Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena, venku je 7 °C

Sigma zahazovala šance a jede z Ostravy s nulou

2.10.2015

Fotbalisté Olomouce hráli ve Vítkovicích s posledním Baníkem Ostrava. Hanáci byli mírným favoritem, což nepotvrdili po první půli. Tu dobře začali, ale postupem času nechali rozehrát Baník, který vsítil branku a ještě nastřelil břevno. Ve druhé půli zahodili Hanáci ještě několik dobrých šancí, a tak bral tři body domácí Baník za výhru 1:0.

Střelec první branky Baníku Ostrava Jaroslav Machovec v souboji s Michalem Ordošem. Střelec první branky Baníku Ostrava Jaroslav Machovec v souboji s Michalem Ordošem. Foto: ČTK/Petr Sznapka

Trenér Leoš Kalvoda udělal oproti duelu se Zlínem několik změn. Další příčinou nové základní sestavy mohl být výkon některých hráčů v poháru v Opavě. Do základu se tak prvně dostal Falta, na hrotu dostal další šanci Malec.
Sigma byla v úvodní půlhodině fotbalovějším týmem, dokázala se dostat k pokutovému území, ale svoji tutovku nevyužila. V 16. minutě zašturmovali po pravé straně Navrátil s Hálou, pravý bek zacentroval, Pavlenka vyrazil míč na nohu Šimona Falty, který však míč poslal těsně vedle pravé tyče. Na druhé straně pak odpověděl povedenou akcí Narh, naštěstí minul.
Postupem času si domácí Baník získal převahu větší bojovností v osobních soubojích. Ve 37. minutě ještě chytil Buchta gólovou střelu Kukecovi, ale ve 41. minutě se dostala Ostrava do vedení. Po přímém kopu Kukec hlavičkoval gólově Machovec. Rajnoch na míč nedoskočil a Malec Machovce nehlídal tak těsně, jak měl. Střelec gólu byl při chutí. Z přímého kopu v poslední minutě ještě nastřelil břevno.

Miloš Buchta byl v utkání proti Baníku opět oporou svého týmu v brance. Miloš Buchta byl v utkání proti Baníku opět oporou svého týmu v brance. Foto: ČTK/Petr Sznapka

Trenér Kalvoda nenechal konec poločasu bez reakce. Vystřídal Malce s Rajnochem a na hřiště poslal Chorého s Plškem. A Hanáci začali svižně. Po Chorého přiklepnutí vypálil Navrátil a s přispěním teče Holzera měl Pavlenka co dělat, aby poslal míč na roh. O tři minuty pozděj našel Navrátil hlavu Plška, který nehlavičkoval dost razantně, aby Pavlenku dostal do problémů.
Roman Hubník bojoval, seč mohl v 64. minutě vypálil z dálky a brankář domácích opět musel přehodit míč na roh. Na druhé straně se Červenka vyhnul ofsajdové pasti a mohl zvýšit na 2:0, mířil o pár centimetrů vedle. Pak už vsadila Ostrava vše na ubránění výsledku, a protože Jakub Plšek v 87. minutě hlavou brankáře domácích nepřekonal, vyhrál Baník nad Sigmou 1:0.
"Měli jsme dnes snad šest gólových šancí, nemyslím, že bychom měli potíže se do šance dostat. Pokud nedáme gól z malého vápna, tak nás může trénovat Mourinho. V lize prostě musíme takovou šanci dát, bez vstřelené branky, nemůžeme vyhrávat," hodnotil zápas na Baníku útočník Sigmy Michal Ordoš.
"Můžeme trénovat, co chceme, ale když nedokážeme dát branku z malého vápna, jako Šimon Falta, tak je to těžké. Baník jsme ve druhé půli do ničeho nepustili, v první nám dal branku ze standardky. Ve druhém poločase jsme také měli dobré příležitosti, ale nedáme gól. Hráči chtějí řešit pořád fotbalově, ale chybí tam důraz, zarputilost v té koncovce," dodal k zápasu a slabé střelecké úspěšnosti Sigmy Leoš Kalvoda.
Už v týdnu se spekulovalo o výměně trenéra v Olomouci. Jak na to reagoval Leoš Kalvoda? "To není otázka pro mě, ale na vedení. V kabině to neřeším, je to moje věc," dodal po zápase na Baníku Kalvoda.

FC Baník Ostrava1:0SK Sigma Olomouc