Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 7.8 °C

Zpravodajství

Zlaté volejbalistky jsou ze Sokola Šternberk a olomoucké Čajkárny!

27.3.2017 9:12

Hráčky TJ Sokola Šternberk získaly zlatou medaili v extralize kadetek a odvezly si domů z Brna titul mistryň ČR! Radost z tohoto úspěchu má také olomoucké Gymnázium Čajkovského, které je domovskou školou hned 7 z 12 dívek.

Foto: Archiv školy
První březnový víkend se zapsal do srdcí fandů volejbalu finálovým turnajem mistrovství republiky volejbalových kadetek. Adeptkami na zlato byly kromě šternberského týmu volejbalistky PVK Olymp Praha, Volejbal Plzeň a domácího Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka Brno.

Souboj o první místo byl do poslední chvíle napínavý. Nejprve se jednotlivé týmy střetly systémem každý s každým. Úvodní bitvu sice tým ze Šternberku prohrál s domácím Brnem, následující zápas s volejbalistkami z Prahy jim však zajistil přímý postup do finále. Závěrečná bitva se naplno rozhořela v neděli dopoledne opět s favorizovanými brněnskými hráčkami. Ačkoliv úvodní část nevypadala pro Šternberk vůbec dobře, tým dokázal negativní vývoj zvrátit a ovládnout následující část. Domácí Brňanky přesto zápas zdramatizovaly, došlo na závěrečný time break, kde šternberské volejbalistky zasadily několik rozhodujících ran do obrany Brna, a zaslouženě slavily triumf!
Foto: Archiv školy
Hráčky získaly i individuální ocenění, Denisa Dosoudilová coby nejlepší nahrávačka turnaje, a ocenění získaly i studentky Čajkárny, Lucie Hanousková byla vyhodnocena jako nejlépe podávající hráčka a Gabriela Orvošová byla nejúspěšnější a nejvíce bodující hráčkou turnaje. Šternberské kadetky vedla do bojů o zlaté medaile kapitánka Kristýna Soldánová, spolu s ní v základní sestavě nastupovaly Gabriela Orvošová, Michaela Ambrožová, Denisa Dosoudilová, Lucie Hanousková, Anna Vrabcová a jako libero Barbora Oborná. Na úspěchu se z pozice střídajících hráček podílely Ema Kneiflová, Monika Jančová, Kristýna Jarošová, Monika Navrátilová a Tereza Dvořáková. Trenéru Janu Drešlovi pomáhali jako asistenti Miroslav Jehlář a Aneta Tobiášová, nezbytný servis zajišťovali statistik Filip Koryčanský a fyzioterapeut Ondřej Laštovička.

Volejbalistky Sokola Šternberk dlouhodobě patří ke stálicím domácí extraligové scény nejen v nižších kategoriích, ale také v seniorské extralize a výraznou hráčskou osobností je Markéta Janečková, vyučující Gymnázia Čajkovského a jeho absolventka. Z tohoto vzestupu profitují i volejbalistky olomoucké Univerzity Palackého. Oba kluby vzájemně dlouhodobě spolupracují.

Radost z těchto úspěchů má i olomoucká Čajkárna, jejíž sportovní sekce dosahuje vynikajících výsledků. Škola se snaží o osobní vstřícný přístup ke studentům a je "školou s rodinnou atmosférou". Gymnázium prošlo všestranným rozvojem a modernizací, studenti vyhrávají krajské soutěže (zeměpis, němčina, španělština aj.). Snahou školy je, aby její studenti mohli i při plném sportovním vytížení zvládat studium a nadále své škole, svým klubům a fanouškům dělat podobnou radost jako nyní volejbalistky Sokola Šternberk a UP Olomouc.

red

Sdílet
Reklama
BLUES BAR GARCH

Tradice nezaměnitelné atmosféry... Ochutnejte naše speciality od masového nebo sýrového fondue, přes skvělé klobásky až k nakládáným sýrům. Dejte si s námi poctivého Šeráka, případně víno z jižní Moravy ...

Hodinky DANIEL WELLINGTON 0206DW

K dispozici v našem e-shopu zilkahodinky.cz nebo na prodejně Žilka hodinky v Olomouci, Schweitzerova 99a. V nabídce 8 tisíc hodinek. Těšíme se na Vás.

Cena: 3 390 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Sport

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace