Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa, venku je 8.2 °C

Sigma zůstává na sestupové pozici. Prohrála o tři góly v Mladé Boleslavi

22.4.2016

Fotbalisté Sigmy Olomouc prohráli v předehrávce 26. kola první ligy v Mladé Boleslavi 1:4. Jedinou branku Hanáků dal v první půli Šimon Falta. Středočeši si díky vítězství upevnili třetí místo v tabulce, naopak Sigma promarnila možnost dotáhnout se na čtrnáctou Příbram, které patří poslední nesestupová příčka.

Tomáš Přirkyl se proti Sigmy prosadil gólově jednou. Stejně se dařilo i Šimonu Faltovi, výsledek zápasu nakonec lépe dopadl pro boleslavského záložníka. Tomáš Přirkyl se proti Sigmy prosadil gólově jednou. Stejně se dařilo i Šimonu Faltovi, výsledek zápasu nakonec lépe dopadl pro boleslavského záložníka. Foto: ČTK/Josef Mašek

Mladá Boleslavi vyšel začátek duelu a bez větších problémů potvrdila, proč má nejlepší útok v lize. Už v šesté minutě otevřel po rohu skóre hlavou stoper Čmovš a o tři minuty později dostal mezi obránce Sigmy míč Chramosta a přidal druhou branku.
Olomouci se sice vzápětí  podařilo snížit zásluhou Šimona Falty, ale Středočeši si ve 20. minutě vzali dvoubrankové vedení zpět. Postaral se o to olomoucký odchovanec Přikryl, kterého do sóla poslal kapitán Magera a připsal si už druhou asistenci v zápase. V závěru poločasu ještě hlavičkoval těsně vedle tyče Jakub Petr.
"Pocity jsou smíšené, protože po takovém výkonu je naše situace tristní. Připravujeme se na to týden a po první standardce hned dostaneme gól. Vzápětí další jednoduchá situace, jako je náběh Chramosty, a my to opět nezvládneme. V tu chvíli byly pocity hodně špatné, ale gól nás rychle vrátil do hry. Pak jsme tam měli čtyři situace, které jsme měli zvládnout lépe. Boleslav byla lepší technicky, a když k tomu přidáme taktické chyby, neměli jsme šanci. Já viděl odevzdané mužstvo, které jen čeká na ránu z milosti," řekl k utkání kouč Sigmy Václav Jílek.

Martin Šindelář se marně snaží zakřižovat Jana Chramostu, který střílí druhou braku Bolky v utkání. Martin Šindelář se marně snaží zakřižovat Jana Chramostu, který střílí druhou braku Bolky v utkání. Foto: ČTK/Josef Mašek

Krátce po přestávce mohla Sigma zápas zdramatizovat, když poslal kolmici Michal Ordoš a Šimon Falta šel sám na brankáře Diviše, ale neuspěl, stejně tak i dorážející Vepřek. Dlouhý úsek plný faulů a žlutých karet poté ukončil až v 74. minutě gól boleslavského Takácse, který napálil míč pod břevno. V nastavení ještě zahodil obrovskou příležitost domácí Kalabiška, kterého vychytal Reichl.
Boleslav si díky vítězství prodloužila sérii neporazitelnosti už na dvanáct soutěžních zápasů a na třetím místě tabulky má čtyřbodový náskok před čtvrtým Libercem, který však v sobotu hraje v Ostravě. Od druhé Sparty dělí Středočechy bodů pět, ale i letenský celek má utkání k dobru.
Sigma si pohoršila v boji o záchranu, když zaostává o tři body za Příbramí, která navíc může Sigmě odskočit v případě bodového zisku v sobotu v Brně. V dalším kole už Sigma musí proti Jablonci zabrat bodově naplno. Na Andrově stadionu hostí Peltův tým v sobotu 30. dubna od 15 hodin.
"Úvod zápasu výborný, nemohli jsme si přát nic lepšího, ale hned jsme si to zkomplikovali obdrženým gólem. Mohli jsme už v první půli lépe naložit s více šancemi a bylo by po zápase. Ale i
takto jsme to kontrolovali, i když to nebylo úplně ideální. Vím, jak tyto zápasy jsou složité, a jsem rád, že jsme to zvládli bez újmy a máme tři body," zhodnotil duel kouč Boleslavi Karel Jarolím.

FK Mladá Boleslav4:1SK Sigma Olomouc