Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 1.3 °C

Sigma má pátou výhru v řadě. Doma porazila Žižkov

1.10.2016

Fotbalisté SK Sigma Olomouc porazili na Andráku 2:0 Viktorku Žižkov a v tabulce FNL poskočili už na druhé místo. Hanáci vyhráli popáté v řadě a počtvrté po sobě neinkasovali branku. O výhře nad pražským celkem rozhodl Tomáš Chorý brankou ve 32. minutě. Martin Sladký v nastaveném čase korunoval vítězství Olomouc trefou do prázdné branky, do které se po rohu nestačil vrátit brankář hostí.

Tomáš Zahradníček centruje do pokutového území Žižkova. Tomáš Zahradníček centruje do pokutového území Žižkova. Foto: www.sigmafotbal.cz

Olomouc vstoupila do zápasu aktivně. Ve 4. minutě se Chorý uvolnil ve vápně, finální přihrávka se mu však nepovedla. V závěru úvodní desetiminutovky kopali domácí dvě standardky. První mířila do středu branky, při druhé se měl brankář Soukup co ohánět. Míč se nebezpečně svezl k břevnu a strážce žižkovské svatyně jej musel vytáhnout na roh.
Pražané zahrozili volným kopem svého kapitána Podrázkého. Po krátké kombinaci se k zakončení dostal Pavlata, hlavou ovšem rozvlnil pouze boční síť. Na druhé straně vyslal dobrý centr Sladký, jenže Chorý míč slabou tečí mezi tři tyče neusměrnil. Olomouckému hroťákovi to vyšlo až ve 32. minutě, když ho přesně našel Šimon Falta.
Po další rychlé akci Falty na levém křídle střílel Tomáš Chorý mimo Soukupův dosah. Z další akce poslal dobrou kolmičku Petr mezi stopery pro Zahradníčka, tomu chyběl krok. A v poslední minutě první půlky se opět uvolnil vlevo Falta, dal pod sebe nabíhajícímu Sladkému, který v tutovce přestřelil.

Martin Sladký, autor druhé branky Hanáků v duelu s Viktorkou Žižkov. Martin Sladký, autor druhé branky Hanáků v duelu s Viktorkou Žižkov. Foto: www.sigmafotbal.cz

Pravý obránce Hanáků Martin Sladký pokoušel střelecké štěstí znovu ve 49. minutě, ani při dalekonosném pokusu si ale mířidla neseřídil správně. Druhý gól jeho týmu měl na kopačce Šimon Falta, který se snažil zacílit do poloodkryté brány. Proti se však postavili dva žižkovští zadáci.
O minutu později vezl další nebezpečí pro hostující celek Chorý, který však těsně před Soukupem nedokázal přelstít posledního bránícího hráče. To Houska si v 65. minutě vedl lépe, jeho rána k levé tyči donutila gólmana Viktorie k pohotovému zákroku.
Pak se k výraznějším možnostem osmělil i Žižkov. Na začátku poslední dvacetiminutovky řádné hrací doby vymyslel nevyzpytatelný centr na branku Dočekal a Buchta zasahoval na poslední chvíli. V brejku Sigmy mohl rozhodnout Plšek, ale trefil jen doprostřed branky, kde stál připravený Soukup. V samotném závěru utkání mohl Sigmu uklidnit střídající Yunis, Soukup mu však perfektním vyběhnutím šanci sebral.
Co se ovšem nepodařilo vytáhlému olomouckému forvardovi, zvládl pro změnu bek. Soukup chtěl v posledních okamžicích pomoci svým spoluhráčům vepředu, čehož využil Martin Sladký a po sólu přes celé hřiště zavěsil do prázdné branky. Sigma vyhrála 2:0.
"Klasický náš zápas. První poločas do toho vložíme hodně energie, vytvoříme si hodně šancí, ale využijeme jen jednu. Druhý poločas soupeř vycítí šanci, zjednoduší hru, my se začneme obávat, začneme být nepřesní a nepřidáme druhou branku, kterou jsme třeba dali ve Varnsdorfu a dohráli jsme zápas úplně v naší režii. Žižkov nás trápil, byť nějaké velké šance si nevytvořil, možná do jedné. Z pohledu defenzívy zvládnuto, ale v přechodové fázi mě mrzí strašně moc věcí. Spoustu akcí musíme dohrát lépe, je to o individuálních kvalitách hráčů, musí se rozhodnout lépe. Ve druhé půli jsme také měli gólové situace, které jsme měli dořešit dříve. Ale máme další utkání s nulou, od toho se chceme odpíchnout.," zhodnotil zápas trenér Sigmy Olomouc Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc2:0FK Viktoria Žižkov