Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 7.7 °C

Zpravodajství

Umělecký soubor Nabalkoně získal na divadelním festivalu tři ocenění

10.4.2017 11:56

V sobotu 8. dubna se pod hlavičkou Střediska kulturních služeb města Svitavy uskutečnil divadelní festival Svitavský fanda. Jednalo se o postupové kolo na přehlídku experimentujícího divadla Šrámkův Písek, přehlídku divadla poezie Wolkrův Prostějov a přehlídku divadelních souborů Mladá scéna v Ústí nad Orlicí. Festivalu se zúčastnila i olomoucká tvůrčí skupina Nabalkoně, složená převážně ze studentů a absolventů divadelních, filmových a mediálních studií na Univerzitě Palackého.

Oceněná inscenace Stojí hruška
Foto: Archiv festivalu Svitavský fanda
Právě tato skupina získala v konečném hodnocení profesionální poroty celkem tři ocenění, a to za hudební složku v inscenaci Stojí hruška (Milada Mašatová – MgA. Markéta Zborníková) a za osobitou interpretaci mýtu v inscenaci Ifigenie v Aulidě (Euripidés – MgA. Markéta Zborníková). Třetí ocenění ve formě doporučení na celostátní přehlídku Mladá scéna v Ústí nad Orlicí patřilo opět inscenaci Stojí hruška. "Čerpali jsme z autorské předlohy Milady Mašatové, která byla poprvé inscenována v roce 1986 samotnou autorkou. V našem provedení vznikla inscenace o 30 let později na půdě Univerzitě Palackého. V inscenaci zaznívají jednak původní písně, které byly hudební sekcí Nabalkoně upraveny a opatřeny vlastními melodiemi, ale také nové písně inspirované tradičními lidovými písněmi," uvedla principálka souboru, absolventka divadelní fakulty AMU v Praze, Markéta Zborníková.
Ztvárnění Euripidovy tragédie Ifigenie v Aulidě v podání souboru Nabalkoně
Foto: Archiv festivalu Svitavský fanda
Umělecký soubor Nabalkoně se zaměřuje na divadelní, filmovou a hudební tvorbu. V současné době působí v Uměleckém centru Univerzity Palackého v budově bývalého jezuitského Konviktu. Na nejbližší událost se mohou diváci těšit již tuto středu 12. 4. v 18:30, kdy soubor uvede reprízu inscenace Ifigenie v Aulidě.

asu

Sdílet
Reklama
PORSCHE OLOMOUC

Výkup a prodej ojetých vozů všech značek • komisní prodej • výkup za hotové • výhodný leasing a úvěr přímo na místě • garance původu vozu

DEBUT CARBON DC + OM 10

Byl navržen tak, aby nastavil nové standardy v oblasti gramofonů pro nadcházející desetiletí.

Cena: 9 750 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace