Dnes je úterý 24. ledna 2017, svátek má Milena
Aktuální teplota: -4.6 °C

Zpravodajství

Živý betlém, koledování i průvod - to byli Tři králové v Olomouci

9.1.2017 11:57

Složit poklonu narozenému králi v jeslích se vydali v pátek 6. ledna Tři králové z Charity Olomouc. Dopoledne navštívili s tříkrálovými kasičkami krajské a městské instituce, poté zamířili na koních před radnici k živému betlému.

Foto: Jan Procházka
Novoroční fanfáry a tříkrálové koledy zazněly v dopoledních hodinách na kurii Arcibiskupství olomouckého, na rektorátě Univerzity Palackého v Olomouci, ale i na ředitelství krajské hygienické stanice, ředitelství Flory Olomouc a městské policii v Kateřinské ulici. Odtud se koledníci vydali na koních přes Dolní náměstí, a to ulici Panskou, Ztracenou a Ostružnickou, aby vstoupili do evangelijního příběhu na Horním náměstí. Ačkoliv byl tříkrálový projekt S třemi králi za hvězdou na náměstí především poděkováním veřejnosti za účast na sbírce, lidé se ptali po pokladničce a hojně přispívali. "Děkujeme všem za účast, projevenou štědrost a solidaritu s potřebnými," uvedla Eva Štefková z Charity Olomouc.

Evangelijní hru o narození Krista ztvárnila Základní umělecká škola Žerotín Olomouc. I přes vydatnou zimu, která nešetřila sněhovou nadílkou, naplnila prostor před pódiem na hlavním náměstí více než stovka diváků. Muzikantům na náměstí mrzly ruce, hercům nohy, žesťovému souboru nefungovaly klapky, přesto se "Spasitel narodil".

red

Sdílet
Reklama
Taneční studio MANGO

AKČNÍ NABÍDKA

TANČÍRNA PRO VEŘEJNOST...

Srdečně vás zveme na oblíbenou tančírnu pro volnou veřejnost. Přijďte si zatancovat a pobavit se!

TERMÍN: 27.1.2017
ČAS: 19:45-22:30 hod.
CENA: 100,- Kč/osoba.
REZERVACE: přes on-line přihlášku http://tk-mango.cz/prihlaska/, nebo sms na čísle 604 754 889.

PROGRAM: hlavně zábava při tanci. Zatančit si můžete tance jako jsou waltz, tango, valčík, quickstep, samba, cha-cha, rumba, jive, polka, salsa, bachata a jiné tance na přání.

Veškeré informace o tančírně naleznete zde:
http://www.tk-mango.cz/tanecni_akce/tanecni _podvecer/

SLEVA 50 %, kotníkové boty Vitti Love z luxusní lícové kůže.

Dámské kožené kotníkové boty v hnědé barvě. Vnitřní podšívka i stélka jsou textilní s molitanovou mezi vložkou, lemy jsou kožené.

Cena: 1 498 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace