Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 5.8 °C

Šestnáctá trefa Plška přinesla Sigmě další vítězství

12.3.2017

Fotbalová národní liga dospěla už do 18. kola a v něm hostila vedoucí Sigma Olomouc čtvrtou Vlašim. Hanáci vstoupili do soutěže výhrou v Pardubicích, Vlašim si poradila s Frýdkem-Místkem. V poločase vedli Hanáci po trefě Jakuba Plška. Ve druhém poločase Sigma branku nedala, což se nepodařilo ani hostům, a tři body tak zůstaly na Andrově stadionu.

Šimon Falta v akrobatické pozici při útočném ataku Sigmy v duelu s Vlašimí. Šimon Falta v akrobatické pozici při útočném ataku Sigmy v duelu s Vlašimí. Foto: Jan Procházka

Sigma nastoupila ve vítězné sestavě z Pardubic. Úvodní tlak měla sice Sigma, ale první vážnější střelu Vlašim. Kučera zakončoval rychlý brejk, navedl si míč na střed, naštěstí pro domácí minul branku.
Domácí poprvé zahrozili v 17. minutě. Plšek s Houskou zakombinovali ve středu hřiště, kolmicí vyslali do šance Buchvaldka. Ten zakončoval už z úhlu, a brankář Vlašimi Nguyen tak vyrazil na roh. O dvě minuty později se odražený míč dostal k Faltovi na hranici malého vápna, olomoucký záložník zakončil nedůrazně.
Ve 20. minutě už Olomouc vedla. Buchvaldek poslal míč na jedenáctku na Chorého, ten špičkou kopačky prodloužil na Jakuba Plška a ten ví, jak míč uklidit do sítě. Ve 26. minutě střílel z voleje Janda, Hadaščok jeho střelu tečoval, naštěstí pro Hanáky do náruče Reichla.
Ve 31. minutě se Falta proháčkoval až před Nguyena. Brankář Vlašimi dokázal nadvakrát svůj tým zachránit. Pět minut před koncem poločasu musel trenér Jílek nuceně střídat, když kulhajícího Buchvalkda vyměnil Hála. Ještě před půlí mohli domácí navýšit vedení, ale střílený centr Vepřka poslal Sladký jen na připraveného Nguyena.

David Houska David Houska Foto: Jan Procházka
Defenzíva Sigmy... Defenzíva Sigmy... Foto: Jan Procházka

Do druhého poločasu střídali i hosté, když Reitera nahradil Hašek. V 59. minutě mohli hosté srovnat. Rychlým útokem se do zakončení dostal Vyhnal, Reichl včasným vyběhnutím zabránil vyrovnávacímu gólu. Z následujícího rohu musel Reichl řešit nebezpečnou ránu Haška z hranice šestnáctky.
V 63. minutě poslal Plšek pasem za obranu Hálu. Ten viděl vyběhnuvšího Nguyena, ale lob poslal moc nízko a vlašimský gólman dokázal zakročit. V 77. minutě opět ukázala Vlašim, jak rychle umí přejít z vlastní poloviny do zakončení. Další výborný zákrok Reichla a zmařená šance hostí po ráně Hadaščoka.
V 89. minutě mohla stát domácí ztráta míče u branky Vlašimi vedení, když další rychlý kontr zakončoval Wiesner a jen o milimetry minul pravou tyčku olomoucké branky. Závěr už pak Olomouc uhrála a udržela vedení 1:0.
"Jsem rád, že moje branka přinesla tři body. Byli jsme při gólovém momentu v dostatečném počtu v pokutovém území, takže kdyby to od Tomáše Chorého nešlo na mě, tak tam jsou další naši hráči. Vlašim ukázala, že není čtvrtá náhodou, ve druhé půli pozměnili rozestavení a předvedli kvalitu. My jsme mohli dát na 2:0, kdyby to tam Martin Hála trefil, takto jsme se trápili až do konce, ale jsme spokojení, máme sedm bodů náskok. Hlavně nesmíme ztrácet body doma," řekl k utkání Jakub Plšek.

Lukáš Buchvaldek měl první šanci Sigmy a byl u jediné branky Hanáků. Před poločasem musel kvůli potížím s kolenem střídat. Lukáš Buchvaldek měl první šanci Sigmy a byl u jediné branky Hanáků. Před poločasem musel kvůli potížím s kolenem střídat. Foto: Jan Procházka
SK Sigma Olomouc1:0FC Vlašim