Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 5.3 °C

Zora nejde do play-off. Ve Zlíně dostala nálož

24.4.2016

Ve výsledkově nejdůležitějším utkání kola sledovali diváci ve Zlíně suverénní jízdu domácích, které porazily Zoru Olomouc jednoznačně 29:15. Hanačky tak stejněj jako před dvěma lety přímý zápas o play-off ve Zlíně nezvládly. Postup mezi první čtyřku zřejmě ztratily už v Písku, kde také překvapivě prohrály. Nyní čeká Zoru boj o záchranu. V celkové tabulce interligy skončila Zora na osmém místě.

Hráčky Zory po prohraném utkání ve Zlíně. Vítězství se skládá z porážek... Hráčky Zory po prohraném utkání ve Zlíně. Vítězství se skládá z porážek... Foto: www.chf.cz/Alex Wipf

"Hodnotí se mi tento duel velice těžce. Zlín ale zaslouženě vyhrál a blahopřeji mu. My jsme neplnili taktické pokyny, co jsme si řekli, respektive jsme to dělali vše obráceně. Zlín chtěl ale asi víc a vyhrál zaslouženě," řekl k utkání kouč Zory Jan Bělka.
Papírově slibovalo závěrečné utkání dramatický souboj o poslední místo v play-off, předpoklady se ale změnily ve zcela jinou realitu. Házenkářky Zlína udělaly z utkání s Olomoucí sólovou jízdu. Už v 15. minutě vedly domácí hráčky 9:2 o poločase propastných 16:7.
Sobieská byla při proměňování sedmimetrových hodů neomylná, přesně mířily i Brzósková, Kamenářová a Kříčková. Hanačky neměly síly na výraznější odpor. Ve 47. minutě prohrávaly desetibrankový rozdílem a závěrečný hřebíček do rakve jejich nadějí na boj o medaile zasadily Zlíňanky mezi 48. a 53. minutou, kdy nasypaly do sítě Olomouce pět rychlých branek a vedly tak už patnáctibrankovým rozdílem. Utkání tak skončilo jednoznačnou výhrou Zlína a jeho postupem do play – off, kde se střetne se Slavií Praha.
"Výsledek hovoří za vše. Děvčata hrála srdíčkem a zaslouženě to mohou oslavit. Holky hrály fakt parádně, disciplinovaně a takticky byly vpředu. Místy mi bylo soupeřek i líto. Ale není pochyb o tom, že lepší postoupil. Olomouci přeji mnoho štěstí v boji o záchranu, budou to mít těžké," hodnotil zápas kouč Zlína Peter Sabadka.

HC Zlín29:15DHK Zora Olomouc
(16:7)
Nejvíce branek:Kamenářová 6, Křičková 5, Sobieská 5/5, Bdzósková 5 – Růžičková 3/1, Fryčáková T. 3, Kapsová 2, Hurychová 2.
Rozhodčí:Opava, Válek.
Sedmimetrové hody:5/5 – 2/2.
Vyloučení:6 - 4.