Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 5.9 °C

Sigma přehrála v přípravě prvoligový Zlín

22.1.2017

Fotbalisté SK Sigma Olomouc odehráli další dva přípravné duely. Na umělém trávníku Androva stadionu nejprve porazili čtvrtý celek nejvyšší soutěže Fastav Zlín 3:1, a ve druhém utkání těsně podlehli rezervě Trnavy 0:1.

Záložník SK Sigma Olomouc Šimon Falta mezí zlínskými v přípravném utkání Sigmy s Fastavem. Záložník SK Sigma Olomouc Šimon Falta mezí zlínskými v přípravném utkání Sigmy s Fastavem. Foto: www.sigmafotbal.cz

Sigma v duelech se Zlínem nestřídala dvě jedenáctky jako v Žilině, protože hrála ještě další duel s béčkem Trnavy, ve kterém kádr áčka doplnili hráči juniorky Seibert, Ambrozek, Antl a Vichta, který s Radkem Látalem už je v přípravě s prvním týmem.
Zápas se Zlínem začali lépe hostí, Traoré mířil nad, ale Diop už přesný centr uklidil hlavou za záda Miloše Buchty. Fastav měl pak ještě jednu tutovku, nedal a Sigmy mohla srovnat. Michal Vepřek narýsoval kolmici pro Jakuba Plška a ten zakončil přesně.
Do druhé půle nasadil Zlín čerstvou jedenáctku, ale na Sigmu to v sobotu nestačilo. Jakub Plšek přidal i druhý gól Hanáků už ve druhé půli, když zakončil z velkého vápna přesně levačkou Sladkého centr. Sigma ale zvládla i čerstvé síly ševců a výhru korunoval v závěru David Houska, když si v pokutovém území narazil s Manziou a skóroval.
"S prvním zápasem jsem byl spokojen. Vyhráli jsme zaslouženě a po dobrém výkonu. Hráči kvalitu mají, je důležité, abychom ji byli schopní přenést do mistráků. Přípravy máme dobré, zvládneme to plnohodnotně proti silným soupeřům, musíme to prodat i v soutěži," řekl k zápasu se Zlínem trenér Sigmy Václav Jílek.
Jak zatím hodnotí kouč Jílek výkon posilu Bidje Manziu. "U něj je to trochu odvislé i od postu, který hraje. Začínal na podhrotu, kde nebyl výrazný, pak šel doprava, kde byl vidět. A hrál i na hrotu, kde se nám velmi líbil. Je schopen uhrát míč, umí kombinovat a dokáže zaběhnout i za obranu díky své rychlosti."
S béčkem Trnavy pak Hanáci prohráli těsně 0:1. "Ve druhém poločase to bylo horší, odkrylo nám to rezervy. Sestava byla sice taková poslepovaná z mladých hráčů, a byť tam byli tři zkušení tak to po prostřídání ztratilo jakou nit ve druhé půli. Chtěli jsme to ale odpracovat v aktivitě, bohužel jsme ve druhém utkání neměli efektivitu," dodal ke druhému utkání Jílek.
V dalším týdnu hraje olomoucký celek další přípravu s Brnem ve středu v 11 hodin opět na umělé trávě Androva stadionu a v sobotu si Hanáci zajedou do Sence, kde se utkají s áčkem Trnavy.