Dnes je čtvrtek 23. února 2017, svátek má Svatopluk
Aktuální teplota: 7.5 °C

Zpravodajství

Václav Neckář i nejmenší betlém v republice. To jsou lákadla letošního Festivalu vánoční hudby 

7.12.2016 10:51

Již tradičně proběhne v Olomouci Festival vánoční hudby. Letošní ročník začíná 19. prosince a zahájí ho svým koncertem zpěvák Václav Neckář se skupinou Bacily. Během festivalu, který potrvá do 6. ledna, můžou návštěvníci zhlédnout výstavu více než 70 betlémů z celého světa, poslechnout si tradiční svatoštěpánský koncert nebo varhanní koncert Karla Martínka.

Foto: Jan Procházka
24. prosince se kostel sv. Mořice ponoří do vánoční atmosféry. Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout 70 betlémů, z nichž některé budou kuriózní. K vidění bude nejmenší betlém v České republice, a to v lískovém oříšku, nebo betlémy z Japonska, Peru, Číny, Holandska a mnoha dalších zemí. Během vánočních svátků budou v kostele probíhat mše svaté, konkrétně 24. a 25. prosince. V pondělí se chrám rozezní Svatoštěpánským koncertem s Českou mší vánoční – Hej mistře od Jana Jakuba Ryby a ve středu 28. prosince přijde na řadu tradiční varhanní koncert Karla Martínka.

V rámci festivalu proběhne již šestý ročník ceny Křesadlo, která oceňuje dobrovolníky v Olomouckém kraji. Jejím cílem je také zviditelnit dobrovolnictví a neziskový sektor a probudit v lidech zájem věnovat svůj volný čas potřebným. Cenu udělí Unie nestátních neziskových organizací 19. prosince v hlavním sále Arcibiskupského paláce. Součástí aktu bude i akustický koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily.

Festival vánoční hudby nechce návštěvníkům nabídnout pouze pestrý program, ale upozornit je také na duchovní prožívání Vánoc. "Cílem Festivalu vánoční hudby u sv. Mořice je navázat na tradici vánočních koncertů v Olomouci a přiblížit občanům duchovní poselství Vánoc, na které se v posledních letech stále více zapomíná," uvedl za organizátory Josef Kořenek.

bav

Sdílet
Reklama
Hartmansport

AKČNÍ NABÍDKA

SLEVY AŽ 70% !!!

NOVÝ DESIGN PRODEJNY-VĚTŠÍ VÝBĚR ZBOŽÍ.

VÝPRODEJ!!! Největší výběr za super ceny.

Nové lyže s vázáním od 1900,-Kč

ELAN,VOLKL,FISCHER,ATOMIC,SALOMON,HEAD,
DALBELLO,BURTON,CRAFT,ALPINA,ICEPEAK,DAINES E,
LEKI,SPORTEN,STUFF,EIDER,MICO,ROTTEFELLA,DI AMIR a další.

Akce na servis: Sleva 50% na jakýkoliv servis.

SLEVY AŽ 70%

PÁNSKÁ ČERNÁ TEPLÁKOVKA ALI

Sportovní tepláková souprava v hodná na běžné nošení. Dostupná také v šedé barvě http://www.hoody.cz/panske-teplakovky

Cena: 1 239 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Kultura

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace