Radek Dlouhý litoval po zápase s Mladou Boleslaví zahozených šancí Kohoutů

Rozhovory

11.10.2014

Autor: Radek Heloňa

HC Olomouc po třech vítězstvích na domácím ledě tentokrát prohrál. Nestačil na parťáka z baráže a dalšího nováčka BK Mladou Boleslav. Mora neproměnila ani jednu z osmi přesilových her, které v utkání měla. Jako jeden z důvodů prohry to viděl i útočník první pětky Radek Dlouhý. "To je to, na čem musíme v každém tréninku pracovat. Dnešní hokej přesilovky rozhodují, když nedáme ani jednu, nemůžeme vyhrát," říká v rozhovoru odchovanec Slavie v dresu Kohoutů.

Radku, kde hledat příčiny porážky s Mladou Boleslaví?
Ze začátku jsme šance měli, ale nedali jsme je, neměli jsme štěstí a Boleslav trestala naše chyby. Jim to tam spadlo.

Z hlediště to vypadalo, že jste trochu zabrždění, chyběl drajv, čím to?
Dnes to bylo z naší strany mdlé. Mysleli jsme si asi, že se porazí sami. Asi jsme k utkání nepřistoupili tak, jak jsme měli.

V utkání jste měli osm přesilovek, ale branku jste z ní nedali...
To je to, na čem musíme v každém tréninku pracovat. Dnešní hokej přesilovky rozhodují, když nedáme ani jednu, nemůžeme vyhrát.

V úvodu jste hráli přesilovku pět na tři přes minutu. Říká se, že když ji tým nedá, nevyhraje. Opět se to potvrdilo. Mohl tam být problém v tom, že byla hodně brzy a nebyli jste rozehraní?
Řekl jste to sám a slýcháte to. Když to mančaft nedá, těžko se vyhrává.

Třetí gól v přesilovce vás asi hodně zlomil...
Každý inkasovaný gól je zbytečný, obzvlášť v přesilovce. Špatně jsme to sehráli, nenahodili jsme to do pásma, zkoušeli jsme to ve střední třetině prohazovat. V takových utkáních se pak lepí smůla na hokejky, prostě to tak bohužel je.

V první třetině bylo v úvodní desetiminutovce šest vyloučených. Vy jste šel ven po faulu na gólmana Ritticha a hodně jste se na sudí zlobil. Jak vám vyloučení vysvětlili?
Faul to asi byl. Stál v brankovišti, vyjel mi tam, nemohl jsem stáhnout nohu. Rozhodčímu jsem vysvětloval, že se mi tam otočil, ale byl v brankovišti. Nebyl to úmysl, ale faul to byl a musel jsem na dvě minuty. Byla to škoda, protože jsme ubránili 5 na 3 a já pošlu mančaft znovu do oslabení. Mančaftu jsem se pak omluvil.

V utkání bylo hodně vyloučených, bylo hodně rozbité, jejich brankář v závěru posunul branku...
To je na posouzení sudích, jestli měl dostat dvě minuty, my na to nemůžeme hledět, branky jsme měli dát dřív.

Nyní pojedete do Plzně. Budete se tam snažit získat body ztracené s Bolkou zpět?
Na dnešní zápas musíme rychle zapomenout, zvednout hlavy, v sobotu potrénovat, vypilovat přesilovky a v Plzni v neděli urvat nějaký bod.

Radek Heloňasport@olomouc.cz

SLOVANSKÝ DŮM

Katalog firem » Kultura a umění » Společenské a kongresové sály

Společenský sál, tenisový kurt, školící prostory pro 10-400 lidí. Loutkové divadlo.