Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav, venku je 3.7 °C

Sigma vykročila do jara pravou

4.3.2017

Fotbalisté Olomouce úspěšně vstoupili do jarní části druhé ligy. Vedoucí Sigma v 17. kole zvítězila v Pardubicích hladce 3:0 a v čele tabulky FNL drží náskok čtyř bodů na druhý Baník. V Pardubicích vyšly Hanákům standardky, když úvodní trefy zařídil Jakub Plšek z rohových kopů.

Radost z gólové trefy Jakuba Plška. Sigma veze z Pardubic tři body za výhru 3:0. Radost z gólové trefy Jakuba Plška. Sigma veze z Pardubic tři body za výhru 3:0. Foto: www.sigmafotbal.cz

Hanáci nastoupili v Pardubicích v očekávané sestavě, s Lukášem Buchvaldkem na pozici podhrotového hráče a v brance s Michalem Reichlem, který nahradil zraněného Miloše Buchtu.
Sigmu poslal do vedení ve 12. minutě z rohu Plšek, jeho spoluhráč Buchvaldek pak hlavičkoval do břevna. Krátce před pauzou zvýšil svým druhým gólem Plšek, který se opět dobře zorientoval po rohovém kopu. Jakub Plšek tak patnáctou trefou navýšil náskok na čele tabuly střelců Fotbalové národní ligy. "Spadlo to dnes po standardkách dvakrát na Kubu Plška, zase jen prokazuje, že je schopen si ve vápně místo najít a tu situaci potom vyřešit,“ řekl k produktivitě Plška trenér Sigmy Václav Jílek.
Hanáci začali dobře i druhý poločas a v 52. minutě po Faltově centru Tomáš Chorý hlavou skóroval potřetí. Pardubice po deváté prohře v ročníku zůstaly na čtrnáctém místě tabulky.
"Klíčová dnes byla efektivita. Díky bohu. Na druhou stranu tam byla i docela pevná, dobře organizovaná obrana. Nemyslím si, že by to bylo utkání nějak hodně valné úrovně, ale bylo to typické první utkání, opatrné, nikdo nechtěl udělat chybu. Vedení dva nula pro nás bylo po poločase luxusní, pak se nám podařilo dát i třetí gól. Pak jsme zápas až do konce kontrolovali,“ řekl trenér Václav Jílek pro klubový web www.sigmafotbal.cz. "Čekal jsem kvalitnější a přesnější utkání, ale připisuju to úvodu sezony,“ podotkl Jílek.
Ten pochválil za výkon brankáře Reichla, který nahradil kapitána Buchtu. "Michal to zvládl. Dlouho nechytal, na druhou stranu už je to zkušený frajer, který byl v nároďáku v jedenadvacítce. Myslím, že i sám cítí, že by měl šanci dostávat. Je to přesně ta pozice, kdy si to musí obhájit a v takové situaci kvalitu prokázat,“ uvedl Jílek.
V dalším kole hostí Sigma v neděli 12. března na Andrově stadionu od 14 hodin Vlašim.

FK Pardubice0:3SK Sigma Olomouc