Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 9 °C

Sigma remizovala s Baníkem a převzala pohár za vítězství ve FNL

21.5.2017 aktualizováno 21.5.2017 19:23

Dvě kola před koncem hostila již postupující Sigma Olomouc druhý Baník, který ještě stále neměl návrat do ligy jistý. První poločas skončil bezbrankovou remízou. Stejným výsledkem nakonec skončila i druhá půle. Sigma po utkání převzala pohár za vítězství ve FNL, Baník musí v posledním kole vyhrát, aby měl jistotu postupu.

Šimon Falta v souboji s De Azevedem. Šimon Falta v souboji s De Azevedem. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Hanáci nastoupili v brance s Buchtou, do stoperské dvojice se vrátil Radakovič. Baník měl v sestavě Jakubova i de Azeveda. Ve 3. minutě zahrávala Sigma přímý kop a padáček Housky jen těsně minul pravou tyč Vaškovy branky.
V 10. minutě mohli jít domácí do vedení, Plšek dostal míč do průniku ze strany, Vašek však vytáhl skvělý zákrok a z další akce domácích pak sudí Marek neposoudil souboj Granečného s Chorým jako penaltový.
Baník odpověděl v 18. minutě, centr Hrubého hlavičkoval o zem Celba, míč přeletěl těsně přes břevno. Sigma odpověděla svojí silnou zbraní, rohovým kopem, Faltův střílený centr našel Radakovič, ale líznul ho jen lehce a Chorý na něj na zadní tyči nedosáhl. Zbytek první půle se změnil v boj o střed hřiště, v závěru měl více ze hry Baník, de Azevedo otřel míč o břevno. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Sigmu zase nejvíce zlobil de Azevedo. Martin Sladký neměl dobrou první půli, a tak jej do druhého poločasu nahradil Martin Hála. Sigmu zase nejvíce zlobil de Azevedo. Martin Sladký neměl dobrou první půli, a tak jej do druhého poločasu nahradil Martin Hála. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Do druhé půle vystřídal domácí trenér Jílek Martina Sladkého, kterého nahradil jeho jmenovec Hála. Na pravého beka se stáhnul Tomáš Zahradníček a Hála šel na křídlo. V 52. minutě měli hosté další obrovskou šanci. Centr Celby si stáhnul Jakubov, zády k brance vystřelil patičkou, Buchta míč vytáhnul na tyč a odražený míč uzmul de Azevedovi.
Olomouc odpověděla o tři minuty později. Hálovu šanci hosté ztečovali na roh a z něj hlavičkoval Chorý těsně nad. V 68. minutě zakombinoval Petr s Chorým a Houska poslal zpětnou přihrávku na velké vápno, kde Plšek placírkou z první na něj nezvykle vysoko přestřelil.
A stejný hráč zazdil obrovskou šanci v 88. minutě, kdy skákal úplně sám na malém vápně, hlavičku však poslal jen do náruče připraveného Vaška. Byla to poslední šance utkání, které skončilo 0:0. Sigma po utkání převzala pohár. Baník musí pro definitivu postupu v posledním kole uhrát body, aby jej nepředstihla Opava.
Václav Jílek: "Remíza byla spravedlivá"
"Pokud to vezmu celkově, tak bod je spravedlivý. Šli jsme do utkání v plné síle, s nasazením a cílem získat tři body, nepodařilo se. Nástup byl dobrý, do 15. minuty to bylo dle našich představ, ale pak od dvacáté minuty byl Baník silnější na míči, my jsme přicházeli o jednoduché míče, chyběl nám pohyb a nedařil se nám postupný útok. Do druhé půle se to zlepšilo, i tím střídáním, protože Martin Sladký není úplně fit. Po pravé straně jsme byli nebezpeční, vypracovali jsme si čtyři velké šance, Baník tam měl jednou velkou, jinak tam Ostrava nic neměla. Branku jsme mohli dát spíše my než oni, ale remíza je zasloužená," řekl k utkání kouč Sigmy Václav Jílek.
Vlastimil Petržela: "Chtěli jsme hrát útočně, zaútočit na nejslabší místo Sigmy, obranu"
"Jsem zklamaný, bude to pro nás další týden nervů, mohli jsme to mít za sebou. Jeli jsme sem vyhrát, mužstvo bylo připravené. Taktiku jsem přes noc změnil, udělal jsem to útočně, na tři stopery, protože jejich největší slabinou je obrana a na to jsme chtěli zaútočit. Šance jsme tam měli, břevno, k té obrovské šanci ve druhé půli se ani nebudu vyjadřovat. Ale naši útočníci dlouho marodili a nejsou v kondici, jaké by měli být. Mužstvo odehrálo velmi dobrý zápas. Sigma měla šance, ale spíše na náhodu, nerozebrali nás. Zápas byl vyrovnaný, my jsme byli lepší v první půli, ve druhé jsme nesmyslně nakopávali, dostali jsme se pod tlak a Sigma byla jednoznačně lepší," hodnotil zápas trenér Baníku Vlastimil Petržela.

SK Sigma Olomouc0:0FC Baník Ostrava
Rozhodčí:Marek - Nádvorník, Hájek.
ŽK:Škerle, Houska, Vepřek - Jakubov, Hlinka, Breda.
Diváků:7 609.
Sestava SK Sigma Olomouc:M. Buchta – Sladký (46. Hála), Škerle, Radaković, Vepřek – Houska – Zahradníček, Petr (78. Manzia), Plšek, Falta (90. Habusta) – Chorý. Trenér: Václav Jílek.
Sestava FC Baník Ostrava:Vašek – Celba, Breda, Zápotočný, Hučko – Mičola, Hlinka, Hrubý (90. Pekár), de Azevedo (90. Nerad) – Jakubov (69. Stáňa), Granečný. Trenér: Vlastimil Petržela.
SK SIGMA OLOMOUC vítěz Fortuna národní ligy 2017. SK SIGMA OLOMOUC vítěz Fortuna národní ligy 2017. Foto: ČTK/Luděk Peřina