Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav, venku je 4 °C

Zora zlomila písecké prokletí a dovezla jasné vítězství

8.1.2017

Autor: Radek Heloňa

Po reprezentační pauze pokračovala házenkářská interliga. Hráčky Zory Olomouc zavítaly na palubovku Sokola Písek, kde loni porážkou možná ztratily šanci na play-off. Hanačkám se porážky na písecké palubovce podařilo zlomit, když vyhrály celkem jednoznačně 31:22 po poločase 16:6.

Ilustrační foto Ilustrační foto Foto: Archív

S ohledem na zápasy v minulých letech očekávaly hráčky, trenéři a diváci vyrovnaný souboj, ale opak byl pravdou. Do zápasu jednoznačně lépe vstoupily hostující hráčky, které se rychle ujaly vedení 4:2 a poté sérií devíti branek rozhodly utkání, když se dostaly do vedení 13:2.
Domácím házenkářkám dělala problémy zejména hostující brankářka Rašková, která za svá záda pustila v prvním poločase pouze šest branek, z toho čtyři ze sedmimetrových hodů.
Do druhého poločasu tak nastupovaly hráčky Olomouce s desetibrankovým vedením 16:6, které deset minut před koncem navýšily dokonce na patnáctibrankový rozdíl 28:13.
V koncovce zápasu dal hostující trenér příležitost i hráčkám ze střídačky a vyzkoušel i hru bez brankářky, tuto výhodu hned dvakrát využila domácí brankářka Neubergová, která si připsala dva přesné zásahy přes celé hřiště. Nicméně tyto trefy stačily pouze na korigování výsledku a házenkářky Olomouce se tak po dlouhé době mohly radovat ze zisku dvou bodů v písecké hale.
"Jak už jsem říkal v předzápasových rozhovorech, my jsme sem jeli s velkým respektem, protože v posledních dvou letech jsme tady ztratili body. Minulý rok to byly nejdůležitější body sezóny. Já dnes musím holky pochválit, protože jsme se na dnešní zápas připravovali dlouhodobě a myslím si, že první poločas byl pro nás klíčový. Vytvořili jsme si dostatečný náskok. Holky věděly, že v minulosti jsme tu vedli už 10:1 a skončilo to o gól, takže je opravdu musím pochválit za zodpovědný výkon. Některé situace domácích byly velmi nebezpečné a velmi dobře zahrané a musím pochválit brankářku Raškovou, která velmi dobře zachytala, to bylo asi klíčové. Výsledek vypadá jednoduše, ale nerodil se vůbec lehce, druhý poločas jsme dokonce prohráli," řekl k utkání kouč Zory Jan Bělka.

Sokol Písek22:31DHK Zora Olomouc
(6:16)
Nejvíce branek:Kubišová 7/1, Palasová 4/4 – Gajdošíková 7/2, Hvostáľová a Gebre Selassie po 5, Hurychová a Sovová 3.
Rozhodčí:Deml, Dvořáček.
Sedmimetrové hody:5/5 – 2/2.
Vyloučení:3 - 1.