Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 14.5 °C

Zora senzačně zdolala Duslo Šala

24.1.2015 aktualizováno 25.1.2015 05:27

Silného soupeře přisoudil los interligy házenkářkám DHK ZORA Olomouc ve 13. kole. Ve své hale hostily silný slovenský celek HK Slovan Duslo Šala. Hanačky favorita v prvním poločase dokonale zaskočily a vyhrály ho 19:11. Ve druhém Šala náskok Zory stáhla. Hanačky ale ještě jednou odskočily a v poslední minutě uhájily jednogólový náskok a senzačně zvítězily 29:28.

Úvod utkání devátého družstva se čtvrtým byl vyrovnaný, v 10. minutě dávala Lucie Dostálová z křídla na 6:5 pro Olomouc. Ve 22. minutě zvyšovala Berová na 13:9. Hanačky dobře bránily, v brance se dařilo Raškové. Ta v závěru prvního dějství začala v brance čarovat a Hvostalová zvyšovala už na 17:10.
Na krásných poločasových 19:11 pak dvěma brankami v poslední minutě přikrášlila skóre Tereza Kubáčková.
Druhý poločas začala opět výborným zákrokem Rašková, v útoku pak Gebre Selassie zvyšovala na 20:12, ale pak se útok Zory na devět minut zasekl a až Salačová zvyšovala na 21:17. Ve 43. minutě už hostující Trochtová srovnávala na 21:21.
Do vedení však Olomouc Šalu nepustila, naopak v 53. minutě Berová zvyšovala na 27:24. To už v brance Zory chytala Dederlová. O chvíli pozdějí domácím pomohla Bizíková, když šla za tvrdý zákrok na dvě minuty. I v oslabení ale Pocsiková snížila na rozdíl dvou branek. Dvě minuty před koncem Duslo srovnalo, ale vedení vrátila Zoře Hvostalová. Drama pokračovalo, v brance Zory už byla zase Rašková. Klučková srovnala, Olomouc odpověděla Kubáčkovou, 29:28 minutu před koncem. Hostující celek si vzal oddechový čas. Zora se ubránila a senzačně zdolala slovenského favorita.
"Ze začátku jsme měli problémy s obranou soupeře. Dobře jim zachytala brankářka. Říkal jsem holkám o poločase, že ještě není konec, že Šala je kvalitní tým. Pak to Šaľanky stáhly a vyrovnaly, ale nakonec to naše holky zvládly. Nezabalily to a hrály až do konce. Jsem spokojen s výkony, které v roce 2015 předvádíme," hodnotil zápas kouč Zory Jan Bělka.

DHK Zora Olomouc29:28HK Slovan Duslo Šaľa
(19:11)
Sestavy a branky:Olomouc: Rašková, Dederlová - Rúžičková 5, Jansová, Sovová 1, Hvostaľová 3, Berová 3. M. Salčáková, V. Fryčáková, Dostálová 1, Severová, Kubáčková 9/2, Salašová 1, K. Salčáková 2, Gebre Selassie 4. Trenér Jan Bělka. Šala: Haládiková, Kvasnicová - Bujnochová 6, Trochtová 3, Rácková, Klučková 5, R. Bíziková 6, Kodajová 6/2, Pócsiková 1, Demajová, Tulipánová, B. Bíziková 1, Blehová, Veselková. Trenér: Rudolf Petrikovič.
Rozhodčí:Pavlát, Frieser.
Sedmimetrové hody:2 - 2.
Vyloučení:2 - 3.