Dnes je pondělí 5. prosince 2016, svátek má Jitka
Aktuální teplota: -1.4 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Podvodníci v akci: falešný majitel firmy
a pacientův nepoctivý známý

12.7.2013 9:16

Dva případy zneužité důvěry řeší v těchto dnech olomoučtí kriminalisté. Oba mají mnoho společného: nepoctivci vždy podvedli a připravili o větší sumu peněz své blízké. V prvním případě údajný majitel firmy rodinu své bývalé partnerky a ve druhém povedený známý pacienta upoutaného na nemocniční lůžko.

Od včerejška je ze spáchání podvodu podezřelý třiatřicetiletý Olomoučan. "Na muže podala trestní oznámení jeho bývalá přítelkyně, která uvedla, že její partner od roku 2011 do začátku letošního roku podvodným způsobem vylákal na jejích rodičích celkem dva a půl milionu korun. Rodičům slíbil, že peníze vrátí z údajné dotace, kterou měla obdržet jeho firma sídlící na Kypru. Na půjčené peníze podepsal rodičům tři směnky. Dvě měly být splaceny v roce 2011 a třetí vloni. K dnešnímu dni však peníze nevrátil a firmu sídlící na Kypru ve skutečnosti nevlastní," popsala případ olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková. Policisté podle ní věc stále prověřují a zjišťují všechny okolnosti podvodného jednání. Muži za ně hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od čtyř do osmi let.
Na svou důvěru doplatil také osmapadesátiletý Olomoučan, který svému známému vloni v prosinci svěřil platební kartu včetně PIN kódu. "Z důvodu své nemohoucnosti a hospitalizace ve fakultní nemocnici a za účelem výběru finanční hotovosti předal kartu pětačtyřicetiletému muži. Ten zneužil jeho důvěry a z účtu k dnešnímu dni neoprávněně v několika výběrech odčerpal celkem 75 885 korun. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi," uvedla Štrbáková.

amb

Sdílet
Reklama
Agentura Váš Den, Pavlína Obšelová

AKČNÍ NABÍDKA

ag. Váš Den Litovel - svatební agentura a salon
VÁNOČNÍ SLEVA 10% snubních prstenů RETOFY, RÝDL...
Snubní prsteny ze zlata bílého, žlutého a červeného, jen jeden druh zlata i různé barevné kombinace. Dále nabízíme zahraniční kolekce i snubní prsteny z ocele nebo titanu...
Prsteny mohou být osazeny zirkony nebo brilianty, pánské obvykle bez kamenů, to vše dle Vašich přání...

Betlém pro nejmenší

30x30x18cm Tento betlém je vhodný pro malé děti.Součástí balení je vše dle obrázku.

Cena: 796 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Krimi

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace