Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 0.6 °C

Vícebojaři AK Olomouc rýžovali drahé kovy ve Staré Boleslavi na MČR

26.5.2015

O víkendu proběhlo MČR ve vícebojích ve Staré Boleslavi. Mimořádně se vedlo atletům AK Olomouc, kteří dovezli jednu zlatou, dvě stříbrné, jednu bronzovou a jednu bramborovou medaili. Zlato a limit na ME juniorů získala juniorka Barbora Zatloukalová. Stříbro získal v mužích Jindřich Večera a v žácích Jaroslav Vychodil. Bronz dorostenka Michaela Gieselová. Těsně za medailí pak skončil dorostenec Filip Samuel.

Zlatou medaili vybojovala skvělým výkonem juniorka Barbora Zatloukalová. Celkový součet 5 383 bodů stačil nejen na vítězství v sedmiboji, ale znamenal také splnění nominačního limitu A na Mistrovství Evropy juniorů. Zároveň se jednalo o čtvrtý nejlepší výkon historie šampionátu. Základ skvělého výkonu položila Bára hned v prvním dni sedmiboje. Osobní rekordy si vylepšila v bězích na 100 m př. časem 14,54 s a na 200 m časem 25,50 s.
Ve skoku vysokém překonala laťku ve výšce 172 cm a ve vrhu koulí poslala 4 kg vážící náčiní do vzdálenosti 11,27 m. Druhý den přidala v dálce důležité body za skok dlouhý 551 cm. V oštěpu předvedla výkon 40,74 m a v běhu na 800 m si už jen hlídala vedoucí pozici a hlavně limit na Evropu časem 2:24,54 min.

V královské discipíině, desetiboji mužů, startoval za AK Olomouc Jindřich Večeřa. Vzhledem k neúčasti nejlepších českých desetibojařů měl cestu k medaili otevřenou. Se ztrátou 128 bodů na vítěze z toho nakonec bylo skvělé druhé místo výkonem 6 467 bodů.
Po nepříliš podařeném sprintu na 100 m (11,78 s) si Večera spravil chuť v dálce, kde předvedl pokus dlouhý 672 cm. Ve vrhu koulí bral body za výkon 11,99 m, ve výšce skočil 178 cm a 400 m zaběhl v čase 52,30. Druhý den začal svojí parádní disciplínou, během na 110 m př. a výkonem 14,90 s. Disk poslal do vzdálenosti 39,93 m, ve skoku o tyči překonal laťku ve výšce 360 cm, oštěpem hodil 47,49 m a 1500 m doběhl v čase 5:10,26.
Druhou stříbrnou medaili pro olomoucký klub vybojoval v kategorii žáků Jaroslav Vychodil. Ten sice zavrávoral hned ve druhé disciplíně devítiboje staršího žactva, hodu diskem, kde se po dvou neplatných pokusech zachraňoval v soutěži výkonem 25,00 m. V tyči předvedl také jen průměrných 240 cm. Pak ale přišly na řadu jeho silné atletické stránky a postupně ukrajoval z náskoku soupeřů, až z toho bylo celkových 4 817 bodů a skvělé 2. místo.

Bronzovou medaili vybojovala v sedmiboji dorostenek Michaela Gieselová. Celkovým součtem 4 579 bodů zaostala pouze za dvěma jasnými favoritkami a limitářkami na Mistrovství světa do 17 let Terezou Vokálovou a Janou Novotnou.
Neměla to však vůbec jednoduché. V běhu na 100 m př. obsadila celkové 4. místo v novém osobním rekordu 15,24 s. Ve skoku vysokém předvedla výkon na hranici osobního maxima 157 cm. Ve vrhu koulí pak výkonem 9,71 m zaostala o více jak 3 metry za Venuší Žitnou, která se tímto nominovala na favoritku v boji o bronz. V běhu na 200 m se Míše podařilo stáhnout bodový náskok Venuše novým osobním rekordem 26,35 s. Další důležité body si připsala v dálce výkonem 523 cm. V předposlední disciplíně sedmiboje hodu oštěpem se tak mělo rozhodnout. Míša si vytvořila nový osobní rekord výkonem 34,06. Největší soupeřka pak ani nenastoupila do závěrečného běhu na 800 m a Míša tak mohla slavit bronzovou medaili.
Skvělý závod předvedl dorostenec Filip Samuel. Zároveň byl však nejsmutnějším členem olomoucké výpravy. Filip obsadil nepopulární 4. místo celkovým součtem 5949 bodů a od bronzové medaile ho dělilo pouhých 59 bodů. Filip závodil nad své možnosti, což potvrzuje to, že si v osmi disciplínách z deseti vytvořil nové osobní rekordy.
V běhu na 100 m časem 11,80 s, v dálce výkonem 623 cm, ve vrhu koulí pokusem dlouhým 11,10 m, na 400 m výkonem 53,88, v běhu na 110 m př. časem 15,87 s, v tyči skočil rovné 4 metry, v hodu oštěpem výkonem 32,71 m a vše dovršil famózním během na 1500 m v čase 4:46,23 min.

Účetnictví, mzdy - Kateřina Foltýnová

Katalog firem » Služby » Účetnictví

Komplexní zpracování účetní a mzdové agendy včetně zastupování na úřadech. Vedení účetnictví, daňové evidence, zpracování daňových přiznání, poradenství.