Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 7.8 °C

Zpravodajství

Rozhlasový festival Prix Bohemia Radio je v plném proudu

21.3.2017 12:55

Mezinárodní rozhlasový festival Prix Bohemia Radio, který odstartoval včera a potrvá až do čtvrtka, ocení nejlepší rozhlasové tvůrce v kategoriích Drama, Dokument a Reportáž. Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral uvede do Síně slávy rozhlasovou autorku a cestovatelku Pavlu Jazairiovou. Cena Thálie letos čeká na herce Petra Lněničku.

Čestnou prezidentkou festivalu je Hana Maciuchová
Foto: Archiv pořadatele
Pondělí, jakožto první festivalový den, byl věnován soutěžní kategorii Dokument a veřejnému poslechu přihlášených děl. Proběhla i panelová diskuze Falešné zprávy – dezinformace, lži a propaganda. Večer samozřejmě patřil Slavnostnímu zahájení festivalu Prix Bohemia Radio, na kterém se představila Eva Pilarová, Ilona Csáková, Ewa Farna, Jiří Korn a Rozhlasový Big Band Gustava Broma.
Krom vystoupení těchto velkých jmen to byl slavnostní večer zejména pro spisovatelku, reportérku a cestovatelku Pavlu Jazairiovou, která tímto vstoupila do rozhlasové Síně slávy. Toto speciální ocenění uděluje generální ředitel Českého rozhlasu významným osobnostem za jejich přínos pro rozhlasovou tvorbu a její rozvoj.

Cenu Thálie za herecký výkon v rozhlasové hře převezme herec Petr Lněnička za roli Guye Montaga ve 451 stupních Farhrnheita. Cenu obdrží ve čtvrtek v rámci Galavečera s předáváním cen. Spolu s ním budou ocenění také autoři tří děl v hlavních soutěžních kategoriích festivalu – Dokument, Drama a Reportáž, která je novinkou letošního ročníku. Večer bude živě přenášet ČRo Dvojka a ČRo Olomouc, také ke zhlédnutí online videopřenos na YouTube kanálu Českého rozhlasu.
Ambicí 33. ročníku Prix Bohemia Radio je i letos rozvíjet a sdílet rozhlasovou tvorbu veřejnoprávních médií v zemích střední Evropy s důrazem na členy Visegrádské čtyřky. "Jsem velmi rád, že se při organizaci letoš¬ního ročníku můžeme opřít o partnerství s veřejnoprávními vysílateli ze zemí tzv. V4 – jmenovitě Rozhlasem a Televizí Slovenska (RTVS), Polským rozhlasem a maďarským MTVA a věřím, že na festival Prix Bohemia Radio naváže celá řada dalších společných projektů," uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Letošní ročník byl podpořen grantem Mezinárodního visegrádského fondu.

dk

Sdílet
Reklama
RELAX SPORTS

4 squashové kurty s nejvyšší možnou kvalitou, plně klimatizované, s barem a v příjemném nekuřáckém prostředí. Pravidelně pořádané turnaje pro amatéry i profesionály. Rezervace nutná!

Sexy podprsenka

Celokrajková podprsenka a nádherné šortkové kalhotky vykouzlí sexy dárek pro dámu každého věku i velikosti.

Cena: 890 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace