Dnes je čtvrtek 3. září 2015, svátek má Bronislav
Aktuální teplota: 17.9 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Pavilon A výstaviště Flora obehnal plot, práce na jeho rekonstrukci začaly

16.1.2013 6:28

Na začátku tohoto týdne zahájili dělníci přípravné práce na rozsáhlou rekonstrukci hlavního pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora. Začít by měla v následujících dvou týdnech. Dokončení dlouho připravované opravy výstaviště je plánováno na přelom letošního a příštího roku a projekt si vyžádá investici 175 milionů korun. Výběrové řízení na rekonstrukci výstaviště, které proslavila mezinárodní výstava květin Flora, vyhrála stavební firma Gemo.

Technický náměstek Výstaviště Flora Jiří Svačinka uvedl, že společnost Gemo minulý týden převzala staveniště a v pondělí dělníci pavilon A obehnali plotem. "Byly zahájeny přípravné práce tak, aby rekonstrukce pavilonu A mohla být zahájena v nejbližších dnech ihned poté, co se firma Gemo seznámí se všemi podklady," řekl Svačinka.
Dělníci pak budou moci zahájit první stavební práce. Naplno se rekonstrukce rozběhne za zhruba dva týdny, kdy archeologové ukončí průzkum okolí hlavního pavilonu A, který je v provozu od roku 1967.
Z hlavního pavilonu bude zachován pouze železobetonový skelet, ostatní části budovy dělníci vymění, protože jsou v nevyhovujícím stavu. Pavilon bude také dobudován, současně s novou výstavní plochou o rozloze 1090 metrů čtverečních vznikne nová správní budova s restaurací. Obě budovy propojí spojovací lávka.
Olomoucká radnice zároveň investuje do zlepšení přístupových cest k areálu a vybudování parkoviště pro stovku osobních aut a jedenáct autobusů. Součástí projektu jsou i opravy chodníků, kanalizace a veřejného osvětlení.

Pavilon A výstaviště Flora už se ocitl za plotem, za nímž se rozbíhají první rekonstrukční práce.
Foto: Adam Fritscher

Zhruba čtyřicet procent nákladů na opravu Výstaviště Flora pokryje dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava. Rekonstrukce hlavního pavilonu A měla začít už předloni. Zpozdily ji ale rozsáhlé přípravy a magistrát dokonce v polovině zpracování projektové dokumentace projekt zeštíhlil.
Rekonstrukce poznamenala chod výstaviště. Podzimní výstavy na Výstavišti Flora loni kvůli uzavření pavilonu A přilákaly méně návštěvníků než předloni. Podle vedení Výstaviště Flora zatím nelze s jistotou říci, zda nižší návštěvnost souvisí s uzavřením pavilonu A, kvůli němuž musely být výstavy přestěhovány do menších hal.
Výstaviště Flora Olomouc patří stejnojmenné akciové společnosti, jejímž stoprocentním vlastníkem je město. Historie výstaviště se datuje od roku 1966, kdy rozhodnutím Okresního národního výboru v Olomouci vznikla rozpočtová organizace Olomoucké výstavní sady.

Petr Běhal kš

čtk

Sdílet
Reklama
Rockfoil Artwork Co., Ltd. - odštěpný závod

AKČNÍ NABÍDKA

Přírodní kamenný obklad - pravé kamenné dýhy skladem!

VELKOOBCHOD A MALOOBCHOD!

- FOTO - naše prodejna/vzorkovna kamenných dýh a folií v Olomouci, kde vám rádi představíme široké možnosti využití tohoto unikátního materiálu

- přijďte si k nám vybrat kamennou dýhu pro nové řešení vaší fasády, vstupní chodby, balkónu, koupelny, obýváku nebo kuchyně a převlečte je do nového

- nabízíme široký výběr druhů

- připravujete renovaci bytu nebo stavbu nového domu a hledáte trvale módní unikátní designový obkladový materiál s nejlepším poměrem ceny a kvality?

- seznamte se s nejlehčím a nejtenčím celoplošným masivním pravým kamenným obkladem na světě, který lze i ohýbat

- kamenné dýhy a folie jsou unikátní obkladový materiál - přírodní kamenný povrch se vyrábí ztržením tenké povrchové vrstvy kamene pomocí technologie fixace tenké povrchové vrstvy z masivního bloku horniny

- zveme vás na návštěvu naší prodejny na rohu křižovatky ulic Polívkova a Na Vozovce v OlomouciDalší články v rubrice Zprávy z regionu

Fotogalerie

Moravské divadlo zahájilo sezonu galavečerem, ceny dostali Jambor i Hartlová

2.9.2015

Začala letní Flora, podívejte se

20.8.2015

Festival flamenca vyvrcholil vášnivým koncertem Carlose Piñana

2.8.2015

Olomoucí prošel pochod Rainbow pride

1.8.2015

© 1997-2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace