Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav, venku je 11 °C

Velkou cenu města Olomouce vyhrál Tomáš Bárta z Brna

9.5.2015

V pátek proběhla tradiční Velká a Malá cena města Olomouce v atletice. XXXXIV. ročník Velké ceny města Olomouce v běhu na 100 m vyhrál brněnský Tomáš Bárta a ostravská Jana Slaninová. Výborný výkon předvedla ve výšce Michaela Hrubá (187 cm).

XXXXIV. ročník Velké ceny města Olomouce v běhu na 100 m byl jako vždy vyvrcholením svátečních závodů. Nejrychlejším atletem byl Tomáš Bárta z JAC Brno časem 11:24, který vyhrál před dvěma domácími sprintery Ondřejem Hrázdilem a Janem Milarem. V ženách zvítězila na stejné trati Jana Slaninová z SSK Vítkovice časem 12:19.
Výborný výkon předvedla ve výšce reprezentantka Michaela Hrubá z JAC Brno, která skokem vysokým 187 cm potvrdila nominaci na MS do 17 let. Ve stejné disciplíně mužů zvítězil její oddílový kolega Martin Heindl výkonem 213 cm. Olomoucký výškař Marek Navrátil skončil skokem vysokým 200 cm čtvrtý. Za ním skončili další tři olomoučtí výškaři Odstrčil, Mráček a Dočkal shodně překonali 185 cm.
Tradičně se vedlo olomouckým vrhačům. Koulař Martin Novák vyhrál vrhem 19,04 metru, to samé se v oštěpu podařilo i Natálii Durčákové (51,05 m), za kterou skončila talentovaná vícebojařka Barbora Zatloukalová.
Kompletní výsledky VC a MC města Olomouce.

Malá cena Olomouce – závody žactva – Pohár Františka Dvořáka byla součástí kvalifikace Olomouckého kraje na LODM. Z olomouckých se dařilo v dálce Jaroslavu Vychodilovi, který skočil 603 cm a vyhrál starší žáky. Oddílový kolega Samuel Lawson vyhrál za 518 cm žáky mladší. Viktorie Suchánková vyhrála dálku starších žákyň za 503 cm, mladší opanovala v dálce Lucie Mičinková za 495 cm, obě z AK Olomouce. Mičinková vyhrála i 60m. Jiří Otčenášek zvítězil ve starších žácích ve skoku do výšky výkonem 175 cm.
Vrh koulí žáků (4 kg) se stal kořistí dalšího borce AK Olomouc Jakuba Héži (15.95 m). Lukáš Svozil bral v žácích v oštěpu zlato za hod 44.22 m.
V delších bězích nominovali vytrvalci AK Šternberk. V běhu na 1 500m zvítězil Michal Bořánek před Mikulášem Jirkou.