Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 2.8 °C

Sigma má třetí remízu...

24.8.2016 aktualizováno 24.8.2016 21:44

Ve 3. kole Fotbalové národní ligy se hrála televizní dohrávka mezi Sigmou Olomouc a Pardubicemi. Sigma vedla po poločase brankou Martina Sladkého, i když mohla vedení pasivní hrou v závěru půle zase ztratit. Ve druhé půli trefila Olomouc tyč a z protiútoku hosté vyrovnali. Sigma už druhý gól nepřidala a potřetí remizovala 1:1.

Jakub Habusta v hlavičkovém souboji s hráčem Pardubic. Jakub Habusta v hlavičkovém souboji s hráčem Pardubic. Foto: Jan Procházka

Trenér domácích Václav Jílek musel řešit nahrazení vykartovaného Radakoviče, což vyřešil složením nové stoperské dvojice Štěrba-Šindelář, Aleš Škerle nebyl ani na lavičce. Na té chyběl i Jakub Plšek, v základu se tak objevil Jakub Habusta, na hrotu nastoupil opět Tomáš Chorý. Další změnou bylo posunutí Martina Hály na křídlo, kterého na pravém beku nahradil Martin Sladký.
Už ve druhé minutě zakombinovali na levé straně Vepřek s Faltou a střela druhého jmenovaného jen těsně minula pravou tyč Pardubic. V 16. minutě vysunul přesnou přihrávkou středem Petra, ten byl sám před golmanem hostí Knoblochem, ale trefil jen jeho nohy.
V polovině prvního dějství posunul míč na středu hřiště Houska na Habustu, který zkusil z dvaceti metrů vypálit a nebyl to špatný pokus. O kousek však přeletěl břevno pardubické svatyně. Hosté zahrozili prvně po půlhodině hry. Tečovaná střela se dostala k Řezníčkovi a ten jej z malého vápna hlavičkoval těsně vedle tyčky Buchtovy branky.
Ve 34. minutě zahrávala Olomouc roh, po kterém ve velkém závaru nedokázali propálit obrannou linii Pardubic Chorý se Sladký. Pardubice se s vypětím všech sil ubránily. O tři minuty později už to ale nezvládly. Houska našel přesně Sladkého, který z pozice falešného křídla křižnou střelou propálil Knoblocha.
Hosté mohli srovnat pár minut před koncem poločasu. Vepřek nedohlídal na dlouhé tyči Pospíšila, ten vrátil míč před branku a Ladra mohl vyrovnat. Sigmu zachránil parádním zákrokem Miloš Buchta. A těsně před hvizdem měl Ladra další tutovku, tentokrát netrefil branku. Sigma měla další výpadek při vedení 1:0. Hosté jej zatím nepotrestali.
"Vstupy do utkání jsou dobré, což bylo i v předchozích utkáních. Cíl jsme splnili, šance byly, bohužel je neproměníme. Třeba po rohu máme tři situace na malém vápně a nedohrajeme to do gólu, trochu nám chybělo i štěstí. Kýžený gól jsme vsítili, ale pak jsme špatným bráněním soupeři nabídli dvě situace, ze kterých mohl srovnat," zhodnotil první půli kouč Sigmy Václav Jílek.
"Do utkání jsme nevstoupili dobře, byli jsme pod velkým tlakem a přežili jsme tři šance Sigmy. Postupem času jsme se oklepali a měli jsme i šance a zlepšili hru," řekl k první půli asistent trenéra hostí Jiří Krejčí.

Sigma v poločase vedla 1:0, ale opět polevila a soupeř vyrovnal. Sigma v poločase vedla 1:0, ale opět polevila a soupeř vyrovnal. Foto: Jan Procházka

Druhá půle začala opět nebezpečnou akcí Pardubic. Z hranice šestnáctky poslal míč na branku Kudrna a jen zákrok Buchty opět uchránil domácí celek od vyrovnání. Olomouc odpověděla brejkem Hály, který těsně minul pardubickou branku.
V 65. minutě fauloval Pospíšil Hálu, Sigma kopala přímák z dobré vzdálenosti, Jakub Petr bohužel trefil jen do tyče. A z protiútoku hosté srovnali Ladrou na 1:1. Trenér Jílek reagoval dvojím střídání, když poslal Vašíčka s Buchvaldkem za Hálu s Petrem. A právě Buchvaldek hledal chvíli po svém příchodu před brankou Chorého. Vysoký forvard Sigma míč ve skluzu před brankou netrefil.
Sigma svého soupeře přitlačila na jeho polovině, ale finální přihrávce chyběla přesnost i odvaha. Na hřišti měli Hanáci už i třetího hroťáka Yunise, ale ani ten k vítězství svému týmu nepomohl. Sigma tak potřetí remizovala 1:1.
"Do druhé půle jsme vstoupili lépe, vytvořili jsme si šance a jsme rádi, že jsme vyrovnali. I když před vyrovnáním jsme soupeři dali standardku, ze které trefil tyčku. Snad nebudu neskromný, když řeknu, že ten bod je zasloužený," dodal k druhé půli asistent trenéra Pardubic Krejčí.
"Do druhé půle jsme chtěli vstoupit aktivně, aby se nám nestalo to, jak nás nachytala v prvním kole Opava a my jsme byli pasivní. Nemyslím si, že by nás soupeř přehrával. Měl jednu šanci po propadlém míči po rohu, jinak jsme to kontrolovali, ale inkasovali jsme po autu. Opakují se nám stejné chyby, strašně laciné góly. V závěru jsme tam dali tři útočníky, hráli jsme vabank, ale scházel tomu moment překvapení, kvalitní provedení finální fáze. Měli jsme jedenadvacet střeleckých pokusů, ale z nich jde na branku jen sedm," dodal ke druhému poločasu Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc1:1FK Pardubice