Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří, venku je 8.1 °C

Sigma vypadla z MOL CUPu s Táborskem

20.9.2016

Ve 3. kole poháru MOL CUPu se utkaly na Andrově stadionu dva týmy Fotbalové národní ligy, SK Sigma Olomouc a FC MAS Táborsko. Výhlídky Sigmy na postup do další fáze nebyly za poločasového vedení Táborska 2:0 nijak valné. Ve 48. minutě při vyloučení Radakoviče a penaltě, byly ještě horší. Ale Reichl penaltu chytil a Chorý po hodině hry snížil na 1:2. V závěru mohla Olomouc dvakrát vyrovnat, hosté se štěstím vedení a postup udrželi.

Ilustrační foto. Ilustrační foto. Foto: Jan Procházka

V základní sestavě Sigmy bylo dle očekávání několik změn. V brance chytal Michal Reichl, ve stoperské dvojici hrál Uroš Radakovič, na levém beku dostal šanci Matěj Hýbl, v záloze Tomáš Habusta a na křídle Lukáš Buchvaldek.
Zápas se mohl vyvíjet jinak, kdyby Tomáš Zahradníček v 5. minutě utkání sám před hostujícím brankářem Brychem nezkoušel kličku, při které mu sice utekl míč, ale zakončil. Nebo, kdyby při brance Buchvaldka asistent sudího v 8. minutě nemávnul ofsajd.
Na kdyby se ale nehraje, Táborsko šlo v 10. minutě po ráně Cika a dorážce Froněka do vedení. Sigma najednou nevěděla co hrát a ve 22. minutě se po křídle protáhl Kočí, naservíroval Fulnekovi a Táborsko vedlo 2:0.
Domácí se snažili s utkáním něco dělat, ale do hry se opět vkradla křeč. Buchvaldek střílel jen doprostřed branky, Chorý dal do střely moc síly a přestřelil. Radakovič hlavičkoval po rohu vedle. A to ještě chytil Reichl povedenou střelu Nešického. Do kabiny se tak šlo za stavu 0:2. Domácí tým snad mohla těšit jen Csaplárova poučka, že vedení 2:0 je nejhorší poločasový výsledek pro tým, který vede...
"Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně a odpovědně jako v Třinci a s Českými Budějovicemi, což se nestalo. Někteří hráči dostali šanci, nezvládli to, z toho jsem zklamán. Měli jsme šanci Zahradníčkem, gól z ofsajdu, ale dvakrát jsme inkasovali. Soupeř byl v řešení finálních situací lepší," zhodnotil první půli Václav Jílek.
Ještě během poločasu posla trenér Sigmy na hřiště Faltu za Buchvaldka, v poločase vystřídal Buchvaldka Petr.
Ale ke změně nedošlo ani po poločase, ve 48. minutě ztratil míč Radakovič, útočníka v pokutovém zatáhl za rameno, sudí Nenadál odpískal penaltu a srbského stopera vyloučil. Reichl však udržel Sigmu v naději, když střelu Cika vyrazil na tyč a odražený míč obrana uklidila. Další hřebíček do olomoucké rakve mohl zatlouct její odchovanec Nešický, po přihrávce Elvista Cika přestřelil branku.
V 55. minutě přišel na plac místo Hýbla Šindelář a Sigma jakoby začala chtít se zápasem něco udělat. Zatlačila Táborsko, přežila několik brejků a v 61. minutě přehlavičkoval Tomáš Chorý brankáře Brycha a snížil na 1:2.
V 74. minutě pálil z přímého kopu Houska těsně nad. Falta po křídelním průniku hledal volného spoluhráče, míč odvrátil brankář Brych. V 86. minutě střílel nebezpečně Štěrba, brankář Táborska zachránil u tyčky a vyrazil na roh. V 90. minutě hlavičkoval při rohu Štěrba a Landovský na brankové čáře zachránil. Štěrba mohl srovnat ještě jednou, když z dvanácti metrů těsně minul. Sigma tak vypadla s Táborskem z letošního MOL CUPu.
"Dostali jsme dva góly hned v úvodu ze třech jejich akcí. My jsme měli také šance, Tomáš Zahradníček šel sám na branku, já jsem střílel místo nahrávky. Nakopl nás ve druhé půli Míša Reichl, který chytil penaltu. Nerozuměl jsem moc tomu, proč dostal Uroš červenou, když se kopala penalta, kdybychom inkasovali, byly to tři tresty," zhodnotil zápas útočník Tomáš Chorý.
"Po poločasu jsme udělali změny, ale byla tam nedisciplinovanost hráče, Uroš to udělal po několikáté, pro mě nepochopitelné. Táborsko mohlo rozhodnout z penalty, nedalo, my jsme snížili a po zbytek hráči odmakali zápas výborně, měli jsme i šance, ale soupeř zvítězil zaslouženě, byl efektivnější, šancí měl více. Chtěli jsme jít dál, konfrontovat se s ligou, ale bohužel," řekl k zápasu trenér Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc1:2FC MAS Táborsko