Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena, venku je 7 °C

Sigma remizovala s Bohemkou

13.2.2016

Fotbaloví fanoušci se konečně dočkali. Synot liga odstartovala. Hanáci hostili v záchranářském duelu na Andrově stadionu Bohemians 1905. V poločase vedli hosté díky brance Schicka. Hanáci hned zkraje druhé půlky skóre otočili po trefách Ordoše a Mahmutoviče. Bohemka ale také dokázala srovnat Acostou.

Útočník Bohemky Schick hodně zlobil novou stoperskou dvojici Sigmy. Útočník Bohemky Schick hodně zlobil novou stoperskou dvojici Sigmy. Foto: Jan Procházka

Trenér domácích Václav Jílek musel oželet v sestavě balkánské duo Radakovič, Cana, na stoperu nastoupila zbrusu nová dvojice Rode-Štěrba. Trenér hostí Roman Pivarník se musel obejít bez Bartka, Škerleho a nakonec i kapitána Jindřiška.
První vzruch přinesla 12. minuta a souboj Rodeho se Schickem v domácím pokutovém území. Hostující útočník si posunul míč kolem obránce Olomouce a poroučel se k zemi. Rozhodčí Příhoda jen zakroutil hlavou. O dvě minuty později vlétnul do velkého čtverce klokanů odvážně bek domácích Hála. Odkop Čögley na roh přišel za minutu dvanáct. V další šanci přiťuknul Petr na malé vápno Navrátilovi, který z těžké pozice střelu nesklopil a ta letěla nad Zlámalovu branku. Hrálo se typické první jarní utkání plné nepřesností.
V 27. minutě kopal roh Houska, Zlámal centr podběhl a Rode hlavičkoval do odkryté branky, Gajič jeho hlavičku, která zřejmě nemířila mezi tyče odhlavičkoval pryč a dorážku Štěrby chytil Zlámal.
 Sigma utahovala šrouby, z dalšího centru opět vyšel nejlépe Rode, po něm hlavičkoval Mahmutovič, obrana hostí včas odvrátila. Z brejku klokanů hledal z následné akce Mosquera Acostu, kapitán domácích Vepřek odvrátil na roh. Na druhé straně poprvé utekl hostům Mahmutovič, Zlámal jeho přízemní pokus chytil. Pak chyboval Krch, Navrátil naservíroval před prázdnou branku Hálovi, který trestuhodně přestřelil.
Ve 41. minutě šli hosté do vedení. Mosquera potáhl míč po křídla, vyslal Schicka, který obehrál Štěrbu a křižnou střelou nedal Buchtovi šanci a Bohemka vyhrála první poločas 1:0.
"V naší hře bylo hodně moc nervozity, mále sebevědomí. Soupeř šel lacině do vedení. Kdyby dal Hála tisíciprocentní šanci, mohl první poločas vypadat jinak. Bohemka na mě působila odolněji, my to musíme zlepšit, abychom mohli pomýšlet na záchranu. . Štěrba odehrál dobré utkání, i když věděl, jak má na Schicka hrát a měl situaci u první situace zvládnout, to musíme pojmenovat. Rode nezahrál dobře, neukázalo jeho pravou kvalitu, zřejmě zahrála roli nervozita," říkal po utkání kouč Sigmy Václav Jílek k prnví půli.

Michal Ordoš v 90. minutě trefil za stavu 2:2 břevno. Michal Ordoš v 90. minutě trefil za stavu 2:2 břevno. Foto: Jan Procházka

Druhý poločas začala Sigma vyrovnáním. Ve 47. minutě rozběhl Mahmutovič Ordoše a ten podél Zlámala poslal míč do branky, 1:1. O čtyři minuty později pro změnu nastartoval Šindelář Mahmutoviče, který nedal stoperům hostí šanci a poradil si i se Zlámalem.
V 59. minutě zahrál Mahmutovič u čáry na housle Krchovi, střelu z úhlu pak brankář Bohemky tečoval na rohový kop. V 69. minutě hosté z nenápadné akce vyrovnali. Mosquera našel Jiráska, ten parádním centrem přes celé vápno k Acostovi a ten vyrovnal na 2:2.
V závěru byla nebezpečnější Bohemka, když hlavně Schick zlobil neustále olomouckou defenzívu.
Ale v 90. minutě mohla získat tři body Sigma. Hála našel na vápně Ordoše, který překonal Zlámala, ale břevno zachránilo hostům bod.
"Po poločase jsme to otočili, ale nebyli jsme dále aktivní, nechali jsme Bohemku hrát, couvali jsme dozadu a nechávali tam hostům místo pro kombinaci a oni toho využili k vyrovnání. V závěru jsme měli smůlu u střely Michala Ordoše, kdy jsme mohli brát body. Chtěli jsme vyhrát, neprohrát, ve finále musíme bod brát. Kdybychom dnes vyhráli, vzájemné zápasy jsme měli lepší, ale nyní to tak prostě není. Mahmutovič měl slabší pohyb v úvodu, pak to po inkasované brance zlepšil a pak splnil naše očekávání," hodnotil utkání kouč Hanáků Václav Jíkel.
"Jsme spokojení s výsledkem, protože hráče jsem nechtěl nějak dopředu stresovat tím, že půjde i o vzájemné zápasy, proto je bod za 2:2 dobrý. Přijeli jsme pro vítězství, ale máme jakoby dva body, protože máme lepší vzájemné duely, díky dvěma brankám venku. Začátek jsme měli výborný, vysunutým blokem jsme Sigmu nepustili do zápasu, hráli jsme dobře kombinačně. Schick dal nádherný gól, s první půli jsme byli spokojení i s bráněním Mahmutoviče. Ve druhém jsme si řekli, že nesmíme prospat úvod a dostali jsme dva góly pomalu z brejku, přitom jsme byli ve vedení. Chystali jsme se na to, ale nepohlídali jsme si to. Dokážeme zápasy otáčet, vyrovnat je, dnes jsme to znovu dokázali," hodnotil zápas bývalý kouč Sigmy a nyní lodivod Bohemians Roman Pivarník.

SK Sigma Olomouc2:2Bohemians 1905