Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 14.8 °C

Zora přehrála jasně Bratislavu. Hráčku ŠKP Šarišskou odvezla sanitka

23.10.2016

Házenkářky DHK ZORA Olomouc přidaly letošní druhou výhru. V 7. kole házenkářské interligy podle očekávání bez potíží přehrály poslední celek soutěže ŠKP Bratislava. Utkání bylo ve druhé půli na půlhodinu přerušeno po nešťastném zranění slovenské hráčky Andrey Šarišské, pro kterou musela kvůli podezření na otřes mozku a zlomeninu v horní části těla přijet sanitka.

DHK ZORA Olomouc přidal svoji letošní druhou výhru. DHK ZORA Olomouc přidal svoji letošní druhou výhru. Foto: www.dhkzoraolomouc.cz

Po vyrovnané úvodní desetiminutovce se domácí tým ujal vedení, které v průběhu celého zápasu postupně navyšoval. Na konci první půle domácí kouč Bělka prostřídal základní sestavu a Slovenky se na chvíli začaly gólově přibližovat, ale Zora zase zabrala a do kabiny šla se šestigólovým vedením.
Ve druhém poločase bylo utkání poznamenáno nepříjemným zraněním hostující hráčky Andrey Šarišské, na kterou spadla jedna z domácích hráček a hra byla na dlouhou dobu přerušena. Slovenské křídlo odvezla sanitka s podezřením na otřes mozku a zlomeninu v horní části těla.
Ve zbylých patnácti minutách Zora svůj náskok ještě navyšovala až na konečných osmnáct branek a zvítězila 38:20.
 "Jsem rád za dnešní výhru. Hostující tým podle mého názoru hrál útočnou a bojovnou házenou až do konce utkání. Nám se nevydařil začátek zápasu, kdy jsme neproměnili řadu vyložených šancí a soupeři dobře zachytala brankářka. Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu a zpřesnili střelbu, díky přechodu do rychlého útoku jsme utkání zvládli," zhodnotil zápas kouč Zory Jan Bělka.
V dalším kole hraje Zora v sobotu 29.10. ve slovenské Šale.

DHK ZORA Olomouc – ŠKP Bratislava 38:20 (15:9)

Sestava a branky DHK ZORA Olomouc:
Rašková, Bártová, Beranová - Hurychová 7/5, Trumpešová 4, Kapsová 2, Sovová 3, Gebre Selassie 2, Salčáková 6, V. Fryčáková, Severová 1, Kubáčková 4/1, Gajdošíková 3, Chlandová 3, T. Fryčáková 3. – Némethová 7/4, Valovičová 5/2, Bahorecová 3, Trúnková 3. Rozhodčí: Šlezinger, Špunar. Sedmimetrové hody: 7/6 – 6/6. Vyloučení: 2:4. Diváci: 200.