Dnes je středa 29. března 2017, svátek má Taťána
Aktuální teplota: 8.6 °C

Zpravodajství

Václav Neckář i nejmenší betlém v republice. To jsou lákadla letošního Festivalu vánoční hudby 

7.12.2016 10:51

Již tradičně proběhne v Olomouci Festival vánoční hudby. Letošní ročník začíná 19. prosince a zahájí ho svým koncertem zpěvák Václav Neckář se skupinou Bacily. Během festivalu, který potrvá do 6. ledna, můžou návštěvníci zhlédnout výstavu více než 70 betlémů z celého světa, poslechnout si tradiční svatoštěpánský koncert nebo varhanní koncert Karla Martínka.

Foto: Jan Procházka
24. prosince se kostel sv. Mořice ponoří do vánoční atmosféry. Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout 70 betlémů, z nichž některé budou kuriózní. K vidění bude nejmenší betlém v České republice, a to v lískovém oříšku, nebo betlémy z Japonska, Peru, Číny, Holandska a mnoha dalších zemí. Během vánočních svátků budou v kostele probíhat mše svaté, konkrétně 24. a 25. prosince. V pondělí se chrám rozezní Svatoštěpánským koncertem s Českou mší vánoční – Hej mistře od Jana Jakuba Ryby a ve středu 28. prosince přijde na řadu tradiční varhanní koncert Karla Martínka.

V rámci festivalu proběhne již šestý ročník ceny Křesadlo, která oceňuje dobrovolníky v Olomouckém kraji. Jejím cílem je také zviditelnit dobrovolnictví a neziskový sektor a probudit v lidech zájem věnovat svůj volný čas potřebným. Cenu udělí Unie nestátních neziskových organizací 19. prosince v hlavním sále Arcibiskupského paláce. Součástí aktu bude i akustický koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily.

Festival vánoční hudby nechce návštěvníkům nabídnout pouze pestrý program, ale upozornit je také na duchovní prožívání Vánoc. "Cílem Festivalu vánoční hudby u sv. Mořice je navázat na tradici vánočních koncertů v Olomouci a přiblížit občanům duchovní poselství Vánoc, na které se v posledních letech stále více zapomíná," uvedl za organizátory Josef Kořenek.

bav

Sdílet
Reklama
DACHI s.r.o.

AKČNÍ NABÍDKA

Úspěšný projekt Holandská čtvrť pokračuje výstavbou nových domů. Čtvrtou etapu tentokrát tvoří tři bytové domy, které plynule navazují na stávající bytovou zástavbu v blízkosti obchodní galerie Olomouc City, na přelomu katastrálních území Neředín – Řepčín. Výběr lokality investorem se ukázal být dobrou volbou, neboť splnil náročné požadavky a očekávání klientů. Dokazují to obyvatelé stojícího domu, kteří si bydlení v tomto projektu chválí. Hlavním konceptem investorů jsou bytové jednotky s větší metráží, než je v Olomouci obvyklé za srovnatelnou cenu bytů v jiných projektech. Tuto přidanou hodnotu klienti dokáží ocenit. Dokládá to rychlost prodejů bytových jednotek v této oblíbené čtvrti. Rádi bychom, aby se pro Vás Holandská čtvrť stala domovem, místem, kam se budete vždy rádi vracet.

Pánské hodinky CASIO EFR-546C-1AVUEF EDIFICE

K dispozici v našem e-shopu zilkahodinky.cz nebo na prodejně Žilka hodinky v Olomouci, Schweitzerova 99a. V nabídce 8 tisíc hodinek. Těšíme se na Vás.

Cena: 2 590 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Kultura

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace