Dnes je úterý 24. ledna 2017, svátek má Milena
Aktuální teplota: -4.6 °C

Zpravodajství

Průvod i živý betlém. Takový bude svátek Tří králů v centru města

4.1.2017 8:24

V pátek 6. ledna opět ožije centrum města. Na programu totiž bude průvod Tří králů, divadelní představení, hudební vystoupení i požehnání tříkrálovým koledníkům. Novinkou bude odpolední program, kdy se průvod vydá z Dolního náměstí na Horní náměstí před radnici. Akci, která se uskuteční v rámci již sedmnáctého ročníku Tříkrálové sbírky, pořádá Charita Olomouc ve spolupráci s Kulturní Olomoucí.

Tříkrálová sbírka v roce 2016.
Foto: ČTK/Luděk Peřina
Živý betlém se slavnostním příjezdem Tří králů se uskuteční 6. ledna v 15:00 před radnicí na Horním náměstí. "Divadelní ztvárnění živého betlému připravila Základní umělecká škola Žerotín Olomouc. Chybět nebudou živá zvířata ze Zoo Olomouc," sdělila koordinátorka akce Terezie Táborská. Tradiční průvod zamíří na Horním náměstí v doprovodu muzikantů dechového oddělení Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci. Od 14:30 bude probíhat na Horním náměstí hudební program.

"Závěr celého programu zakončí požehnání koledníkům, kteří se s tříkrálovými kasičkami vydají v následujících dnech do ulic, aby prosili ve prospěch těch, kteří si nedokáží sami pomoci,“ uvedla Táborská. "V Olomouci se jedná o první ročník pilotního projektu na svátek Tří králů, kdy jsme v rámci koledování po městských institucích přichystali i odpolední program pro veřejnost," přiblížila ředitelka Charity Olomouc Ludmila Gottwaldová. Celá akce je i poděkováním veřejnosti, která se prostřednictvím Tříkrálové sbírky podílí na pomoci těm, kteří se ocitli v nouzi. Zástupci Charity Olomouc v tříkrálových kostýmech navštíví dopoledne 6. ledna také městské instituce, kde budou koledovat ve prospěch potřebných.

Tříkrálová sbírka 2017 probíhá v Olomouci a okolí až do 14. ledna 2017.

rol

Sdílet
Reklama
331 DANCE STUDIO OLOMOUC

AKČNÍ NABÍDKA

Právě probíhá zápis do tanečních kurzů na novou taneční sezónu! Tancujeme Street Dance (Hip Hop, House Dance, Dancehall, MTV Dance), ale i Contemporary Dance (moderní, současný tanec).

V nabídce 331 Dance Studia Olomouc jsou kurzy pro nejmenší děti od 3 let, pro starší děti od 8 let, pro juniory od 12 let, pro mládež od 15 let, ale i pro dospělé od 30 let. Jsou vhodné i pro úplné začátečníky.

Kompletní přehled tanečních kurzů najdete na
www.331.cz

SLEVA 50 %, kotníkové boty Vitti Love z luxusní lícové kůže.

Dámské kožené kotníkové boty v hnědé barvě. Vnitřní podšívka i stélka jsou textilní s molitanovou mezi vložkou, lemy jsou kožené.

Cena: 1 498 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace