Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 6.7 °C

V ruském finále ITS CUPu prokázala lepší nervy první nasazená hráčka turnaje Elizaveta Kulichkovová

17.7.2016

Do finále ITS CUPu se v sobotu probojovaly ruské tenistky Elizaveta Kulichkovová a Ekaterina Alexnadrová, které přehrály Italku Grymalskou, respektive poslední českou hráčku Gabrielu Pantůčkovou. V nedělním finále měla lepší start čtverka turnaje Alexandrová, ale Kulichková zlepšila servis, razanci úderů a postupně přebrala otěže v duelu. V závěrečném setu už pak jasně dominovala a po setech 4:6, 6:2 a 6:1 se stala vítězkou osmého ročníku olomouckého turnaje hraného v OMEGA centru sportu a zdraví.

Elizaveta Klichkovová, vítězka 8. ročníku ITS CUPu. Elizaveta Klichkovová, vítězka 8. ročníku ITS CUPu. Foto: Jan Procházka

V sobotním semifinále se utkaly Elizaveta Kulichkova (RUS) a Anastasia Grymalska (ITA). Pozici jedničky v turnaji s přehledem potvrdila Elizaveta Kulichkova, která zvítězila bez větších obtíží 6:2, 6:4 a postoupila tak do vysněného finále. V druhém semifinále jsme viděli dramatičtější zápas. Proti sobě nastoupily Ekaterina Alexandrova (RUS) a Gabriela Pantůčková (CZE). První set byl velmi rychlý, když ruská hráčka agresivní hrou dokázala Gábinu přehrát 6:1. Poslední česká zástupkyně v turnaji se však nevzdala a druhý set vybojovala v poměru 6:3. Třetí set však znovu ovládla Ekaterina Alexandrova a po výhře 6:1 se mohla radovat z postupu do finále.
V sobotu probíhalo na centrkurtu finále čtyřhry letošního ročníku. Proti sobě nastoupily Ema Burgic Bucková s Jasminou Tinjičovou a Katharina Lehnertová / Anastasiya Soshynová. V prvním setu jsme byli svědky dramatické koncovky, kterou na svou stranu nakonec urvaly hráčky z Bosny a Hercegoviny v poměru 7:5. V druhém setu se duo Lehnertová / Soshynová snažilo zvrátit výsledek utkání, ale bosenské tenistky byly proti a vítězný set získalo v poměru 6:3.

Finalistky dvojhry Kulichkovová s Alexandrovou se sběrači. Finalistky dvojhry Kulichkovová s Alexandrovou se sběrači. Foto: www.itscup.cz

Nedělní vyvrcholení turnaje začalo krátce po třinácté hodině na tribuně zaplněného centr kurtu OMEGA centra a zdraví. Do zápasu lépe vstoupila Ekaterina Alexandrová, která sice ztratila servis, ale razantními údery ukazovala, že po dvou semifinálových účastech na ITS CUPu by ráda tento turnaj konečně vyhrála. V prvním setu vedla už 5:2, jednička turnaje Kulichkovová ale ještě nesložila zbraně a snížila na 4:5, nicméně Alexandrová už si set nenechala vzít a vyhrála jej 6:4.
Ve druhém setu ale začala lépe nasazená jednička, když opět prolomila své soupeřce servis a svůj si podržela. Zápas se lámal za stavu 2:1 pro Kulichkovou a brejkbolu pro Alexandrovou, která jej nevyužila. Kulichkovová pak dovedla set k vítězství 6:2 a ve druhém už vedla 5:0. Alexandrová kupila chyby a již nebyla tak důrazná v úderech, ještě dokázala snížit na 1:5, ale v dalším gemu už si šla Kulichkovová pro tři mečboly a hned první proměnila a vybojovala titul na olomouckém ITS CUP a získala 7 600 USD a cenné body do žebříčku.

Poražená finalistka Ekaterina Alexandrová. Poražená finalistka Ekaterina Alexandrová. Foto: Jan Procházka