Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch, venku je 11.1 °C

Další krok za postupem udělala Sigma se Sokolovem

28.4.2017 aktualizováno 28.4.2017 20:16

Andrův stadion v Olomouc hostil duel 25. kola Fortuna národní ligy mezi Sigmou Olomouc a Baníkem Sokolov. V poločase vedla Sigma brankami Štěrby a Chorého 2:0. Ve druhém poločase byli Hanáci stále lepším týmem, ale další branku již nepřidali, třeba i proto, že Jakub Plšek neproměnil v závěru pokutový kop.

Michal Vepřek přihrál na druhou branku Sigmy v duelu se Sokolovem Tomáši Chorému. Sigma udělala možná předposlední krok k postupu. Michal Vepřek přihrál na druhou branku Sigmy v duelu se Sokolovem Tomáši Chorému. Sigma udělala možná předposlední krok k postupu. Foto: Archív.

Sigma nastoupila do duelu bez nemocného Šimona Falty, kterého v záloze nahradil Bidje Manzia. V brance se gólmani opět protočili, tentokrát chytal Miloš Buchta.
Úvodní dvacetiminutovka nepřinesla na mokrém trávníku žádnou šanci, Sigma měla více ze hry, ale do koncovky se nedokázala dostat. Povedlo se jí to ve 22. minutě. Z hranice šestnáctky pálil Houska, brankář Belaň jeho ránu s vypětím všech sil vyrazil  na roh. Pak to přišlo. Výborně kopnutý rohový kop Tomáše Zahradníčka proměnil na první tyči hodně ligovým volejem obránce Jan Štěrba.
Před druhou brankou Hanáků opět přišlo nejprve varování. Tomáše Zahradníčka ještě Belaň vychytal, ale na zakončení Tomáše Chorého po centru Vepřka už neměl ve 35. minutě šanci.
Třetí branku mohl přidat o dvě minuty později Jakub Petr, ale sám před Belaněm poslal míč příliš slabě. V další akci poslal míč z hranice šestnáctky ukrytou střelou Manzia a gólman hostí měl co dělat, aby vyškrábl míč na další roh.
Ve druhé půli pokračovala Olomouc v tlaku. Několik slibných akcí skončilo buď na kopačkách bránícího Baníku nebo po nepřesném zakončení, jako třeba v 55. minutě při střele Manzii po centru Zahradníčka.
Hosté se k prvnímu ohrožení Buchty dostali až po hodině hry. Střela kapitána Glasera mířila doprosted branky, Buchta byl na přízemní ránu připraven. V 67. minutě se domácí brankář jen ohlédl za přímým kopem hostujícího kapitána, naštěstí pro něj i Sigmu se střela snesla těsně vedle pravé tyče.
Sigma se v útoku připomněla deset minut před koncem. Pěkné hlavičky Plška i Yunise, které vypadaly hodně nadějně, ale zákroky vytěsnil mimo tyče Belaň.
V 87. minutě viděl sudí Severýn při rohovém kopu stažení Plška. Ten ale osmnáctý gól v sezóně nepřidal, Belaň mu penaltu chytil. Hosté pak dokonce skórovali, branka však kvůli ofsajdovému postavení Dobrotky nebyla uznána. Sigma Olomouc tak porazila Baník Sokolov 2:0.
"Sokolov má ofenzivní hráče, čekali jsme trochu jinou hru, ale hráli v bloku podobně jako Vítkovice. My jsme bohužel zaostali výkonem za duelem s Vítkovicemi, byť jsme dali o branku více, ale chyběl nám pohyb, bylo tam hodně nepřesností. Řadu situací jsme nedohráli, soupeře podržel brankář. Pomohla nám dnes standardka, kde to naštěstí vychází. Soupeř nás kromě jedné standardky moc neohrozil, takže s obranou jsme spokojeni, směrem dopředu jsou rezervy," hodnotil zápas trenér Sigmy Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc2:0FK Baník Sokolov
(2:0)
Branky:23. Štěrba, 35. Chorý.
Rozhodčí:Severýn - Dobrovolný, Batík.
ŽK:Manzia - Čermák.
Diváků:1 594.
Sestava SK Sigma Olomouc:M. Buchta – Štěrba, Škerle, Radaković, Vepřek – Zahradníček, Houska, Plšek, Manzia (78. Látal) – Petr (87. Habusta) – Chorý (71. Yunis). Trenér: Václav Jílek.
Sestava FK Baník Sokolov:Belaň – Medvěděv, Vondráček, Sadílek, Čermák – Zorvan, Čihák, Glaser (77. Dobrotka), Provod (71. Krajačić) – Jakub Dvořák II., Mejdr (64. Valenta). Trenér: Vítězslav Hejret.