Dnes je čtvrtek 25. srpna 2016, svátek má Radim
Aktuální teplota: 12.6 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Zítra se začíná bruslit na náměstí. Letos zadarmo a až do března

31.10.2011 11:58

Bruslení v centru města zpestří Olomoučanům volné chvíle i letos. Již zítra se na Dolním náměstí v Olomouci otevře veřejné kluziště, na které na rozdíl od minulé sezóny mohou bruslaři vjet zcela zdarma. Kromě kluziště zítra přivítají první zákazníky i stánky s občerstvením a oblíbeným punčem.

Novinkou letošních vánočních trhů bude bruslení zdarma. "Podařilo se to díky dohodě s městem a jeho příspěvku na provoz," vysvětlil Petr Ilgner z pořádající obecně prospěšné společnosti Kulturní Olomouc, která stojí již druhý rok za organizací vánočních trhů ve městě. Ledová plocha zůstane otevřena až do konce února příštího roku.
Kromě kluziště se prvního listopadu otevřou v okolí sportoviště také první stánky s občerstvením a oblíbeným punčem. Praktickou novinkou je i to, že si lidé nemusejí zouvat brusle a ke stánkům i k toaletám dorazí po dřevěné podlaze i ve sportovní obuvi. Přístup k ledové ploše je bezbariérový, takže se ke kluzišti snáze dostanou invalidé. Návštěvníci si mohou uschovat věci do uzamykatelných skříněk. Během týdne se také spustí on-line webová kamera nad kluzištěm.

"Pro ty, kteří na bruslích stojí poprvé nebo mají od posledního zážitku na ledě mnohaletý odstup, nabízíme veřejnou školu, kterou povedou instruktoři z fakulty tělesné kultury olomoucké univerzity," upozornil Ilgner. Škola bruslení se zájemcům otevírá každou sobotu od 12:30 do 14:30 hodin. A na své si přijdou i sportovní nadšenci, kteří nemají vlastní vybavení. Brusle si mohou vypůjčit přímo na místě.
Ve všední dny dopoledne bude kluziště patřit žákům z olomouckých škol. V sobotu a v neděli jsou pak především pro děti připraveny soutěže. Během sezony chystají pořadatelé také karneval na ledě, „taneční“ večery nebo ukázky krasobruslení. Kluziště je otevřeno denně od 10:00 do 22:00 hodin.
Na obou hlavních olomouckých náměstích pod slavnostní výzdobou vyroste letos 84 stánků s vánočními výrobky, občerstvením, potravinami a punčem, dalších 18 stánků obsadí řemeslníci. Letošní trhy začnou ve čtvrtek 24. listopadu slavnostním rozsvícením stromu a potrvají do 23. prosince.
Podrobný program a další informace najdete na webových stránkách www.vanocnitrhy.eu a www.kluzisteolomouc.cz.

kam

Sdílet
Reklama
INTEA nova s.r.o. - INTERIÉRY, CENTRUM

AKČNÍ NABÍDKA

Vyrábíme na zakázku kvalitní české klížené kuchyně od 4500kč za metr - záruka až 25 let.Kuchyně včetně kompletní dodávky spotřebičů,dřezů,drátěného programu,osvětlení atd.Obrovský výběr materiálů a dezénů.Kromě kuchyní nabízíme kompletní nábytek do celého bytu nebo domu,od chodby až po dětský pokoj,vše v nejvyšší kvalitě za nejnižší ceny.Dvířka si sami vyrábíme,proto je u nás jakýkoli dezén nebo barva v jakékoli povrchové úpravě bez příplatku,zakázková výroba,tovární kvalita,výroba na CNC strojích,garance české výroby a spotřebičů určených pro český trh,grafický návrh zdarma,konzultace,zhotovení projektu rozvodů.

Při objednání kuchyně máte možnost využít dodatečné slevy 5 procent k celkovým 30 procentům na kuchyně a ostatní nábytek. Ke kuchyním navíc dostanete vodovodní baterii zdarma nebo sadu osvětlení pod kuchyňskou linku :)

Taktéž poskytujeme slevu až 69 procent na OKNA,DVEŘE,atd od fy OKNOSTYL

INTEA nova s r.o.

Wellnerova 3B,Olomouc a Slovanská 13, ŠPKRozbitý displej/sklo na iPhone 5?

Máte rozbitý displej na iPhone 5? Vymeňujeme pouze sklo a ušetříte tak 36% oproti výměně displeje. Výměna na počkání na pobočce v Olomouc City.

Cena: 1 900 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace