Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav, venku je 22.1 °C

Sigma remizovala s Duklou

21.11.2015

Ve 14. kole Synot ligy se utkal třináctý s dvanáctým. Aneb Sigma hostila na Andrově stadionu Duklu Praha. Po první půli byl stav utkání 0:0. V koncovce se nevedlo oběma celkům i ve druhém dějství, a tak skončil duel bez branek.

Pavel Moulis Pavel Moulis Foto: Archív Nejlepší Adresa

Domácí kouč Václav Jílek musel v sestavě oželet zraněné Bystroně, Ordoše, Canu a Chorého a vykartované Rajnocha s Navrátilem. V sestavě Dukly chyběli zranění obránci Vrzal se Štetinou a útočník Nestor Albiach.
Na první ohrožení branky se čekalo do 13. minuty, do té doby se oba týmy pečlivě hlídaly. Sigma byla přece  jen aktivnější a Šimon Falta ranou z dvaceti metrů těsně minul tyč branky Dukly. O šest minut později si zkusil roli nahrávajícího Václav Vašíček a povedlo se. Z jeho centru málem Radu překonal Jakub Petr.
Dukla vyslala první střelu ve 25. minutě. Krmenčík přešel přes dva hráče a zakončil. Ke smůle Dukly jen doprostřed branky, kde byl připraven Buchta. Po půlhodině hry se Sigma už radovala po hlavičce Šindeláře, ale asistent rozhodčího viděl ofsajdové postavení Davida Housky při rozehrávce Sigmy po rohu.
Druhá půle začala dobrou šancí hostí po standardce Marka Hanouska. Krmenčík hlavičkoval na malém vápně sám, ale příliš vysoko. V 59. minutě mohl Sigmu poslat do vedení Moulis. Nejprve nedal přesně do běhu Faltovi, ten ale přece jen odcentroval a právě Moulis na první tyči mohl otevírat skóre. Míč však jen líznul a nakonec branku Dukly neohrozil.
Sigma bojovala, do útočení se zapojoval výborně hrající Roman Hubník, ale finální fáze se Hanákům nedařila. V 85. minutě mohla navíc Dukla po nevydařené střele Mareše, kterou doběhl u brankové čáry Přikryl, skórovat po hlavičce Čajiče. Ta jen těsně minula tyč. O tři minuty později chyběl střídajícímu Malcovi krok k centru Housky.
Branka tedy nepadla a zápas skončil remízou 0:0.  "Čekali jsme ofenzivnější Duklu, ale ona byla kompaktní, organizovaná vzadu. Šancí jsme tam ale i přesto měli dost, ale chybělo tam lepší řešení, centry končily na prvním hráči nebo tam chyběl důraz v pokutovém území. Remíza proto je z tohoto pohledu zasloužená. Nějaký tlak sestupu si nepřipouštím, kol je ještě hodně do konce soutěže. Opřít o výkon se můžeme, spolupráce s hráči funguje, v momentě, kdy budeme efektivnější v koncovce, věřím, že přijdou i body," zhodnotil zápas kouč Sigmy Olomouc Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc0:0FK Dukla Praha