Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 7.7 °C

Zpravodajství

Prix Bohemia Radio zná své vítěze

24.3.2017 9:36

Na závěrečném večeru festivalu Prix Bohemia Radio převzali ocenění výherci ve třech soutěžních kategoriíc. Prvenství získali Tereza Reková za svůj rozhlasový dokument Dobrá vůle – Matěj, za drama Pepik Knedlik (Sladké snění o mučení) si odnáší hlavní cenu režisér Petr Mančal. V mezinárodní kategorii se umístili Agnieszka Czyzewska – Jacquemet, Katarzyna Michalak za reportáž Marble and children. Cenu Thálie obdržel herec Petr Lněnička.

Foto: Archiv festivalu
Letošní festival Prix Bohemia Radio představil velmi kvalitní příspěvky ve všech soutěžních kategoriích - Drama, Dokument a Reportáž. Nabídl návštěvníkům festivalu pestrost rozhlasové tvorby, a to v mezinárodním srovnání. "Těší mě, že festival znovu zaujal olomouckou veřejnost a navštívily ho stovky posluchačů rozhlasu, studentů i profesionálů. Nově byl v tomto roce rozšířen i doprovodný program o mnohé kulturní události. Už teď se těším na příjemnou atmosféru v Olomouci při dalším ročníku Prix Bohemia Radio," uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.
RENÉ ZAVORAL a AGNIESZKA CZYZEWSKA-JACQUEMETOVÁ
Foto: ČTK/Luděk Peřina
V sekci Dokument první místo obsadila Tereza Reková: Dobrá vůle – Matěj. Druhé místo odborná porota udělila Brit Jensen za dokument Velký plán. Třetí cena patří Ivanu Studenému: Ilhem hledá love for ever. Letošní nová mezinárodní kategorie Reportáž zná rovněž své výherce. První místo od poroty získaly Agnieszka Czyzewska – Jacquemet, Katarzyna Michalak: Marble and children. Nositelem druhé ceny je Jan Šmíd: Calais, dále cesta nevede a třetí místo získala Alicja Grembowitz: Sounds and smells. Vítězové na prvních třech místech v kategorii Reportáž byli oceněni díky podpoře Mezinárodního visegrádského fondu finanční odměnou ve výši 1.500 (1. místo), 1.000 (2. místo) a 500 eur (3. místo). Ve finále kategorie Drama se umístil na prvním místě režisér Petr Mančal: Pepik Knedlik (Sladké snění o mučení). Druhé místo získal režisér Lukáš Hlavica: 451 stupňů Fahrenheita a třetí režisér Aleš Vrzák: Otčina. Cena Thálie za herecký výkon v rozhlasové hře byla při slavnostním galavečeru udělena herci Petru Lněničkovi za roli Guye Montaga ve hře 451 stupních Fahrnheita.

Novinkou tohoto ročníku byla také studentská porota pro každou ze tří soutěžních kategorií. Téměř shodně jako odborné poroty ocenili Terezu Rekovou s dokumentem Dobrá vůle – Matěj, Agnieszku Czyzewskou – Jacquemet, Katarzynu Michalak s reportáží Marble and children a režiséra Aleše Vrzáka s jeho zpracováním dramatu Otčina.

red

Sdílet
Reklama
Kamenné koberce Olomouc

AKČNÍ NABÍDKA

Showroom Kamenné koberce Olomouc, na ulici Polská 66,Vás srdečně zve k prohlídce a výběru naších přírodních a mramorových produktů.
Prodej a realizace podlah interiér a exteriér, terasy, okolo bazénu, chodníky, příjezdové cesty, jako jediní máme nový i stěnový systém pro realizaci schodů bez bedněni, realizace i mezi kuchyňskou linkou, sprchově kouty, stěny.

Dámské hodinky MARC JACOBS MBM3243

K dispozici v našem e-shopu zilkahodinky.cz nebo na prodejně Žilka hodinky v Olomouci, Schweitzerova 99a. V nabídce 8 tisíc hodinek. Těšíme se na Vás.

Cena: 4 890 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Kultura

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace