Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 3.3 °C

Volejbalistky Olomouc i podruhé zvítězily za tři body, Šternberk má první vítězství

24.10.2016

Autor: top

Třetí extraligové kolo potěšilo příznivce volejbalistek VK UP Olomouc i TJ Sokol Šternberk. Vysokoškolačky zvládly i svůj druhý duel v novém soutěžním ročníku a doma zdolaly Frýdek-Místek bez větších potíží 3:0, Šternberanky po očekávané prohře v Prostějově i tentokrát neměnily papírové předpoklady a zvítězily v Brně nad tamním Fénixem (dříve VK SG) taktéž ve třech sadách.

Ilustrační foto Ilustrační foto Foto: Český volejbalový svaz

Olomoučanky nastoupily doma proti Frýdku-Místku oproti čtvrtečnímu utkání v Brně s pozměněnou sestavou, když na nahrávce se představila Šárka Kubínová a Martinu Michalíkovou nahradila na smeči uzdravená Monika Dedíková. Domácí tým měl od úvodních míčů navrch, v prvním technickém timeoutu vedl rozdílem šesti bodů (8:2) a poté přidával další. Po tvrdé smeči Veroniky Struškové, která znamenala vedení o osm bodů (13:5) sáhl hostující kouč Tůma k již druhému oddechovému času a Sokolky poté korigovaly nepříznivý stav třemi body v řadě. Hanačky však měly set pevně ve svých rukách, což potvrdila sedmibodovou šňůrou na servisu Košická, která set de facto dopodávala (24:12).

Druhé dějství mělo v úvodu téměř totožný scénář jako to první, když v technickém timeoutu vysokoškolačky vedly rozdílem pěti bodů (8:3). V dalším průběhu setu Frýdek-Místek nenacházel recept na dobře pracující obranu Olomoučanek v čele s chorvatským liberem René Sainovou a druhou sadu ztratil desetibodovým rozdílem 25-15. Ve třetí části šel do čtyřbodového vedení hostující Frýdek-Místek (3:7), to mu však nevydrželo dlouho. Vysokoškolačky zpřesnily hru, což vyústilo k vyrovnání na 11:11 a začínalo se odznovu. To už byla na hřišti i bulharská posila Olomouce Andreevová, která v přípravném období laborovala se zraněním. Rozuzlení přinesla pětibodová série na podání Nikol Sajdové, po níž svítil na tabuli stav 20:13. Domácí volejbalistky nakonec dotáhly set k vítězství 25:17.

"Celý zápas jsme měly úplně pod kontrolou. Na začátku třetího setu jsme trošku vypadly z tempa a pustily jsme soupeře do hry. V dalším průběhu jsme však opět vzaly vše do vlastních rukou a utkání dotáhly do vítězného konce,“ konstatovala olomoucká kapitánka Katarína Dudová. "Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli po dobrém výkonu, když jsme vlastně měli kromě začátku třetího setu pořád navrch. Jsem rád, že první domácí vítězství jsme zvládli takto jednoduše,“ potěšilo kouče univerzity Jiřího Teplého.

VK UP Olomouc - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (12, 15, 17)

Rozhodčí: Hladišová, Trumpeš
Počet diváků: 140
Sestava Olomouce: Kubínová, Košická, Sajdová, Orvošová, Dedíková, Strušková
Libero: Sainová
Střídaly: Andreevová, Michalíková.
Sestava Frýdku-Místku: Uhrová, Štrbová, Jurčíková, Pavelková, Holišová, I. Vašinová
Libero: Mitregaová
Střídaly: K. Vašinová, Kavková

Domácí Fénix Brno vlétl do utkání se Šternberkem, jak mu nový název klubu velí, a rychle si vytvořil tří až čtyřbodový náskok, který si udržoval až do stavu 19:15. Pak ale přišla na podání velezkušená hostující nahrávačka Soňa Nováková a odcházela, když na světelné tabuli svítilo 19:19. Od tohoto stavu si družstva připisovala body po jednom až do stavu 25:25. Hosté si následně pohlídali dvě rozehry a zásluhou větší zkušenosti získali první set. Koncovka prvního setu velmi ovlivnila další průběh utkání. Domácí hráčky zvadly a nevedlo se jim v žádné činnosti. Naproti tomu hostům narostla křídla a dařilo se jim, vše na co šáhli. Výsledkem byly debakly Brna 5:25 a 13:25. Šternberk tak navíc získal první tři body do tabulky.

VK Fénix Brno - TJ Sokol Šternberk 0:3 (-25, -5, -13)

Rozhodčí: Topolánek, Capáková
Počet diváků: 100
Sestava Brna: Gogová, Slámová, Holečková, Šnellyová, A. Pospíšilová, Podhrázká
Libero: Matoušková
Střídaly: P. Pospíšilová, Vaňková.
Sestava Šternberka: Hudylivová, Nováková, Oborná, Němčíková, Borovcová, Napolitano Šenková
Libero: Kulová
Střídaly: Janečková, Dudová, Kratochvílová, Šenková

top

asado grill

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Naše restaurace je ideálním místem pro setkání s obchodním partnerem, pracovní oběd s kolegy, rodinnou oslavu nebo svatební hostinu. Vždy na vás bude čekat výborné jídlo a pití, moderní a...