Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 8.5 °C

Zpravodajství

Zahájení turistické sezony je tu. A bude aktivní

21.4.2017 13:32

Velmi aktivní bude zahájení turistické sezony 2017 v Olomouci, které se uskuteční v sobotu 22. dubna. Vzhledem k tomu, že Olomouc se nyní pyšní prestižním titulem Evropské město sportu 2017, sobotní nabídka charakterizuje i celou nastávající sezonu: chce být aktivní, zajímavá, pestrá, zábavná.

"Pro Olomoučany i návštěvníky města bude v tomto roce připravena mimořádná porce různých aktivit, závodů a soutěží,“ uvedl náměstek primátora Pavel Urbášek. Kromě sportovních událostí ale Olomouc samozřejmě i letos naváže na všechny ostatní akce, které si už získaly mezi obyvateli města a jeho návštěvníky oblibu. Sobotní zahájení sezony bude svou náplní předznamenávat trend prezentace Olomouce jako města sportu. Na Horním náměstí a také na několika sportovištích či ve fortu Radíkov se bude odehrávat pestrý program. Na Horním náměstí budou připravena kulturní vystoupení, v rámci nichž diváky pobaví a zaujmou například Mažoretky Olomouc, Hudební Institut nebo kapely Skramasax a Marshall Malinovsky. Kulturní část bude doplněna o sportovní stanoviště přímo na náměstí, kde si budete moci vyzkoušet netradiční sportovní disciplíny, jako jsou třeba spin Ladder, cornhole, foukačka a další. Kromě toho se bude na Horním náměstí konat také tradiční farmářský jarmark a zajištěno je i občerstvení, s ohledem na vývoj počasí včetně teplých nápojů…

Bohatý bude v sobotu také doprovodný program. Nabízí např. prohlídky radnice s výstupem na věž, výletní plavby na raftech, na Ololodi Kordulka nebo projížďky na Ološlapu. Navštívit můžete také Centrum Semafor a vypůjčit si kolo, koloběžku či šlapací auto. K prohlídce láká oblíbený Fort Radíkov, kde můžete využít jedinečné možnosti projet si tříkilometrovou trať uvnitř pevnosti na horských kolech. Otevřena bude i střelnice pro vzduchovky. Nabízí se také jedinečná příležitost prohlédnout si zdarma olomoucká sportoviště - například Aplikační centrum BALUO, Andrův stadion, TJ Sokol Olomouc, TJ Lokomotivu Olomouc či TJ Lodní sporty Olomouc. Zájemci o prohlídku uvedených sportovišť budou mít možnost využít zdarma speciální autobusovou kyvadlovou linku. Zahájení turistické sezony začíná v 10:00 a končí v 16:00.


zd

Sdílet
Reklama
Atelier Romantica

AKČNÍ NABÍDKA

ATELIER ROMANTICA - eshop s bytovými doplňky, materiálem pro aranžování a handmade tvorbu má výdejní místo
v Olomouci

Objednejte zboží on-line, vyzvedněte zdarma, ušetříte na poštovném

3 pack kalhotek Calvin Klein - NOVÁ BARVA

Klasické kalhotky CALVIN KLEIN v cenově výhodném balení 3 kusů. Kalhotky mají ozdobnou gumu s logem značky vetkaném po celém obvodu. Balení krabička.

Cena: 1 190 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace