ks!

Zveme vás na návštěvu našeho studia/showroomu na ul. Polívkova 504/18Ford Focus New
r.v.2014
najeto9 km
cena459 790 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

Fotogalerie

Olomouc pod sněhem aneb rarita letošní zimy?

27.1.2015

Facebook

Amadeus: střet geniality a průměrnosti na jevišti Moravského divadla

22.1.2015

Facebook

Fit story: zazvonil zvonec a cvičení je konec

16.1.2015

Facebook

Městský bál, událost, na které jste chtěli být

12.1.2015

Facebook

© 1997-2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace