Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena, venku je 6.7 °C

Sigma vyhrála venku potřetí v řadě. Chorý sestřelil Varnsdorf

25.9.2016

Fotbalisté Olomouce zvítězili ve druhé lize na hřišti Varnsdorfu 3:0 a ani v sedmém kole nenašli přemožitele. V tabulce Sigmě patří třetí místo o tři body za vedoucí Ostravou a o dva za druhými Českými Budějovicemi, Hanáci však mají domácí zápas s Táborskem k dobru. Ve Varnsdorfu se dvěma brankami blýsknul útočník Tomáš Chorý.

Sigma Olomouc při přímém kopu na hřišti Varnsdorfu. Dvěma brnkami se ve Šluknovském výběžku prosadil Tomáš Chorý. Sigma Olomouc při přímém kopu na hřišti Varnsdorfu. Dvěma brnkami se ve Šluknovském výběžku prosadil Tomáš Chorý. Foto: www.sigmafotbal.cz

Sigma nastoupila ve Varnsdorfu v očekávané sestavě, která ale musela ve 28. minutě doznat první změny, když zraněného Jana Štěrbu střídal Aleš Škerle. Hned po střídání poslal Hanáky do vedení Tomáš Chorý.
Ve 30. minutě se poprvé radoval olomoucký kotel, když přesný centr Vepřka našel hlavu Tomáše Chorého na zadní tyči. Varnsdorf mohl vzápětí srovnat z rohového kopu, ale Rudnytskyy střílel vysoko nad Buchtovu branku.
Domácí byli podruhé blízko vyrovnání na konci první pětačtyřicetiminutovky, kdy Rudnytskyy orazítkoval břevno.
Vstup do druhého poločasu Hanákům vyšel, když se po přesné přihrávce Petra podruhé v utkání prosadil Tomáš Chorý. O chvíli později mohl dát na rozdíl tří branek Jakub Petr, pro kterého vypracovali akci Chorý se Zahradníčkem, olomoucký záložník těsně minul z hranice pokutového kopu.
Domácí celek mohl vrátit do hry vysoký forvard Jakubov, který se dostal ke střele po krásné kombinační akci, ale jeho pokus minul těsně Buchtovu bránu.
Až do 80. minuty se ani jeden z celků nedostal do větší střelecké příležitosti. Ta přišla právě s rozbíhající se osmdesátou minutou a přímým kopem, k němuž se postavil Šimon Falta. Na jeho střelu nikdo z ostatních hráčů, ani gólman nezareagoval a míč si našel cestu až do sítě – 0:3.
Hanáci měli v kapse luxusní náskok, závěr zápasu si bez problémů pohlídali, a tak si z Varnsdorfu odvezli všechny tři body.
Olomoucká Sigma zvítězila ve FNL počtvrté v řadě a brankář Buchta si do statistik připsal třetí čisté konto v sezoně. V tabulce poskočili Hanáci na třetí flek, navíc 4. října mají ještě dohrávku doma s Táborskem.
"Jsem strašně rád, že jsme byli schopni utkání kontrolovat od první minuty. Byli jsme schopni si vytvářet šance tak, jako v předchozích utkáních. I když jsme úvodní šance neproměnili, tak jsme trpělivostí i kvalitou finální fáze nakonec branky vstřelili. Strašně důležitá byla ta druhá z kraje druhého poločasu, která nám dala určitý klid. I dozadu jsme byli kompaktní, ze sportovního hlediska mám velmi dobrý pocit dobře odvedené práce. Jedinou věc, která to poměrně výrazně kalí, je možná vážné zranění našeho mladého stopera Honzy Štěrby. Uvidíme, jak to dopadne, je tam podezření, že má něco s obratlem. Na dálku mu přeju, ať je to všechno dobré, jsme s ním, věřím, že to všechno zvládne,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek pro www.sigmafotbal.cz

FK Varnsdorf0:3SK Sigma Olomouc