Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří, venku je 7.3 °C

Sigma porazila Třinec gólem Petra ze sedmnácté vteřiny utkání

31.3.2017

Fotbalisté Sigmy Olomouc doma přehráli Fotbal Třinec 1:0 brankou Jakuba Petra ze 17. vteřiny utkání. Další šance Hanáci nevyužili, ale jednobrankové vedení si pohlídali. V tabulce tak minimálně do dalších utkání 20. kola FNL navýšili náskok před druhým Baníkem a třetí Opavou.

Michal Vepřek měl v první půli dvě velké šance, ale nedal. I proto porazila Sigma Třinec jen 1:0. Michal Vepřek měl v první půli dvě velké šance, ale nedal. I proto porazila Sigma Třinec jen 1:0. Foto: Jan Procházka

Trenéři Sigmy Jílek s Onofrejem udělali oproti duelu v Táborsku dvě změny. V brance začal Buchta a na pozici podhrotového hráče místo Buchvaldka nastoupil Jakub Petr.
A právě Jakub Petr byl aktérem prvního a jediného gólového momentu utkání, který navíc přišel velmi brzy. Sigma téměř z rozehrání rozjela akci, při které centroval zleva Šimon Falta a Jakub Petr už v 17. vteřině duelu chytrou hlavičkou překonal brankáře Třince Palečka.
O vedení mohli Hanáci také brzy přijít. Nedorozumění mezi Jakubem Plškem a Buchtou a byla tu tutovka hostí, kterou naštěstí po ráně Jánošíka Buchta vyřešil. Pak měli šance hlavně domácí. Dvakrát mohl skórovat levý bek Michal Vepřek. V první šanci levačkou těsně minul a ve druhé hlavičkoval zblízka přímo do Palečka. Ve 34. minutě mohl přidat svoji druhou branku Jakub Petr, ale po akci Zahradníčka z malého vápna vysoko přestřelil.
"Ideální začátek pro nás, nic lepšího jsme si nemohli přát. Ale pak přišla vzápětí naše lehkovážnost a mohli jsme o vedení přijít. Přišla nervozita a první desetiminutovka z naší strany nebyla dobrá. Pak už jsme to zlepšili, vypracovali jsme si tři čisté šance, ale uklidňující branka do poločasu bohužel nepřišla," zhodnotil první půli trenér Sigmy Václav Jílek.

Trenér Václav Jílek chválil defenzívu a opět se mu nelíbila hra týmu ve druhém poločase. Ale tři body zůstaly na Hané... Trenér Václav Jílek chválil defenzívu a opět se mu nelíbila hra týmu ve druhém poločase. Ale tři body zůstaly na Hané... Foto: Jan Procházka

Ve druhé půli měl už ve 48. minutě opět možnost skórovat agilní Petr. Po rohovém kopu Falty mu přistál míč na hranici velkého vápna a dělovka Petra jen těsně minula pravou tyč Palečkovy branky.
Pak se hrálo téměř bez šancí, Sigma si hlídala vedení, ale bála se ojedinělé akce Slezanů. Ta přišla v 82. minutě, kdy těsně minul tyčku obránce Čelůstka. V závěru už si Sigma vedení pohlídala a získala důležité tři body.
"Ve druhé půli přišla naše klasika, o které se tady bavíme každých 14 dní. Nevím, z jakého důvodu to pramení. V závěru poločasu jsme hráli dobře, ale v tom druhém jsme zase začali hrát složitě, pomalu. Musíme ale respektovat Třinec, který hrál organizovaně. Kromě jedné šance jsme jej nepustili do tutovky, takže obrana dobrá, ale v útoku máme rezervy," řekl ke druhé půli Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc1:0Fotbal Třinec