Dnes je středa 25. května 2016, svátek má Viola
Aktuální teplota: 18 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Vánoční trhy se blíží, každý vypitý kelímek punče pomůže dobré věci

12.10.2011 11:53

Ačkoliv se to nezdá, již za pouhých šest týdnů vypuknou v centru Olomouce tradiční vánoční trhy. A kluziště na Dolním náměstí zahájí svůj provoz dokonce už za necelé tři týdny. Obyvatele města i turisty čekají osvědčené programové stálice i řada novinek a změn. Těšit se mohou vedle bruslení třeba také na punče, speciality, řemeslné výrobky i bohatý doprovodný program.

Olomoucké vánoční trhy, jedna z vrcholných akcí společenské a kulturní sezony ve městě, finišuje s přípravami. Kromě tradičních stánků s vánočním zbožím a punčem, bohatého programu pro malé i velké návštěvníky, kluziště a dalších atrakcí letos organizátoři připravují zajímavý a hodnotný dar pro potřebné. Pořádající Obecně prospěšná společnost Kulturní Olomouc hodlá v rámci letošního ročníku vánočních trhů uspořádat sbírku, jejíž výtěžek je určen na pořízení garsonky nebo malého bytu v hodnotě 650 tisíc korun jako startovacího nebo samostatného bydlení pro klienty dětského domova v Olomouci.

Foto: Jan Procházka

"Kulturní Olomouc garantuje minimální vstupní částku do sbírky ve výši 300 tisíc korun, zbytek peněz zajistí další partnerské subjekty sbírky a ostatní sponzoři," uvedl hlavní organizátor vánočních trhů Pavel Spálený. Podle něj může dobrou věc podpořit každý, kdo si během trhů koupí u stánků punč do kelímku. Z každého kelímku jde totiž koruna do sbírky. Kromě toho budou moci návštěvníci trhů sledovat stav sbírky na obrazovce na Horním náměstí a přispět i formou dárcovské sms. Ke sbírce bude rovněž zřízen speciální bankovní účet, kde mohou firmy a ostatní přispěvatelé zasílat finanční prostředky.
Ředitel dětského domova Dalibor Křepský nápad s bytem vítá. Zařízení tři podobné byty spravuje, ale ty převzalo již před patnácti lety. "Význam pro mladé lidi mají byty obrovský, pomáhají jim při začlenění do běžného života," uvedl. Už loni přispěli pořadatelé trhů domovu na vybavení pokojů a pomohli finančním darem také mentálně postiženým na letní tábor či na projekty katolické Charity. Neziskové organizace navíc dostaly od organizátorů na celou dobu konání trhů zdarma tři stánky, kde mohly prodávat své výrobky či produkty, pořádat akce a prezentovat svoji činnost.

Foto: Jan Procházka

Na obou hlavních olomouckých náměstích letos vyroste pod slavnostní výzdobou 84 stánků s vánočními výrobky, občerstvením, potravinami a punčem, dalších 18 stánků obsadí řemeslníci. Letošní trhy začnou ve čtvrtek 24. listopadu slavnostním rozsvícením stromu a potrvají do 23. prosince. Také v tomto roce se mohou děti i dospělí těšit na kluziště uprostřed města. Organizátoři počítají s tím, že bruslaři mohou vjet na ledovou plochu již první listopadový den.

roc

Sdílet
Reklama
Knihovna města Olomouce

Knihovna města Olomouce, příspěvková organizace nabízí širokou škálu titulů od beletrie po naučnou literaturu. Půjčuje též CD hudební či s mluveným slovem, LP desky, elektronické čtečky či rodinné ...Plavba Indickým oceánem s českým delegátem
Termín

18.1.- 5..2.2017 Mauricius, Seychely, Madagaskar, Réunion

Cena

od 77 700 Kč/osoba s all inclusive

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace