Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 7.7 °C

Zpravodajství

PechaKucha zahajuje novou módní sezonu

4.4.2017 10:00 aktualizováno 6.4.2017 9:29

AKCE BYLA ZRUŠENA!!! Nadšenci módy, designu a architektury se můžou těšit na pátek 7. dubna, kdy PechaKucha v budově ASO, bývalém sídle obchodní společnosti Ander&syn Olomouc, zahájí letošní sezonu. V osm hodin vypukne večer plný módy, módních fotografií, výroby textilu a textilních doplňků.

Bohempia
Foto: Mojmír Bureš
Rámcové téma 13. PechaKucha Night je móda. Organizátoři však slibují pestrost ve výběru profesí, které se na večeru ukážou – od módních návrhářů přes šperkaře, módní fotografy až po tvůrce toho nejzákladnějšího stavebního prvku, bez kterého by oděvy vznikaly jen těžko – textilu. "Během uplynulých akcí jsme představili hodně módních návrhářů a tvůrců módních doplňků. Tentokrát jsme chtěli jít trochu více do hloubky a poukázat i na jiné aspekty, které s sebou módní tvorba nese," komentuje výběr prezentujících Alžběta Smejkalová.

Těšit se tak můžete například na Tomáše Rohala, zakladatele značky Bohempia vyrábějící konopné oblečení, tenisky a doplňky s cílem podpořit textilní a oděvní výrobu, kterou potlačila expanze asijských výrobků. O zodpovědném přístupu k vlastnímu šatníku bude hovořit Eva Adamcová, vystudovaná designérka oděvu. Na svých workshopech účastníky navádí, jak s láskou přistupovat k budování svého šatníku a jak si vyšperkovat kusy oděvu tak, aby se prodloužila jejich životnost.

S večerem tematicky ladí i výběr místa konání. "Vybrali jsme funkcionalistickou budovu na rohu Legionářské a Hynaisovy ulice, bývalou skladištní a administrativní budovu společnosti ASO. Víme, že její původní majitel Josef Ander starší byl obchodníkem s galanterním zbožím a konfekcí, což s naším tématem souvisí," uvádí k výběru místa Ondřej Nosek. "Zároveň tím odkazujeme na dobu, kdy byla Olomouc důležitým módním centrem. Ve 30. letech 20. století to bylo město, kde vznikala původní módní tvorba a pravidelně se konaly módní přehlídky," dodává Alžběta Smejkalová.
PechaKucha Night je úspěšná akce o formátu dvacet na dvacet – večer je založený na prezentacích složených z dvaceti snímků, kdy každý běží právě dvacet vteřin. Každý prezentující má tak přesně vymezený čas na šest minut a čtyřicet vteřin na to, aby představil svou práci nebo nápady. Olomoucký spolek PechaKucha funguje v Olomouci čtvrtým rokem a cílem organizátorů je informovat o aktuálním dění především v oborech módy, designu a architektury.

dk

Sdílet
Reklama
Obchůdek U Zeleného věnce

AKČNÍ NABÍDKA

Srdečně Vás zveme do prodejny produktů pro zdraví v centru města - Obchůdek u zeleného věnce na Dolním náměstí č. 8. Prodáváme přírodní produkty pro zdraví, čaje a koření Sonnentor, aromaterapeutické prostředky od K. Hádka, doplňky stravy Barny´s a další kvalitní a prověřené výrobky.

Dámské hodinky MICHAEL KORS MK5491

K dispozici v našem e-shopu zilkahodinky.cz nebo na prodejně Žilka hodinky v Olomouci, Schweitzerova 99a. V nabídce 8 tisíc hodinek. Těšíme se na Vás.

Cena: 3 890 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace