Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 7.3 °C

Zora vyhrála v Partizánském a napravila domácí klopýtnutí

9.4.2017

Házenkářky DHK ZORA Olomouc v minulém kole doma nečekaně prohrály s Trenčínem a daly tak Zlínu šanci sebrat jim čtvrtou příčku v boji o české play-off. Svěřenkyně Jana Bělky, ale zvládly zvítězit v Partizánském a k postupu do vyřazovacích bojů už jsou velmi blízko. Jistotu však stále nemají.

Ilustrační foto Ilustrační foto

Olomoučanky potvrdily svou vedoucí pozici v souboji se Zlínem o účast v play-off výhrou v Partizánském. Na slovenské půdě si rychle vypracovaly vedení 5:1 a odstup si udržovaly po celý poločas.
Ve druhé půli nejprve svůj náskok navýšily na 18:10, zdaleka nic ale nebylo rozhodnuto. Partizánské vyztužilo obranu a ve 47. minutě vyrovnalo na 20:20. V poslední desetiminutovce ale dominovaly opět Hanačky, které pětibrankovou šňůrou vrátily vedení na svou stranu a pak oslavily vítězství 26:22. Nejlepší střelkyní Hanaček byla opět reprezentantka Tereza Fryčáková se šesti góly.
"Jsem rád, že jsme vyhráli. Nebylo to vůbec nic jednoduchého, i když už jsme v druhém poločase vysoko vedli. Soupeř začal velmi dobře bránit, nám tak začal trochu dělat problém postupný útok, ale naštěstí jsme to svou bojovností zvládli," řekl k utkání kouč Zory Jan Bělka.
Hanačky tak stále drží čtyřbodový náskok na Zlín, který v sobotu o gól vyhrál v Bratislavě. Zora potřebuje ze závěrečných utkání s Pískem a na Porubě bod, pak ji nebudou zajímat ani případné dvě výhry Zlína, který hostí Šalu a končí ve Veselí.
Sokol Písek hostí Zora na domácí palubovce už ve středu 12.4. od 18 hodin.

HK Slávia Partizánske22:26DHK Zora Olomouc
(10:16)
Nejvíce branek:Gerič 7/3, Michnová 6, Králová 3, Hollá 3 – Fryčáková T. 6, Gebre Selassie 5, Gajdošíková 5.
Rozhodčí:Klus, Cipov
Sedmimetrové hody:4/3 – 3/2.
Vyloučení:1 - 4.