Dnes je pondělí 27. června 2016, svátek má Ladislav
Aktuální teplota: 19.6 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Podvodníci v akci: falešný majitel firmy
a pacientův nepoctivý známý

12.7.2013 9:16

Dva případy zneužité důvěry řeší v těchto dnech olomoučtí kriminalisté. Oba mají mnoho společného: nepoctivci vždy podvedli a připravili o větší sumu peněz své blízké. V prvním případě údajný majitel firmy rodinu své bývalé partnerky a ve druhém povedený známý pacienta upoutaného na nemocniční lůžko.

Od včerejška je ze spáchání podvodu podezřelý třiatřicetiletý Olomoučan. "Na muže podala trestní oznámení jeho bývalá přítelkyně, která uvedla, že její partner od roku 2011 do začátku letošního roku podvodným způsobem vylákal na jejích rodičích celkem dva a půl milionu korun. Rodičům slíbil, že peníze vrátí z údajné dotace, kterou měla obdržet jeho firma sídlící na Kypru. Na půjčené peníze podepsal rodičům tři směnky. Dvě měly být splaceny v roce 2011 a třetí vloni. K dnešnímu dni však peníze nevrátil a firmu sídlící na Kypru ve skutečnosti nevlastní," popsala případ olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková. Policisté podle ní věc stále prověřují a zjišťují všechny okolnosti podvodného jednání. Muži za ně hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od čtyř do osmi let.
Na svou důvěru doplatil také osmapadesátiletý Olomoučan, který svému známému vloni v prosinci svěřil platební kartu včetně PIN kódu. "Z důvodu své nemohoucnosti a hospitalizace ve fakultní nemocnici a za účelem výběru finanční hotovosti předal kartu pětačtyřicetiletému muži. Ten zneužil jeho důvěry a z účtu k dnešnímu dni neoprávněně v několika výběrech odčerpal celkem 75 885 korun. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi," uvedla Štrbáková.

amb

Sdílet
Reklama
Salónek Angel's Beauty - Kouzlo masáží a krása zdraví

AKČNÍ NABÍDKA

Zastavte se na chvíli a přijďte si k nám odpočinout a zrelaxovat.
Nabízíme Vám sportovní a rekondiční masáž zad spojenou s termoterapií a aromaterapií.
AKČNÍ CENA: 800,- Kč /90 minut
Akce je platná do 30.6.2016.
+ nově Vám nabízím skupinové lekce Total body a Zpevňovačky na velkých míčích ve fitness centru Fit-ko Best centrum Olomouc.
Lekce se konají v pondělí a ve středu od 8 - 9 hodin.
Těším se na Vaši návštěvu ať už v Salónku na masáži
nebo na skupinové lekci. Léto se blíží. Pojďme si dát do těla a zregenerovat :-)

Salónek Angel's Beauty, Adéla Mendroková.TIP na KNIHU - Jakou rostlinu kam zasadit

V knize se dozvíte, jaké rostliny budou pro vaši zahradu nejvhodnější, čeho se vyvarovat, jak o ně pečovat a jakého jim vybrat souseda.

Cena: 319 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Krimi

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace