Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav, venku je 5.5 °C

Sigma přidala další výhru proti předposledním Vítkovicím

22.4.2017 aktualizováno 22.4.2017 20:54

Fortuna národní liga měla na pořadu 24. kolo. Vedoucí Sigma Olomouc hostila předposlední MFK Vítkovice, které podávají na jaře zlepšené výkony a vrátily se do boje o záchranu. Po první půli vedla Sigma díky brance Chorého 1:0. Ve druhém poločase už žádná branka nepadla, a tak si Olomouc připsala další výhru a tři body do tabulky.

Tomáš Chorý se střelecky prosadil i proti Vítkovicím. A opět to byla branka vítězná. Tomáš Chorý se střelecky prosadil i proti Vítkovicím. A opět to byla branka vítězná. Foto: Jan Procházka

Sigma nastoupila v brance s Michalem Reichlem, což byla jediná změna oproti duelu na Žižkově, jenž Hanáci vyhráli 3:2. V 7. minutě měla Olomouc první šanci, když rohový kop prodlužoval Tomáš Chorý, na brankové čáře odkopl míč na další roh hostující Hlavsa.
O dvě minuty později našel volného Chorého Zahradníček, olomouckému střelci se bohužel v rozhodujícím momentu míč zamotal mezi nohama a nedokázal jej dostat do branky. Po čtvrthodině hry mohli jít do vedení hosté. Fiala přehrál u čáry Faltu, jeho únik z křídla zachránil výborným zákrokem Reichl. Sigma odpověděla také tutovkou, Houska napálil míč z hranice šestnáctky do břevna a Plšek sám před Květoněm nedostal balón přes nohu vítkovického brankáře. V další akci chytil brankář hostí i nebezpečnou hlavičku Plška.
Po půlhodině hry už to domácím vyšlo. Centroval Jakub Petr a Tomáš Chorý potvrdil střeleckou formu z posledních kol a hlavou k tyči nedal Květoňovi šanci. V poločase vedla Sigma nad Vítkovicemi 1:0.
Ve druhém poločase se dlouho čekalo na první velkou šanci. Přišla až po hodině hry, kdy Chorý připravil šanci střídajícímu Manziovi. Jeho zakončení stačili hosté zblokovat na rohový kop. Ale i Vítkovice zlobily, po brejku musela Sigma ubránit s vypětím všech sil dva rohy.
V 80. minutě vypustil Chorý dělovku rovnou z Faltova centru, Květoň měl štěstí i smůlu, že ho rána trefila. Poté již domácí bránili tři body a Vítkovice již do šance nepustili.
"Pochválím soupeře, protože sem přijel organizovaný, poctivý soupeř. Jeho hru jsme očekávali, co jsem už tolik neočekával, bylo to, jak jsme nakládali s vyloženými šancemi. Ani jsem nečekal, že jich bude tolik, v první půli snad čtyři nebo pět už v úvodu. Postupem času jsme se vytráceli, soupeř navíc každým brejkem hrozil. Hodně nás tam podržel Michal Reichl, když na něj šel Fiala sám," řekl k první půli kouč Sigmy Václav Jílek.
Jak viděl olomoucký trenér druhý poločas? "Byl tam podobný průběh, v začátku jsme tolik šancí neměli, ty přišly až s příchodem Manzii, kdy tam tři situace volaly po uklidňující druhé brance. Kdybychom ji dali, dohráli bychom to v klidu, ale neměli jsme tam efektivitu, někdy chyběla kvalita, někdy více klidu. Ale v závěru už jsme to dobře pohlídali, byť tam soupeř měl nějaké dvě nebezpečné situace, ale gólovky to nebyly. I standardky jsme si pohlídali, takže z mého pohledu zasloužené vítězství pro nás," dodal Jílek.

SK Sigma Olomouc - MFK Vítkovice 1:0 (1:0)

Branka: 30. Chorý. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Petřík. ŽK: Honiš. Diváci: 2 177.
Sestavy: Sigma Olomouc: Reichl – Štěrba, Škerle, Radaković, Vepřek – Zahradníček (84. Buchvaldek), Houska, Plšek, Falta (90. Habusta) – Petr (62. Manzia) – Chorý. Trenér: Jílek.
MFK Vítkovice: Květon – Cverna, Honiš, Mikula, Prajza – Hlavsa (56. Gebert), Vaněk, Fiala, Matěj (75. Řezáč) – M. Kovařík (46. Szotkowski), Mišinský. Trenér: West.