zpravodajstvi.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je pátek 19. prosince 2014, svátek má Ester
Aktuální teplota: 10.6 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Podvodníci v akci: falešný majitel firmy
a pacientův nepoctivý známý

12.7.2013 9:16

Dva případy zneužité důvěry řeší v těchto dnech olomoučtí kriminalisté. Oba mají mnoho společného: nepoctivci vždy podvedli a připravili o větší sumu peněz své blízké. V prvním případě údajný majitel firmy rodinu své bývalé partnerky a ve druhém povedený známý pacienta upoutaného na nemocniční lůžko.

Od včerejška je ze spáchání podvodu podezřelý třiatřicetiletý Olomoučan. "Na muže podala trestní oznámení jeho bývalá přítelkyně, která uvedla, že její partner od roku 2011 do začátku letošního roku podvodným způsobem vylákal na jejích rodičích celkem dva a půl milionu korun. Rodičům slíbil, že peníze vrátí z údajné dotace, kterou měla obdržet jeho firma sídlící na Kypru. Na půjčené peníze podepsal rodičům tři směnky. Dvě měly být splaceny v roce 2011 a třetí vloni. K dnešnímu dni však peníze nevrátil a firmu sídlící na Kypru ve skutečnosti nevlastní," popsala případ olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková. Policisté podle ní věc stále prověřují a zjišťují všechny okolnosti podvodného jednání. Muži za ně hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od čtyř do osmi let.
Na svou důvěru doplatil také osmapadesátiletý Olomoučan, který svému známému vloni v prosinci svěřil platební kartu včetně PIN kódu. "Z důvodu své nemohoucnosti a hospitalizace ve fakultní nemocnici a za účelem výběru finanční hotovosti předal kartu pětačtyřicetiletému muži. Ten zneužil jeho důvěry a z účtu k dnešnímu dni neoprávněně v několika výběrech odčerpal celkem 75 885 korun. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi," uvedla Štrbáková.

amb

Sdílet
Reklama
PEŘEJ TOURS s.r.o.

AKČNÍ NABÍDKA

TERMÁLNÍ KOUPALIŠTĚ LAA AN/T. (VČETNĚ VSTUPNÉHO)

Moderních termální lázně a oblíbený aquapark v městečku LAA an der THAYA
Koupání je zde vhodné pro celou rodinu. Můžeme zde využít bazén se slanou vodou, krytý bazén o teplotě 34°C, ze kterého lze proplavat do venkovního masážního bazénu a dále do termálního bazénu 36°C . Bazény jsou vybaveny podvodní reprodukovanou hudbou, která nám zpříjemní chvíle strávené v těchto lázních. Ze široké nabídky lázní je možno využít saunový svět, masáže, zábaly, koupele, fitness-program a skvělou jízdu v 90 m dlouhém tobogánu, pohádkový dětský svět.

Program:
Odjezd ráno z Olomouce - Tržnice a další nástupní místa po trase Prostějov, Vyškov, Brno... návrat v podvečerních hodinách

Cena: 1.190 Kč

Cena zahrnuje: doprava busem, VSTUPNÉ, technický průvodce, komplexní pojištění, DPHDámské zimní kozačky Carinii B2295

Horní část je z pružné teplé vlnité tkaniny. Je tak elastická, že se do těchto kozaček dostane opravdu každé lýtko. Podpatek 2,5 cm.

Cena: 3 295 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Krimi

Fotogalerie

Olomoučtí rotariáni předali v Anglii medaili siru Wintonovi

18.12.2014 | 10 fotografií

Facebook

Kdo byl první nevěrný? Muži, nebo ženy? V divadle se řeší Spor

18.12.2014 | 17 fotografií

Facebook

Na Hobita vyrazili skřeti, elfové i Glum

11.12.2014 | 14 fotografií

Facebook

Tramtarie si dělá legraci z lapálií třicátníků, dojde i na striptýz

10.12.2014 | 41 fotografií

Facebook

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace