Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 2.5 °C

Sigma přehrála Jablonec a zůstala ve hře o záchranu

30.4.2016 aktualizováno 30.4.2016 18:47

Fotbalisté SK Sigma Olomouc hostili ve 27. kole Synot ligy soupeře z Jablonce. V první půli Sigma do utkání dobře vstoupila, když skóroval hlavou Šindelář. Dvě minuty před koncem poločasu ale srovnal Mihálik. Ve druhé půli pomohl Sigmě obránce hostí Romera, který se po hodině hry nechal vyloučit, a hned chvíli po jeho odchodu do kabin rozhodl utkání střídající Michal Ordoš.

Jan Navrátil toho v utkání tradičně hodně schytal od obránců soupeře. Ale také nahrál na obě branky Sigmy. Jan Navrátil toho v utkání tradičně hodně schytal od obránců soupeře. Ale také nahrál na obě branky Sigmy. Foto: ČTK/Luděk Peřina

V základní sestavě Hanáků se na hrotu objevil slovenský dlouhán Tomáš Malec, v záloze pak místo Michala Ordoše Jakub Plšek. Jablonec bojuje o evropské poháry především přes MOL CUP, a tak dostali na Andrově stadionu šanci hráči, kteří v semifinále proti Spartě nehráli.
Na olomouckém stadionu si oba týmy dlouho pečlivě střežily defenzívy, až ve 27. minutě Jablonec odvrátil olomoucký roh, míč se dostal k Janu Navrátilovi. Ten našel přesným centrem mezi stopery Martina Šindeláře, který nedal přesnou hlavičkou šanci Hrubému v brance Jablonce.
Sigma pak téměř celý zbytek poločasu držela míč a nepouštěla hosty na svoji polovinu. Přišla však 43. minuta, kombinace Trávníka z Masopustem na pravé straně, ze které vzešel centr Romery na hlavu Mihalíka, kterého hlídali-nehlídali Hála s Navrátilem a bylo vyrovnáno, 1:1. V závěru půle ještě Reichla prověřili Mihálik s Pospíšilem, ale domácí gólman neměl s jejich střeleckými pokusy větší problém.
"Dnes jsme neměli špatný vstup do utkání. Chtěli jsme hrát odvážně a nebezpečně a podařilo se nám dostat do vedení. Nicméně opět se naplnil náš scénář. Po gólu jsme vyklidili pole, ztratili aktivitu a soupeř nás potrestal. Trestuhodně zůstal ve vápně neobsazený hráč," hodnotil první půli kouč Sigmy Václav Jílek.

Tomáš Malec v hlavičkovém souboji s kapitánem Jablonce Vítem Benešem. Tomáš Malec v hlavičkovém souboji s kapitánem Jablonce Vítem Benešem. Foto: www.sigmafotbal.cz

Druhý poločas začal lépe Jablonec. Dvakrát pálil z hranice velkého vápna. Nejprve přestřelil šajtlí Pospíšil a po chvíli střílel jen do náruče připraveného Reichla Trávník. Domácí kouč Václav Jílek reagoval na situaci na trávníku dvojím střídáním, když stáhnul Housku s Malcem a poslal na plac zkušené duo Ordoš-Mahmutovič.
Situaci pak Hanákům zjednodušil španělský bek Romera, který již se žlutou kartou z první půle fauloval po hodině hry za žlutou podruhé a musel předčasně pod sprchy. Sigma využila početní převahu už za dvě minuty. Jan Navrátil vytvořil druhý gólový centr a Michal Ordoš prokázal v souboji s Benešem důraz a hlavou poslal míč za Hrubého.
Jablonec ale v deseti nesložil zbraně, trenér Frťala poslal na hřiště Doležala s Teclem a obrana Olomouce měla ještě co dělat, aby vedení ustrážila. Nebezpečný byl především Doležal, kterému domácí fanoušci nedali zapomenout na jeho předčasný odchod Olomouce a při každém kontaktu s míčem jej vypískali. Největší možnost na srovnání měl další hrot hostí Wágner, ale Reichl byl na jeho střelu z otočky připraven.
Sigma ještě podnikla v závěru několik protiútoků. Ševčíkovu střelu zpoza šestnáctky vyrazil Hrubý a nadějný brejk střídajícího Petra zastavila špatná realizace situace, kdy olomoucký útočník místo střely hledal spoluhráče, kteří ale nebyli v ten moment volní. Sigma nakonec ale ustrážila tři body a při remíze Příbrami s Duklou se na nejbližšího soupeře dotáhla na bod. V dalším kole hrají Hanáci právě na Julisce s Duklou Praha.
 "Druhý poločas jsme se dostali do vedení a opět, byť proti deseti hráčům, jsme se strachovali o výsledek. Zde se ukazuje, jakou roli hraje na této úrovni hlava. Místo, abychom výsledek pojistili třetí brankou, se až do poslední minuty bojíme o vítězství. Dnešní výhra byla pro nás hodně důležitá, poněvadž jsme se k Příbrami přiblížili na jeden bod a na dostřel máme i Zlín a Jihlavu. Čekají nás nyní dva těžké zápasy venku a dvě vítězství jsou pro nás v této době tak trochu science fiction. Uděláme ale vše pro to, abychom nějaké body přivezli," dodal k zápasu a bojům o záchranu Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc2:1FK Baumit Jablonec