Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 8.5 °C

Zpravodajství

Pro účast ve finále Juniorského maratonu si doběhli gymnazisté z Olomouce a Šumperku

12.4.2017 10:29

Včera v pravé poledne odstartovalo v Olomouci semifinálové kolo jednadvacátého ročníku Juniorského maratonu. V jarním počasí bojovalo v centru města ve Smetanových sadech o účast v celostátním finále 15 desetičlenných týmů z celého Olomouckého kraje. Na trati dlouhé 42,195 kilometrů uspěli gymnazisté.

Foto: RunCzech

Juniorský maraton

Veškeré informace včetně výsledků naleznete tady.
S maratonskou vzdáleností se vyběhly vypořádat týmy složené z deseti studentů středních škol, přičemž v každém týmu musely být minimálně tři slečny. Na každého středoškoláka tak čekalo 4,2 kilometrů běhu a pro obhajobu první příčku si doběhl tým olomouckého Slovanského gymnázia (2:39:25). O necelé dvě minuty později doběhl stříbrný tým Gymnázia Šumperk (2:41:19) a bronzovou příčku obsadilo Gymnázium Jeseník (2:44:29). "Účastníci olomouckého semifinále měli unikátní příležitost potkat se s členem RunCzech Racing týmu a jedním z nejlepších světových vytrvalců. Keňský sympaťák Festus Talam studentům ukázal, jak se před závodem rozcvičit a dokonce s nimi běžel první dvě kolečka. Musím říct, že jim nasadil docela solidní tempo," řekl Bojan Nanković z organizačního týmu RunCzech. Ceny nejlepším týmům olomouckého semifinále Juniorského maratonu předal náměstek primátora Olomouce Pavel Urbášek a Bohumil Šíp, vedoucí odboru vnějších vztahů a informací. Ceny pro nejlepší studenty poskytl Krajský úřad Olomouckého kraje a Olomoucký kraj. Od Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého obdrželi nejlepší běžci poukaz na volné vstupy do Pevnosti poznání, od agentury Czech-us slevový voucher na zahraniční studijní pobyt a první tým navíc získal poukaz na tisíc korun do Lanového centra Proud. Celý den moderovala česká modelka Tereza Skoumalová a studenti si mohli v rámci doprovodného programu vyzkoušet slackline z Lanového centra Proud, zorbing v režii týmu Play with the balls, stánek Centra pohybu ve spolupráci s Mamma Help, ochutnat tyčinky FIT MUSLI nebo si užít vystoupení Freestyle Show Jílek. Dva nejrychlejší týmy se zároveň kvalifikovaly do květnového finále na Volkswagen Maratonu Praha, kde budou v neděli 7. května startovat po boku nejlepších světových vytrvalců. Finalisté mají od organizátorů hrazenou dopravu do Prahy a zpět a ubytování ze soboty na neděli. Kromě zážitku ze závodu jsou pro všechny připraveny účastnická trička a v cíli medaile. Ti nejlepší obdrží ceny, které jsou předávány v rámci slavnostního vyhlašování a jedni vylosovaní šťastlivci se navíc mohou těšit na zájezd do Bruselu.

Juniorský maraton je neziskový projekt pořadatelů RunCzech běžecké ligy a největší běžecký závod pro studenty středních škol v celé České republice. Třináct semifinálových kol v třinácti krajských městech na startovní čáru přivede stovky středoškoláků z celé země.

red

Sdílet
Reklama
EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

AKČNÍ NABÍDKA

Akční ceny a slevy naleznete v prodejně:
EWEREL SVÍTIDLA, OD KORUNA, PEKAŘSKÁ 1, OLOMOUC

NOVÉ MODERNÍ SVĚTELNÉ STUDIO JSME PRO VÁS OTEVŘELI
na HORNÍM LÁNU 12a , nad OBI

NEJLEPŠÍ VÝBĚR OSVĚTLENÍ VE MĚSTĚ

ODBORNOST, PROFESIONALITA, NÁVRHY OSVĚTLENÍ

PRODEJ SVÍTIDEL, SVĚTELNÝCH ZDROJŮ A DOPLŇKŮ

LED SVÍTIDLA A ŽÁROVKY

prodejna 250m² v centru města, studio 220m² nad OBI
více jak 2000 položek skladem, dalších cca 200 000 na objednávku

22 let praxe a vzdělávání, abychom vám mohli nabídnout kvalitní osvětlení s nejlepším poměrem cena, výkon, úspora, design.

Dámské boty z pravé lícové kůže.

Dámské boty na pohodlné podrážce. Dostatečný prostor a flexibilita obuvi, hlavně v její prstové části a v místě prstních kloubů nohy.

Cena: 1 495 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Sport

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace