Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 15.9 °C

Zora veze povinné body z Bratislavy

5.3.2017

Házenkářky DHK ZORA Olomouc hrály ve 20. kole interligy na palubovce beznadějně poslední Bratislavy, která zatím v soutěži neuhrála ani bod. Hanačky zvládly roli favorita a zvítězily jasně 33:23. Sedmi góly se blýskla Tereza Fryčáková.

To, že Zora potvrdila výhru se Zlínem těšilo i trenéra Jana Bělku, který byl spokojen i s výkonem svého celku. "Jsme velmi rád, že jsme vyhráli, splnili jsme cíl, se kterým jsme sem přicestovali. Podařilo se nám do hry zapojit i všechna děvčata z lavičky, hrály hráčky, které v minulých zápasech byli méně vytížené. Děvčata mě svým výkonem potěšila.“
Házenkářky Zory Olomouc s přehledem zvládly utkání v Bratislavě. Hned v úvodu zápasu si vypracovaly bezpečný náskok, který rovnoměrně přiživovaly prakticky všechny hráčky lavičky a před přestávkou vedly Hanačky osmibrankovým rozdílem. Ve druhé půli si Olomoučanky pouze v poklidu udržovaly od soupeře bezpečný devítibrankový odstup a na konci slavily desetibrankové vítězství.
V dalším kole hostí Zora ve své hale už v pátek 10. března od 17:30 další slovenský celek, Duslo Šala.

ŠKP Bratislava – Zora Olomouc 23:33 (8:16)

Nejvíce branek: Valovičová 9, Trúnková 7/2, Bugárová a Bahorecová po 2 – T. Fryčáková 7, Růžičková 4/1, Trumpešová, Jansová, Gebre Selassie, Salčáková, V. Fryčáková po 3. Rozhodčí: Balogh, Novák. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 100.