Obránce HCO Tomáš Houdek: "V reperezentační pauze musíme pořádně potrénovat"

Rozhovory

15.12.2014

Autor: Radek Heloňa

Hokejisté HC Olomouc prohráli třikrát v radě, naposledy v Rondu s Kometou Brno 3:1. Brněnský celek zdolal Kohouty potřetí v sezóně. Mora se v Brně držela do 50. minuty, kdy byl stav 1:1, pak ale během dvou minut inkasovala a bylo po zápase. Po utkání byl hodně zklamaný i obránce HCO Tomáš Houdek, který kdysi hrával i v Kometě. "Už to nějaká doba je, známých tady mám dost, prestižně to už nějak neberu, ale hraji tady rád, asi jako všichni, protože v plné hale se hraje každému hráči dobře," říkal Tomáš Houdek po utkání v Brně.

Tomáši, jak hodnotíte zápas s Kometou? Dlouho jste byli minimálně na bodu, ale odjíždíte s nulou..
Rozhodl gól v oslabení, do té doby jsme drželi remízu. Pak jsme vrhli vše do útoku, ale brzy jsme inkasovali třetí branku a pak se nám to už nepodařilo srovnat.

Přitom ve druhé části jste přežili téměř dvě minuty pět na tři, sami jste stejnou šanci nevyužili na začátku třetí třetiny, proč?
Sehráli jsme to mizerně. Kdybychom dali gól, tak se zápas vyvíjel jinak.

Nyní máte sérii tří proher. Co s tím?
Máme, možná se nám hodí reprezentační pauza. V Brně jsme hráli solidně, šance tam byly, stejně jako se Zlínem. Jeden gól za zápas je málo, už to máme potřetí za sebou. Trochu nás to trápí, doufám, že na tom přes Vánoce zapracujeme a vrátíme se na vítěznou vlnu.

Brankář Tomáš Vošvrda vás dlouho držel v zápase, pochytal 41 střel. Co říci k jeho výkonu?
Držel nás celý zápas, chytal fantasticky. Oni nás oba i s Jirkou Trvajem drží celou sezónu, jsou naší nejsilnější stránkou.

Jak s vám hrálo v Rondu? Vypadalo to, že oba týmy mají problémy se špatnou kvalitou ledu...
Ano, tady je hrozný led, ale to jsme věděli už dopředu, bylo to tak i minule. Čekali jsme to, hrozně to skáče, nedá se moc přihrát, od poloviny třetiny už je to hodně těžké, nedají se moc tahat puky.

Co říkáte na olomoucké fanoušky, kteří byli slyšet i v Rondu?
Jsou suproví, jsme moc rádi, že s námi jezdí na všechny stadiony a povzbuzují nás. Moc jim děkujeme.

Vy jste hrával v Brně už před léty, takže asi zápasy proti Kometě nějak zvlášť neřešíte nebo ano?
Už to nějaká doba je, známých tady mám dost, prestižně to už nějak neberu, ale hraji tady rád, asi jako všichni, protože v plné hale se hraje každému hráči dobře.

Zmiňoval jste reprezentační pauzu. Asi je dobré pro hráče, že je i přes Vánoce aspoň nějakou dobu volno. Těšíte se?
Ano, psychicky oddechneme, strávíme volno s rodinou a s čistou hlavou vlétneme na trénink.