Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 4.6 °C

V těžkém duelu s Varnsdorfem zařídil Sigmě tři body Chorý

14.4.2017

Sigma Olomouc nastoupila ve 22. kole Fotbalové národní ligy na domácím stadionu proti Varnsdorfu. Hanáci šli opět brzy do vedení, po 26. minutách už vedli 2:0. Varnsdorf ale dokázal snížit do poločasu na 1:2. Brzy po přestávce hosté dokonce srovnali, ale vedení vrátil Olomouci druhou brankou v duelu Chorý. Vedení si domácí podrželi a získali další tři body.

Sigma Olomouc proti Varnsdorfu brzy vedla 2:0, ale soupeř po půli srovnal. Vedení domácím vrátil po hodině hry Chorý. Sigma zdolala Varnsdorf 3:2. Sigma Olomouc proti Varnsdorfu brzy vedla 2:0, ale soupeř po půli srovnal. Vedení domácím vrátil po hodině hry Chorý. Sigma zdolala Varnsdorf 3:2. Foto: Jan Procházka

Trenéři Sigmy udělali oproti duelu v Českých Budějovicích jednu změnu. Zraněného Sladkého nahradil na pravém beku Jan Štěrba a právě tento hráč si ve 4. minutě naběhl na roh Šimona Falty a z voleje se trefil přesně k tyči.
Ve 26. minutě vedli Hanáci o dvě branky. Dlouhý aut do pokutového území sklepnul Jakub Plšek pro Tomáše Chorého a ten testoval pevnost sítě varnsdorfské branky, když zakončoval s patřičným důrazem.
Po půlhodině hry Vardnsorf z ojedinělé a náhodné akce snížil, když Fahrudin Durdevič využil zaváhání Uroše Radakoviče, kterému se míč odrazil od nohy přímo do běhu bosenského forvarda a ten nedal střelou po zemi Buchtovi šanci. Po poločase tak vedla Sigma 2:1.
Ve 48. minutě přišlo další zaváhání olomoucké obrany. Radakovič nechal spadnout vysoký míč do vápna, na které ale nešel Buchta a Durdevič opět ukázal, že si umí poradit a zkoprnělé Sigmě vstřelil druhý gól.
Domácí byli chvíli opaření z vyrovnání, do další šance se Olomouc dostala až po hodině hry. Tomáš Chorý ale neměl na jedenáctce dostatek času a prostoru k lepšímu zakončení, a tak trefil jen do připraveného Porcala.
V 66. už to ale Chorému vyšlo, když ho vysunul do brejku Plšek a útočník Sigmy prostřelil Porcala a poslal svůj tým znovu do vedení. V 74. minutě musel kvůli zranění ze hřiště kapitán Aleš Škerle, kterého nahradil Václav Jemelka. V závěru pak Sigma hlídala vedení, které ustřežila a získala další tři body. Díky remíze Opavy už mají Hanáci na postup 13 bodů.
"Utkání jsme si sami zdramatizovali dvěma hloupými chybami, první byla trochu smolná, ale jinak si nevybavuji šanci soupeře. Vedení 2:0 bylo adekvátní, pak ale po poločase přišlo snížení a zápas byl zbytečně nervózní na hřišti i v hledišti. Naštěstí pak Tomáš Chorý zvládl situaci dobře. Varnsdorf hrál dobře kombinačně, byl to test naší obrany, škoda těch dvou zbytečných branek," řekl trenér Sigmy Václav Jílek.
"Nerozumím skandování fanoušků, od začátku duelu proti panu Gajdovi. Týmu to určitě nepomáhá, každý má asi nárok na to projevit se, ale my potřebujeme pomoci na hřišti v utkání," vyjádřil se kouč Jílek ke skandování kotle "Gajda ven".

SK Sigma Olomouc3:2FK Varnsdorf