Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 9 °C

Sigma padla na Soukeníku s Táborskem

19.3.2017

Fotbalisté SK Sigma Olomouc nastoupili v 19. kole FNL na hřišti Soukeník, na kterém hrávají v Sezimově Ústí domácí zápasy hráči FC MAS Táborsko. Na podzim Táborsko vyřadilo Sigmu v MOL CUPU, v lize vyhrála doma Olomouc. V odvetě ale Hanáci nedokázali na podmáčeném terénu skórovat a prohráli 0:2.

David Houska v duelu s Vlašimí. V Sezimově Ústí dirigent zálohy Sigmy Hanáky k bodům nepřivedl. David Houska v duelu s Vlašimí. V Sezimově Ústí dirigent zálohy Sigmy Hanáky k bodům nepřivedl. Foto: Jan Procházka

Sigma nastoupila v očekávané sestavě, tedy i s Faltou, Buchvaldkem a Chorým, kteří měli šrámy z utkání s Vlašimí.
Hanáci začali na Soukeníku aktivně, na podmáčeném terénu první čtvrthodinu nepustili Táborsko do akce a mohli i vést, kdyby míč po Chorého hlavičce neskončil těsně vedle branky domácích.
Jihočeši pak vyrovnali hru a také začali vystrkovat růžky. Největší šanci měl záložník Javorek, jehož volej vyrazil se štěstím hlavou na rohový kop Martin Sladký. Do kabin mohla jít Sigma s jednobrankovým vedením, když v závěru první půle poslal do vápna Falta Buchvaldka. Jeho přesný centr našel Chorého, jehož střela však skončila jen na břevně. Poločas tak skončil remízou 0:0.
Do druhého poločasu nastoupil místo Buchvaldka Bidje Manzia. V 53. minutě přišel jeden z rozhodujících momentů duelu. Na dlouhý míč domácích vyběhl brankář Reichl, Radakovič mu míč nenechal a odehrál jej na volného Džafiče, který hlavičkou přeloboval bezmocného Reichla.
V 69. minutě utekl obraně Sigmy její odchovanec Aleš Nešičký, který využil pasu Javorka a poslal míč podél Reichla do branky podruhé.
Sigma posílila útok, přišli Petr a Yunis, ale šance dokázali domácí blokovat, odvracet nebo je zachránil výborný Toma.
Hanáci tak prohráli 0:2, Baník snížil ztrátu na první příčku na čtyři body, ale na postup drží Sigma stále náskok osmi bodů. V dalším utkání hostí Sigma Fotbal Třinec, hrát se bude v pátek 31. března.
"Zasloužená porážka, byli jsme nepřesní, neagresivní. Do jaké míry to zapříčinil terén, o tom nespekuluji, bylo to pro oba týmy stejné. Bohužel jsme nebyli ani efektivní, když jsme v první půli šance neproměnili. Nechali jsme si dát první gól, který by se hodil tak do žákovské kategorie. Pokud jde gólman z branky, musí míč mít, ale čí to tam byla chyba, na to se musím ještě podívat, ale určitě to byla chyba v komunikaci," hodnotil zápas trenér Hanáků Václav Jílek.

FC MAS Táborsko2:0SK Sigma Olomouc