Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 6.8 °C

Sigma měla tentokrát v závěru smůlu a s Příbramí padla

1.8.2015 aktualizováno 1.8.2015 19:44

Fotbalisté SK Sigma Olomouc hráli první duel po návratu do ligy na vlastním stadionu. Andrův stadion přivítal soupeře z Příbrami, loni překvapivě pátý celek soutěže. Po bezbrankovém prvním poločase se do vedení dostala po Navrátilově trefě Sigma, ale Příbram srovnala Bednářem. Závěr pak Hanákům krutě nevyšel. V nastavení tentokrá přišla o všechny body a padli 1:3.

Juraj Halenár v souboji s Martinem Susem. Juraj Halenár v souboji s Martinem Susem. Foto: Jan Procházka

Trenér Sigmy Olomouc Leoš Kalvoda udělal oproti duelu v Teplicích jednu změnu, když místo Svozila postavil na stoperu Šindeláře. Příbram přijela v plné sestavě na hrotu s Romanem Bednářem.

Domácí začali tlakem, ve 3. minutě pálil z křídla Hála a Hruška jen sledoval, jak míč těsně přeletěl břevno. O dvě minuty později ale ukázala drápky i Příbram, brejk Štípka hasil odvážným vyběhnutím brankář Reichl. Pak se ale zase na domácím trávníku tlačila dopředu Sigma a v 9. minutě Hruška reflexivně vyrážel Vašíčkovu hlavičku.
O chvíli později byli domácí ještě blíže ke gólu, Navrátilův pokus ramenem skončil na tyčce a odražený míč chytil Hruška. Příbram využívala chyb Hanáků v rozehrávce, po vysunutí Bednáře, které zavánělo ofsajdem, opět zachraňoval Reichl. Hrál se fotbal nahoru-dolů, Vašíček běžel sám na Hrušku, v poslední chvíli jej o míč připravil skluzem vracející se Sus. Pak se defenzívy srovnaly, až po půlhodině opět hrozil hlavou Bednář, tribuny Androva jen zahučely při jeho pokusu, který skončil těsně mimo.

Útočník Sigmy Olomouc Václav Vašíček na zemi po souboji s příbramským Kramešem. Útočník Sigmy Olomouc Václav Vašíček na zemi po souboji s příbramským Kramešem. Foto: Jan Procházka

Do druhé půle opět vlétla aktivně Sigma, Halenár pálil z ostrého úhlu příliš vysoko. V 58. minutě Andrův stadion bouřil. Halenár parádně vysunul aktivního Jana Navrátila, který se za svou neutuchající aktivitu a sprinty odměnil první brankou duelu.
Vedení Hanákům nevydrželo ani deset minut. Halenár ztratil míč na půli hřiště a Rezkem vysunutý Bednář svoji třetí tutovku tentokráte nohou proměnil, 1:1. Příbram byla velmi silná ve standardkách v 79. minutě málem skóroval na zadní tyči Brandner, jehož hlavičku odkopl z brankové čáry Šindelář. Pět minut před koncem se předvedli domácí střídající žolíci. Ordoš parádně našel Zahradníčka, který v čisté šanci střílel jen do Hrušky.
V nastavení rozhodl duel hlavičkou hostující Hnaníček. Po něm ještě proměnil penaltu za faul Vepřka Bednář. Sigma prohrála s Příbramí 1:3.

"Hodnotí se mi to těžce. Za první půli a za celkový výkon jsme si nezasloužili prohrát. Body v nastavení jsme vydolovali v Teplicích, nyní jsme o ně v nastavení přišli. Rozhodly okamžiky, kdy jsme ztratili míč před vyrovnávací trefou, Bednář byl navíc mezi třemi obránci a skóroval. Rohový kop jsme v závěru vůbec neměli dopustit, musím se podívat na video, ale myslím si, že tam měl pomoci brankář. Děláme hrubé chyby vzadu, i když tam máme zkušené hráče. Místo bránění ale fandíme. V tréninku na tom pracujeme, v zápasech to není vidět. Za stavu 1:1 měl šanci Zahradníček, bohužel nedal. Chtěli jsme vyhrát, a pak se nám to vymstilo. Standardní situaci v závěru prostě musíme uhrát," hodnotil utkání kouč Sigmy Leoš Kalvoda.

SK Sigma Olomouc 1 : 3 1. FK Příbram (0 : 0)

Branky: 58. Navrátil – 67. Bednář, 91. Hnaníček, 92. Bednář z pen. Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Caletka. ŽK: Vepřek - Krameš, Zápotočný. Diváků: 4 826. Sestava SK Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Navrátil, Houska, Plšek, Petr (79. Zahradníček) – Halenár (74. Ordoš), Vašíček (79. Chorý). Trenér: Kalvoda. Sestava 1. FK Příbram: Hruška – Sus, Hájovský, Zápotočný, Končal – Rezek (90. Tregler), Hnaníček, Krameš (63. Brandner), Pilík, Štípek (83. Mareš) – Bednář. Trenér: Tobiáš.