Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 7.2 °C

Sigma remizovala v přípravě s Trnavou, kterou čeká Evropská liga

25.6.2016

SK Sigma Olomouc zahájil v pondělí přípravu a hned v pátek hrál první utkání. S Trnavou dostali od trenéra Jílka šanci dvě jedenáctky. Po bezbrankové první půli padaly góly v té druhé. Za Trnavu, kterou čeká již příští týden předkolo Evropské ligy se skotskými Hibernians se trefil naturalizovaný Argentince a půl roku také Sigmák David Depetris. Za Hanáky srovnal přesnou hlavičkou Jakub Plšek.

David Depetris byl v první půli hlídán Urošem Radakovičem. V té druhé dal slovenský Argentinec branku po chybě Olomouce v rozehrávce. David Depetris byl v první půli hlídán Urošem Radakovičem. V té druhé dal slovenský Argentinec branku po chybě Olomouce v rozehrávce. Foto: www.sigmafotbal.cz

Sigma deklarovala, že k zápasu přistoupí hlavně s důrazem na nabírání kondice, kouč Jílek postavil v úmorném vedru v Kroměříži dvě jedenáctky. V té první hrál v záloze mladý srbský záložník Sindjeliče Bělehrad Nedejlko Piščevič. "To byla svým způsobem nezávazná zkouška. Je to hráč, který má zkušenosti z druhé srbské ligy, tam byl vůdčí osobností. Neděláme z toho žádnou velkou věc, že bychom přiváděli hráče, to vůbec ne. Ukázal určité možnosti, budeme si to muset vyhodnotit a uvidíme, co dál,“ řekl trenér Sigmy ke startu srbského fotbalisty na webu Sigmy.
První šanci zápasu měli hosté, Bališ našel Košťála, který mířil nad branku Michala Reichla. Pak se ozvala Sigma, ránu Vašíčka zablokovala obrana a Habustův pokus šel vedle. Ve 28. minutě mohli Hanáci vést, Jakub Petr obešel Oravce, pálil však jen do tyče. Sigma měla ještě možnost zahrávat nepřímý volný kop po malé domů Trnavy, zajímavou standarku gólově vytěžit nedokázala.
Ve druhé půli se na hřišti objevila nová posila z Táborska, respektive z Plzně Martin Sladký. První možnost měl Jan Hladík, byl faulován těsně před velkým vápnem, z přímého kopu mířil těsně nad Falta.
V 65. minutě šli do vedení hosté. Václav Jemelka si nešťastně přišlápl míč, Depetris se tak dostal lacino do úniku a sám proti Spurnému potvrdil pověst kanonýra. Srovnáno mohlo být za pět minut. Závar před trnavskou brankou zakončil Buchvaldek, jeho tutovku ovšem brankář Vantruba stačil vykopnout. Nakonec se Sigma zaslouženého vyrovnání dočkala. V 75. minutě uklidil hlavou míč do sítě po centru Falty Plšek.
"V kontextu prvního týdne to bylo takové zpestření proti týmu, kterému za týden začíná mistrovská soutěž. Dopoledne jsme trénovali, pak odpoledne hráli. Kluci to odpracovali, z toho mám dobrý pocit, i když to bylo v extrémních podmínkách. Nedokáži posoudit, v jak silné sestavě Trnava nastoupila, ale jsme spokojeni, že jsme s nimi dokázali držet krok i v této fázi přípravy. Bylo vidět, že začínáme, že tam je spousta věcí k řešení, ať už technického charakteru a ve vzájemné součinnosti. Náš inkasovaný gól byl po individuální chybě, stane se to, ale v mistrovské soutěži se to nesmí stát, takže doufám, že se z toho Venca poučí. Naše branka byla dobrou prací Šimona Falty, který našel přesně Jakuba Plška, který byl v té chvíli naším jediným hráčem v pokutovém území, přesto si ho Trnava nepokryla, zakončení bylo také dobré," hodnotil první přípravný duel kouč Sigmy Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc – FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Branky: 75. Plšek – 65. Depetris. Rozhodčí: Julínek - Vysloužil, Caletka SK Sigma: 1. poločas: Reichl – Zahradníček, Radaković, Štěrba, Vepřek – Štěpán, Habusta, Piščevič, Petr, Moulis –Vašíček (30. Chorý). 2. pol.: Spurný – Hála, Škerle, Jemelka, Falta – Hladík, Sladký, Šindelář, Plšek, Buchvaldek – Chorý (60. Yunis). Trenér: Václav Jílek.
Spartak Trnava: Strapák (46. Vantruba) – Kadlec, Horník, Hladík (46. Godál), Čögley (46. Mikovič) – Košťál (71. Edson), Oravec, Paukner – Jirka, Depetris, Bališ (69. Yao). Trenér: Miroslav Karhan

Medicom´s spol. s.r.o. urologická ambulance

Katalog firem » Zdravotnictví

Medicom ´s spol. s.r.o. Bezručova 5 , Olomouc MUDr. Vladimír Holibka urologická ambulance tel. +420 736 675 800 ordinační hodiny : pondělí: 8:00 - 12:00 pátek : 8:00 -...