Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 8.5 °C

Zpravodajství

Třiapadesátiletý cizinec rozdával na ubytovně omamné látky. Jeden muž zemřel, další se přiotrávil

24.3.2017 9:23

Olomoučtí kriminalisté těchto obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy třiapadesátiletého cizince. Muž na ubytovně rozdával tablety, které jsou užívány při substituční léčbě závislosti na opiátech. Navíc poskytoval instrukce, jak užít látku tak, aby měla větší účinek. Výsledkem je jeden mrtvý a jeden přiotrávený.

Ilustrační foto
Foto: Archiv redakce
"Naposledy omamnou látku dotyčnému předal večer v neděli 19. března 2017 a muž zmíněný přípravek na jeho radu užil nasálně. V důsledku takto aplikovaného přípravku došlo k otravě dvaačtyřicetiletého muže, který byl následující den časně ráno nalezen na ubytovně mrtvý. Z prověřování případu je zřejmé, že obviněný poškozenému úmyslně neoprávněně jinak opatřil omamnou látku tak, že mu ji daroval. Dále jej také instruoval, jak si má tuto látku aplikovat tak, aby látka měla větší a rychlejší účinek (užít vdechnutím nosem), přičemž si musel být velice dobře vědom toho, jakou látku poškozenému opatřil a jaký účinek na jeho organismus může mít," uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Dalším šetřením kriminalisté zjistili, že obviněný muž omamnou látku předal ve stejnou dobu i dalšímu spolubydlícímu na ubytovně, kterého stejně jako ve výše uvedeném případě instruoval, jak látku užít. "Tento muž následně po požití látky kolaboval a jeho život zachránil jen rychlý zásah přítomných policistů. Osmatřicetiletý muž skončil v péči lékařů a jeho stav je v současné době stabilizovaný. Obviněný cizinec je stíhán vazebně a dle trestního zákoníku mu za tento zvlášť závažný zločin hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody na deset až osmnáct let," doplnila Dolejšová.

red

Sdílet
Reklama
ARCUS ONKO A LYMFO CENTRUM

AKČNÍ NABÍDKA

Těšíme se na Vaši návštěvu

Tým lymfoterapeutů

Dámské plavky Fantasy

Plavky od českého výrobce nové kolekce 2017 najdete v nabídce velikostí D - H. Spodní díl zvolíte dle vlastních požadavků na střih a velikost.

Cena: 1 590 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Krimi

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace