Dnes je čtvrtek 23. února 2017, svátek má Svatopluk
Aktuální teplota: 7.5 °C

Zpravodajství

Průvod i živý betlém. Takový bude svátek Tří králů v centru města

4.1.2017 8:24

V pátek 6. ledna opět ožije centrum města. Na programu totiž bude průvod Tří králů, divadelní představení, hudební vystoupení i požehnání tříkrálovým koledníkům. Novinkou bude odpolední program, kdy se průvod vydá z Dolního náměstí na Horní náměstí před radnici. Akci, která se uskuteční v rámci již sedmnáctého ročníku Tříkrálové sbírky, pořádá Charita Olomouc ve spolupráci s Kulturní Olomoucí.

Tříkrálová sbírka v roce 2016.
Foto: ČTK/Luděk Peřina
Živý betlém se slavnostním příjezdem Tří králů se uskuteční 6. ledna v 15:00 před radnicí na Horním náměstí. "Divadelní ztvárnění živého betlému připravila Základní umělecká škola Žerotín Olomouc. Chybět nebudou živá zvířata ze Zoo Olomouc," sdělila koordinátorka akce Terezie Táborská. Tradiční průvod zamíří na Horním náměstí v doprovodu muzikantů dechového oddělení Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci. Od 14:30 bude probíhat na Horním náměstí hudební program.

"Závěr celého programu zakončí požehnání koledníkům, kteří se s tříkrálovými kasičkami vydají v následujících dnech do ulic, aby prosili ve prospěch těch, kteří si nedokáží sami pomoci,“ uvedla Táborská. "V Olomouci se jedná o první ročník pilotního projektu na svátek Tří králů, kdy jsme v rámci koledování po městských institucích přichystali i odpolední program pro veřejnost," přiblížila ředitelka Charity Olomouc Ludmila Gottwaldová. Celá akce je i poděkováním veřejnosti, která se prostřednictvím Tříkrálové sbírky podílí na pomoci těm, kteří se ocitli v nouzi. Zástupci Charity Olomouc v tříkrálových kostýmech navštíví dopoledne 6. ledna také městské instituce, kde budou koledovat ve prospěch potřebných.

Tříkrálová sbírka 2017 probíhá v Olomouci a okolí až do 14. ledna 2017.

rol

Sdílet
Reklama
FLORCENTER, s.r.o.

AKČNÍ NABÍDKA

Přestože je venku stá le ještě zima , můžete si udělat jaro alespoň ve svém domově. Stačí navštívit naše zahradní centrum, kde jsou pro vás připraveny jarní květiny vypěstované v našich sklenících. Hned bude váš byt prozářen jasnými barvami a provoněm svěží vůní.
Pro zahrádkaře máme v našem zahradním centru připravenu první zeleninovou přísadbu salátu a brukve bílé.

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace