Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie, venku je 2.3 °C

Zora padla s vítězem Českého poháru Porubou o gól

15.1.2017

Házenkářky DHK ZORA Olomouc odehrály ve 13. kole interligy vyrovnaný duel s vítězem Českého poháru Sokolem Poruba. Po vyrovnaném prvním poločase (14:14) se zápas lámal mezi 13. a 24. minutou, kdy Zora dokázala přes výbornou obranu hostí jen jednou skórovat a Poruba získala rozhodující dvoubrankový náskok. Ten Hanačky dokázaly snížit až v samotném závěru. Ostravský tým byl pár vteřin před koncem v držení míče, a tak uhájil jednobrankový náskok a zvítězil v Olomouci 22:21.

Válečné porady. Trenéři obou celků Zory i Poruby při oddechovém času spřádají plány na závěru duelu. Lépe vyšel závěr Porubě. Válečné porady. Trenéři obou celků Zory i Poruby při oddechovém času spřádají plány na závěru duelu. Lépe vyšel závěr Porubě. Foto: Radek Heloňa

Domácí celek povzbuzen vítězstvím v Písku vstoupil do zápasu výborně a po brankách Gebre Selassie, Hvostalové a Kubáčkové rychle vedl 3:0. Hanačky měly další výborné šance, aby vedení ještě navýšily, ale Poruba nenechala soupeře odskočit. První půle tak skončila naprosto zaslouženě 14:14.
Druhý poločas probíhal v nastoleném tempu, oba celky se přetahovaly ve vedení, ale pak přišla pro domácí hluchá jedenáctiminutovka, kdy nedokázali vyzrát na obranu Sokola, co kde prošlo, pochytala Doláková. I Zoru držela v duelu výborná brankářka Rašková, která se své soupeřce v brance hostí minimálně vyrovnala. Hanačkám nepřálo ani štěstí. Gajdošíková sedmičku neproměnila, Kubáčková Dolákovou překonala, ale míč skončil na tyčce.
V závěru duelu ještě dokázala snížit Gebre Selassie, ale do konce zbývalo jen pár vteřin a Poruba už si vedení zkušeně pohlídala.
"Musím holky pochválit za plnění taktických úkolů, a to zejména v obraně. V druhém poločase nám začala dělat problémy brankařka Doláková. U nás ale rovněž chytala dobře Rašková. Poruba dnes potvrdila, že ne náhodou vyhrála Český pohár. Klíčovým byl úsek mezi třináctou a čtyřiadvacátou minutou druhé půle, kdy se nám nedařilo v útoku a samozřejmě do výsledku se promítly naše neproměněné dvě sedmičky," hodnotil duel kouč Zory Jan Bělka.
Velmi dobrou úroveň střetnutí chválil i trenér Poruby Peter Olšavský. "Velmi dobrý zápas, bylo to derby, skutečné derby v tom dobrém slova smyslu. Až ve druhém poločase kolem sedmé minuty jsme trochu začali proměňovat některé záležitosti. Ale hlavně chci vyzdvihnout naši obranu, která se velmi zlepšila ve druhé části. V prvním poločase jsme dostávali laciné branky. Jsem rád, že se zlepšená obrana přenesla i do útočných akcí a vedení jsme udrželi.“
V dalším kole hostí Zora doma v sobotu 21. ledna na domácí palubovce od 17:30 Baník Most.

DHK Zora Olomouc21:22DHC Sokol Poruba
(14:14)
Nejvíce branek:Hvostaľová 5, Gebre Selassie 4, Kubáčová 4, Gajdošíková, Salčáková, Salašová a V. Fryčáková 2 – Šviráková 5, Minarčíková 5, Marčíková 5
Rozhodčí:Valášek, Vychodil.
Sedmimetrové hody:2/0 – 4/3
Vyloučení:4 - 3.