zpravodajstvi.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je čtvrtek 31. července 2014, svátek má Ignác
Aktuální teplota: 18.9 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Podvodníci v akci: falešný majitel firmy
a pacientův nepoctivý známý

12.7.2013 9:16

Dva případy zneužité důvěry řeší v těchto dnech olomoučtí kriminalisté. Oba mají mnoho společného: nepoctivci vždy podvedli a připravili o větší sumu peněz své blízké. V prvním případě údajný majitel firmy rodinu své bývalé partnerky a ve druhém povedený známý pacienta upoutaného na nemocniční lůžko.

Od včerejška je ze spáchání podvodu podezřelý třiatřicetiletý Olomoučan. "Na muže podala trestní oznámení jeho bývalá přítelkyně, která uvedla, že její partner od roku 2011 do začátku letošního roku podvodným způsobem vylákal na jejích rodičích celkem dva a půl milionu korun. Rodičům slíbil, že peníze vrátí z údajné dotace, kterou měla obdržet jeho firma sídlící na Kypru. Na půjčené peníze podepsal rodičům tři směnky. Dvě měly být splaceny v roce 2011 a třetí vloni. K dnešnímu dni však peníze nevrátil a firmu sídlící na Kypru ve skutečnosti nevlastní," popsala případ olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková. Policisté podle ní věc stále prověřují a zjišťují všechny okolnosti podvodného jednání. Muži za ně hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od čtyř do osmi let.
Na svou důvěru doplatil také osmapadesátiletý Olomoučan, který svému známému vloni v prosinci svěřil platební kartu včetně PIN kódu. "Z důvodu své nemohoucnosti a hospitalizace ve fakultní nemocnici a za účelem výběru finanční hotovosti předal kartu pětačtyřicetiletému muži. Ten zneužil jeho důvěry a z účtu k dnešnímu dni neoprávněně v několika výběrech odčerpal celkem 75 885 korun. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi," uvedla Štrbáková.

amb

Sdílet
Reklama
HRAD SOVINEC

AKČNÍ NABÍDKA

O prvním srpnovém víkendu 2. a 3. srpna 2014, proběhne pod taktovkou občanského sdružení Špinavci historická akce s celodenním programem nazvaná Na příkaz císaře, zasazená do období gotiky. Programově bude akce pojata jako rytířský turnaj na středověkém panském sídle a k vidění tak budou nejen udatní rytíři, bijící se za čest a slávu svou i svého krále, ale také ukázky života a etikety na dobovém hradě.
Účinkují skupiny historického šermu Tartas, Berendal a Taranis, kejklířská a divadelní společnost Komedianti na káře, kejklíři Tomáš Bílek a Jindra Holeček.
Po oba dny je hrad otevřen od 9:10 do 18:30.

Hrad Sovinec leží mezi Šternberkem a Rýmařovem, 3 km nad obcí Paseka. K návštěvě srdečně zve posádka Špinavci.ČERPADLO GRUNDFOS ALPHA2L 25-40

Nové řešená konstrukce činí z čerpadla ALPHA2 L nejkompaktnější oběhové čerpadlo Grundfos, které můžete získat.

Cena: 2 880 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Krimi

Fotogalerie

Krásky se utkaly o korunku Miss léto

27.7.2014 | 150 fotografií

Facebook

Pochod silných psů

26.7.2014 | 32 fotografií

Facebook

Flamencoví muzikanti i tanečníci zdvihli ze židlí zaplněný pavilon A

26.7.2014 | 33 fotografií

Facebook

Tenisový turnaj ITS Cup vyvrcholil napínavou bitvou Cetkovské a Allertovou

20.7.2014 | 40 fotografií

Facebook
Partnerské weby:    Brno     Plzeň     Přerov     České Budějovice     Pardubice     Hradec Králové     Ústí nad Labem     Liberec     Ostrava     Zlín

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace