Dnes je úterý 27. září 2016, svátek má Jonáš
Aktuální teplota: 6.2 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Podvodníci v akci: falešný majitel firmy
a pacientův nepoctivý známý

12.7.2013 9:16

Dva případy zneužité důvěry řeší v těchto dnech olomoučtí kriminalisté. Oba mají mnoho společného: nepoctivci vždy podvedli a připravili o větší sumu peněz své blízké. V prvním případě údajný majitel firmy rodinu své bývalé partnerky a ve druhém povedený známý pacienta upoutaného na nemocniční lůžko.

Od včerejška je ze spáchání podvodu podezřelý třiatřicetiletý Olomoučan. "Na muže podala trestní oznámení jeho bývalá přítelkyně, která uvedla, že její partner od roku 2011 do začátku letošního roku podvodným způsobem vylákal na jejích rodičích celkem dva a půl milionu korun. Rodičům slíbil, že peníze vrátí z údajné dotace, kterou měla obdržet jeho firma sídlící na Kypru. Na půjčené peníze podepsal rodičům tři směnky. Dvě měly být splaceny v roce 2011 a třetí vloni. K dnešnímu dni však peníze nevrátil a firmu sídlící na Kypru ve skutečnosti nevlastní," popsala případ olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková. Policisté podle ní věc stále prověřují a zjišťují všechny okolnosti podvodného jednání. Muži za ně hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od čtyř do osmi let.
Na svou důvěru doplatil také osmapadesátiletý Olomoučan, který svému známému vloni v prosinci svěřil platební kartu včetně PIN kódu. "Z důvodu své nemohoucnosti a hospitalizace ve fakultní nemocnici a za účelem výběru finanční hotovosti předal kartu pětačtyřicetiletému muži. Ten zneužil jeho důvěry a z účtu k dnešnímu dni neoprávněně v několika výběrech odčerpal celkem 75 885 korun. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi," uvedla Štrbáková.

amb

Sdílet
Reklama
Relaxační centrum ČTYŘLÍSTEK

AKČNÍ NABÍDKA

Relaxační masáž je ideálním útěkem ze všedního, podzimního dne a zbavuje lidské tělo stresu.
Proto jsme pro Vás připravili akci:

ODPOČINKOVÝ BALÍČEK
20min rašelinový zábal + 25min masáž zad
50min ... ... ... 300,- původní cena 350,-

Akce platí do 30. září

UPOZORNĚNÍ !!!
chystáme pro Vás nové a přehlednější webové stránky, proto nám dočasně nefungují naše mailové adresy. Pro jakékoliv dotazy a objednávky využijte prosím možnost poslat zprávu, na naší Facebook stránce. Stačí, když napíšete jméno masérky, které je dotaz adresován a my Vám, co nejdříve odpovíme. Samozřejmě nás můžete kontaktovat na naších telefonních číslech a to i formou sms zprávy.
Děkujeme za pochopení, přejeme krásné podzimní dny.Módní pánské sako - černá

Stylové, černé sako s květinovou podšívkou a kapsou s kontrastními, světle modrými výpustky. Další na http://www.streetin.cz/saka/

Cena: 1 949 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Krimi

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace