Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 11.8 °C

Sigma prohrála v Žilině. Trefil se Látal junior

14.1.2017 aktualizováno 14.1.2017 19:34

Sigma Olomouc odehrála první přípravný zápas. Na Slovensku poměřila síly s aktuálně vedoucím týmem tamní nejvyšší soutěže MŠK Žilina. Domácí celek vyhrál 3:1, jedinou branku Hanáků dal po přihrávce posily z Dukly Bidje Manzii Radek Látal. Trenér Jílek protočil v utkání dvě jedenáctky.

Václav Vašíček mezi šošony, jak se přezdívá žilinským. Václav Vašíček mezi "šošony", jak se přezdívá žilinským. Foto: www.sigmafotbal.cz

Trenér Jílek v prvním přípravném duelu proti nejlepšímu slovenskému celku, jehož trenéra Adriána Guly lákala na svoji lavičku i pražská Sparta, postavil dvě jedenáctky. Ta první inkasovala v 7. minutě, kdy Žilina aktivním presinkem donutila k odkopu Miloše Buchtu, a než se olomoucký brankář vrátil do branky, přeloboval jej záložník Klec.
Domácí celek pak měl ještě dvě dobré šance, ale skóroval až ve 40. minutě Haskičem, který zakončil brejk MŠK do rozhozené obrany Olomouce. Ta měla před gólem Žiliny dobrou možnost, ale Manzia místo přihrávky na volného Sladkého zkoušel zakončit, jeho rána byla zablokována a v brejku slovenský celek trestal.
Bidje Manzia však dokázal předchozí zaváhání již o dvě minuty později napravit, kdy dokázal v šestnáctce přehrát soupeře, přesně odcentrovat a najít volného Radka Látala, jehož levačka neomylně trefila k tyči. Povedené premiéra syna legendy Sigma a trenéra polských Gliwic Radoslava Látala.
Do druhé půle nastoupila nová jedenáctka a mohla ve 47. srovnat, Šimona Faltu však vychytal brankář Mandous a ihned z brejků zvýšil na 3:1 Jankauskas. V 63. minutě ještě vychytal Reichl Jánošíka.
"Žilina ukázala moderní prvky hry bez míče, rychlosti práce s míčem, nabídky všech hráčů, aktivitě, agresivitě. V tom nás předčila. Byla to pro nás dobrá škola, je vidět, že Žilina patří naprostým právem ke špičce slovenské ligy, kde nyní dominuje,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek pro www.sigmafotbal.cz
Jedinou branku dala Sigma po spolupráci dvou nových hráčů, Bidje Manzia přihrával, Radek Látal zakončoval. „To je spíš shoda okolností. Byl to takový šťastný gól, ale počítá se, platil. Myslím, že Radek v tom utkání viděl, že je před ním spousta práce, aby se na ten vrchol dostal,“ dodal Jílek.
V dalších dvou přípravných duelech se Sigma představí doma. V sobotu 21. ledna hostí od 11 hodin Fastav Zlín a od 13:00 béčko Trnavy.

MŠK Žilina – SK Sigma Olomouc 3:1 (2:1)

Branky: 7. Klec, 40. Haskič, 48. Jankauskas – 43. Látal.

MŠK: Mandous - Herrera (46. Šušolík), Kaša, Minárik (67. Waleńcik), Letić (46. Hancko) - Cociuc (83. Kopas), Diaz (46. Michlík), Klec - Jánošík, Haskić (46. Gerebenits), Jankauskas (58. Mbah). Trenér: Adrian Gula.
SK Sigma Olomouc: 1.poločas:
Buchta – Sladký, Radakovič, Šindelář, Vepřek – Látal, Houska, Buchvaldek, Manzia – Vašíček, Yunis. 2. pol.: Reichl – Zahradníček, Štěrba, Škerle, Jemelka – Hála, Plšek, Habusta, Falta – Krč, Chorý. Trenér: Václav Jílek.