Tomáš Houdek: "Proti Tygrům se nám daří hlavně díky Braňovi"

Rozhovory

28.11.2015

Autor: Radek Heloňa

Kohouti dokázali vedoucímu Liberci po jedenácti utkáních, která hráli Tygři bez ztráty bodu, opět připomenout, jak chutná porážka. Naposledy to byla právě Mora, která vyhrála v Liberci 1:0. Olomouc na Tygry umí a potvrdila to i v domácím zápase, který vyhrála po trefách Tomáše Houdka a Marka Laše 2:1. A právě bek Tomáš Houdek, který využil první přesilovku, byl vyhlášen hráčem utkání. V rozhovoru pak vítězství zhodnotil. A proč se Kohoutům daří právě proti Tygrům? "Spíš je to náhoda. Oni mají velice kvalitní mančaft, nás v obou zápasech neuvěřitelně podržel Braňo. Jemu se oba zápasy skvěle povedly a patří mu za to velký dík," říkal v rozhovoru rodák z Českého Těšína Tomáš Houdek.

Tomáš Houdek (vpravo) byl spolu s Janem Výtiskem z Liberce vyhlášen hráčem utkání 24. kola Tomáš Houdek (vpravo) byl spolu s Janem Výtiskem z Liberce vyhlášen hráčem utkání 24. kola Foto: www.hc-olomouc.cz/Karolína Martínková

Tomáši, jaký je váš pohled na utkání s Libercem?
Myslím si, že v první třetině byli hosté lepším týmem. Od druhé třetiny jsme to ale otočili, nakopli nás přesilovky a dvě třetiny jsme zase byli lepší my.

Jak jste viděl vaši přesilovkovou trefu?
Jsem za ni strašně rád. Při přesilovkách jsme hlavně chtěli hodně střílet, a to jsme dnes dělali. Po zásluze jsme z nich dnes dali dva góly.

Byl to signál?
Nebylo to nějak nacvičené, chtěli jsme to hrát rychle, a pokud možno z přihrávky rovnou střílet. Já jsem to dal po Bucínově (Dávid Buc) přihrávce z první a Schwarz se tam nestihl ani přesunout.

Co jste si řekli v kabině po první třetině?
Chtěli jsme více bruslit, střílet i napadat. Byli jsme v té první takoví zakřiknutí, zalezlí, čekali jsme, co s námi Liberec udělá, což vždy špatně dopadá. Naštěstí se nám to ve zbytku utkání podařilo změnit a získali jsme tři body.

Čekali jste od Liberce jako od lídra tabulky více?
Možná trošku ano, ale oni tu první třetinu hráli velmi dobře. Bylo na nich vidět, že hráli v klidu, že si jsou vědomi svého postavení. Ale my jsme je do šancí moc nepouštěli, hráli jsme dobře do obrany.

Dávdi Buc nahrál Tomáši Houdkovi (č.9) a Mora dala sedmý přesilovkový gól. Dávdi Buc nahrál Tomáši Houdkovi (č.9) a Mora dala sedmý přesilovkový gól. Foto: Jan Procházka

Dnes jste byl oslavencem, 400. utkání v extralize. Věděl jste to dopředu?
Ano, dozvěděl jsem se to dnes před utkáním. Bohužel mi za to určitě pokladní vyměří nějaký příspěvek a budu muset něčím přispět (smích).

Liberec naposledy prohrál po základní době s vámi 10. října, věříte si na ně?
Spíš je to náhoda. Oni mají velice kvalitní mančaft, nás v obou zápasech neuvěřitelně podržel Braňo. Jemu se oba zápasy skvěle povedly a patří mu za to velký dík.

V závěru jste bránili výsledek. Byl tam strach o ztrátu vedení?
Ano, byl. Dvě kola zpět jsme v Pardubicích přišli o vítězství pár vteřin před koncem, takže jsme to v hlavách měli a nechtěli jsme vedení doma ztratit. Naštěstí jsme si to pohlídali.

Liberec dostal dvě desítky, bylo vidět, že byli podrážení?
Ano, byli trochu více nervóznější, ale nedokáži říci proč, to musí soupeř.

Z první třetiny jste si odnesl po souboji s Jelínkem krvavý šrám na nose, co se tam stalo?
Odehrál jsem puk a dostal jsem ránu zezadu. Trošku jsem to čekal, ale ne takový náraz a o plexisklo jsem si roztrhl nos. Ale nebylo to nic vážného.

Autor článkuRadek Heloňasport@olomouc.cz

Radek Heloňa

Vafle Cafe

Katalog firem » Restaurace, stravování » Bary a kavárny

Kavárna s dobrou kávou a moučníky. Dále nabízíme domácí pizzu, minutky, maxi steaky, saláty, těstoviny, kuskus, rizoto, bezmasá jídla, vafle, poháry, obložené mísy - jídlo je možné odn...